Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvosi mellett...

Általános orvosi mellett mennyi időm maradna másra?

Figyelt kérdés
A matek és a fizika egyáltalán nem az erősségem és a tanárok sem segítenek a helyzet javításában, viszont bioszt és kémiát meg tudom tanulni, ha akarom. Szerintetek érdemes megpróbálni az általános orvosit? Hány év a reális elvégzési ideje? És mennyi időm maradna másra?(barátnőmre, meg néha elmenni vele vacsorázni stb.)
2016. máj. 21. 07:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Az egyetem 5 év. Időd nem sok marad a tanulás mellett. De azért néha jut a szórakozásra is idő.
2016. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
6 év az általános. + a szakosodás. De általában nem szokott menni egyszerre a 6 év. Ezért kérdezem, hogy kb. mennyi a valós idő?
2016. máj. 21. 07:41
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
El lehet azt végezni 6 év alatt,ha beosztod az idődet és folyamatosan tanulsz és elég komolyan veszed.
2016. máj. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én inkàbb törisebb és irodalmasabb vagyok. Az könnyebben megy, mert kevesebb az olyan szó amit kevésbé értek. Ezek mellett érdemes megpróbálni?
2016. máj. 21. 07:45
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem, igy nem fog menni
2016. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Miért?

A motivációmmal nincsen baj, meg a magabiztossággal. Angolból most a középfokúra készülök.

Esetleg tudnám fejleszteni magam most, hogy a kémiát és a bioszt is jobban tudjam megérteni?

2016. máj. 21. 07:56
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Az egyetem 6 éves, és el is lehet végezni 6 év alatt. Kb. az évfolyamom fele végzett időben. Hogy mennyi időd marad másra, az sok mindentől függ: tanulási képességeidtől, attól, hogy mennyire jól tudod beosztani az időd, mennyire vagy maximalista stb.

Én nem csúsztam, jó eredménnyel is végeztem, mégsem érzem azt, hogy ne lett volna időm semmire. Tény, hogy voltak időszakok mikor sokat kellett tanulni, de azért ha az ember csinált egy normális időbeosztást, akkor bármire szakíthatott mellette időt.

2016. máj. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Én nagyon meggondolnám a helyedben, menjek-e olyan szakra, ami nem a szívügyem. Be is vallod, inkább humán beállítottságú vagy, az alapok is hiányoznak (ha jól értelek, legalábbis ez a "meg tudom tanulni, ha akarom"-dolog nem hangzik biztatóan).

Hogy őszinte legyek, nem is akarnék olyan orvost, aki "éppen meg tudnám tanulni" - alapon végezte el az orvosit.

2016. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hozzáállással én sem mennék az orvosira. Nem azért, mert épp orvosi, hanem azért, mert az egész leírásodból az érződik, hogy nem akarod ezt te igazán (nem hogy "igazán", igazából teljesen motiválatlannak tűnsz). És amibe belevágsz, lehet, hogy azzal fogsz foglalkozni 40 évig (ha szerencséd van). Szóval az ember olyat tanuljon, és azzal foglalkozzon, amit igazán szeret. Épp elég széles a felsőoktatási paletta, lehet belőle ízlés szerint választani.
2016. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok elsős Pesten, bár az igaz, hogy a másodév jóval nehezebb, de valamennyit azért tudok mondani. Szorgalmiban néhány időszakot kivéve mindenképp lesz másra is időd, ha ügyes vagy vizsgaidőszakba is be tudod szorítani, én is betudnám de úgysem tudom most elengedni magam, csak bűntudatom lenne. A magyaros beállítottság nem a legjobb ide, de ha van motivációd akkor kivitelezhető. Nagy különbség a jogtól, hogy itt is sokat kell olvasni, tanulni, de látni kell jócskán összefüggéseket és meg kell érteni. Vizsgán rögtön kibukik aki csak ész nélkül magol. Másrészt ha nem érted csak be próbálod magolni, arra már lehet tényleg nem lesz időd.
2016. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!