Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulói jogviszony megszűnésév...

Leinhart kérdése:

Tanulói jogviszony megszűnésével megszűnik a diákkal kapott kedvezményeim is?

Figyelt kérdés

Az lenne a konkrét kérdés, hogy ha én második félévben megszüntetném a tanulói jogviszonyom akkor meddig kapnék olyan igazoló papírt amivel tudnék venni pl diák bérletet? Ha egyáltalán kapok.. A kérdéses képzés OKJ, ha ez számít.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. febr. 16. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha beiratkozol a következő félévre, akkor szeptemberig, akkor is, ha nem jársz. Ha viszont nem iratkozol be, akkor talán egy hónapig.
2016. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

márc. 31-ig érvényes a diák, úgy tudom, így a kedvezmények is addig járnak.


Hallottam már olyat is, hogy a bérlet vásárlás időpontja számít, tehát pl. március végén még vehetsz áprilisra bérletet, és használhatod áprilisban diákkal, de én ezt nem mertem megkockáztatni annak idején. :D

2016. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogyha pl Májusban iratkoznék ki?
2016. febr. 16. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs.

Ha beiratkozol egy félévre, akkor félév közben már nem tudsz kiiratkozni.

2016. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pontosabban ki tudsz, de nálunk pl. az első 4 hétben volt lehetőség rá, hogy visszapassziváld a féléved. Szóval májuban kiiratkozni már nincs sok értelme, mert úgyis aktívként ment el a félév. Akkor már iratkozz ki szeptemberben.
2016. febr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben viszont beadom egyetemre is a jelentkezésem. És ugye 2 helyen nem lehet tanuloi jogviszonyom,nem? vagy ilyenkor mi a legjobb amit tehetek? szinte 100% h felvesznek..
2016. febr. 16. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:

a jogviszonyod nem a felvétellel (július), hanem a beiratkozással jön létre (ha majd szeptemberben elmész beiratkozni)


másrészt, akkor viszont jobb, ha még szeptember előtt kiiratkozol a régi helyedről.

2016. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek... :o de akkor ha jól értem az lenne a legjobb ha befejezném az okjnak a második félévet érettségi mellett is?
2016. febr. 16. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze -
2016. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!