Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csúszom az egyetemen. Kerülhet...

Csúszom az egyetemen. Kerülhetek-e bajba (kell-e fizetnem)? (részletek lent)

Figyelt kérdés

7 féléves képzésemet 2012-ben kezdtem meg, tehát most a 8. félévemben vagyok, aktív, államilag támogatott hallgatóként. Tárgyam már nincs, hiszen minden kötelező tantárgyat elvégeztem, megvan a két kritériumtárgyam is, és 10 kreditet megszereztem a szabadon választott tárgyakból is. A középfokú nyelvvizsgámat pedig már a gimnáziumi évek alatt megszereztem.

A múlt félévben is felvettem a szakdolgozatot, de időközben úgy döntöttem, inkább a tárgyaimmal foglalkozom, és a következő félévre halasztom (leadni már nem tudtam). Ebben a félévben ismét felvettem, de úgy néz ki, hogy most sem tudom beadni időben, legalábbis olyan minőségben nem, ahogy szeretném. Leadni már most sincs lehetőségem.

A kérdésem az lenne, hogy ha jövő félévben (2016 ősze) írom meg a szakdolgozatot, teszem le az államvizsgát és szerzem meg a diplomámat, akkor kell-e valamit fizetnem. Ha jól tudom, a diplomát a képzés másfélszeresén belül kell megszerezni, és mivel az én képzésem 7 féléves, így nekünk 10 féléven belül kell. Az állam pedig plusz 2 félévet finanszíroz, tehát én még a következő, 9. félévemben sem leszek önköltséges, ugye?

(A szakdolgozat felvételéért, mivel harmadszorra teszem ezt meg, fizetnem kell, ezzel tisztában vagyok.)



2016. márc. 30. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

A helyedben nem sz-roznek tovabb a szakdogaval, add csak le! Inkabb csinalsz magadnak par szazezer forintos onkoltseges kepzest? Ha eddig nem volt idod nornalisan megcsinalni, ezutan sem fogod.


23L

2016. máj. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, szivikém. A tanácsod meg tartsd meg magadnak!
2016. máj. 3. 18:07
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudja leadni, mert nincs semmiféle elfogadható állapotú dolgozata. Nem menne át. Könnyebb azt mondani, hogy a tökéletességre törekszik, mint hogy nem üti meg a minimumot.
2016. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13


Hú de okos vagy, gondolom a hajszálaim számét is tudod. Igen, nem volt elfogadható állapotú dolgozatom április közepén. De megfeszített tempóval még akkor megcsinálhattam volna egy szar 2-es szintet. De én jobbat akarok ennél? Miért nehéz ezt elhinni?

Mindenki magából indul ki. Ezek szerint te egy hazug, "szarokbele", trehány fa sz vagy.

2016. máj. 3. 18:39
 15/19 anonim ***** válasza:
Látom, jól bírod a kritikát.
2016. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Milyen kritikát? Ismeretek nélkül vádaskodsz, mint a legtöbb gyakoris "okos". Ez nem kritika, hanem "énmostcsakazértisjólmegmondomatutit" attitűd, ami egyébként gyomorforgató.
2016. máj. 3. 18:44
 17/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok es meg mindig nem ertem, mit huzod az idot. Miert nem jo a kettes, ha eddig sem voltal kepes jobbra megcsinalni? Azert ezt nehezen hiszem el. Ha valamit szeretnel csinalni, akkor arra tudsz magadnak idot szakitani, akkor is, ha peldaul naponta eggyel kevesebb orat alszol miatta.


Szerintem neked amugy sem valo a gyakori kerdesek, inkabb menj a tanulmanyi osztalyra kerdezoskodni! :D

2016. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17


Olvasni tudsz, A kérdést bő egy hónapja tettem fel. Így van. Gondolod nem voltam TO-n?

Már döntöttem.

Amúgy sokan mondják, hogy ha egyszer nem tudtad, akkor azután sem fogod tudni. Bullshit. Miért ne tudnám? Vagy hülyének nézel? Francot sem tudsz rólam, és nem is az volt a kérdés, hogy megcsináljam-e vagy sem.

Pl most végre nem a hozzám kiosztott tanárral konzultáltam (aki még az alapvetően ismert angol szavakat, mint a "play", sem tudja leírni), hanem az intézetvezetővel. hát ég és föld! Csakhogy ő szökő évente ér rá az ilyenekre, meg hát nem ő hozzá voltam beosztva. Nekem annál többre van szükségem, hogy amikor bemegyek először konzultálni, akkor a tanár már kérje is a címet, témát, fejezeteket, anélkül, hogy bármit átbeszéltünk volna. Az intézetvezető, pl megmondta, hogy az amit legelőször kigondoltam, nem jó, a másik meg simán leokézta, és szart rá nagy ívben.

2016. máj. 3. 19:05
 19/19 anonim ***** válasza:
#11 vagyok. Oke, en csak orulok neki ;)
2016. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!