Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság miért mondják, hogy...

Manapság miért mondják, hogy nem érdemes/szabad tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem közép szinten, idén emelt szinten biológiából, és a felkészítő tanárom is mondta,hogy ő azt javasolja ne tanárira menjek, hanem mérnöknek.

Manapság minek érdemes tanulni? Mert egyik ismerősöm pedig környezetmérnök és alig tud elhelyezkedni és mesélte ,hogy mondta nekik egyetem a tanár ,hogy minek jöttek erre a szakra, mert szinte lehetetlen Mo-on vele elhelyezkedni. Tanárin én biológia-kémia szakos tanárnak jelentkezem, megfelelő pontom meg van a bekerüléshez. Szerintetek miért mondják, hogy nem érdemes tanárnak menni, de mérnök pedig azt mondja mérnöknek sem, akkor minek érdemes tanulni?



2016. jún. 25. 22:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Biológia-kémia szakos tanárnak készülök, biológiát nagyon szeretem, jeles is lett a biológiám, sőt 20% al meg is haladtam az ötös határát, tehát nem pont ötös. Biológiából középsulis tanárnak leszek, az biztos, ha pedig az adott Egyetemen kémiából is lehet, akkor természetesen abból is, bár sok Egyetemen csak általános iskolai képzést indítanak abból. Nekem az álmom, hogy tanár bácsi legyek, már lassan három éve döntöttem el, azóta megállás nélkül küzdök érte, érettségi eredményem is lehet látni. Most azért mérnöknek nem szeretnék menni, mert lehet azzal többet keresek, de ha nem fogom szeretni, vagy lehet el se fogom tudni végezni. Igazából tanári fizetés se rossz, természetesen középsulis tanári fizetésre gondolok, plusz még magántanári fizetéssel, érettségi elnöknek ha elmegyek, . Míg egy mérnök, mit tud kezdeni, nyilván lehet, hogy többet keres, de ha nem fog tetszeni? Ezért vagyok elbizonytalanodva, minek is tanuljak?! Mérnöki képzés jóval kevesebb idő is, mint ugye az osztatlan tanári, hat évembe fog kerülni, hogy középiskolai tanár legyek. Interneten nézve, rengeteg állást lehet találni, plusz a mi megyénkben, fejér megyében. szerintetek tanári képzés mellett maradjak, ha az az álmom? Családomat elfogom tudni belőle tartani? Az én családomba senki nem volt tanár. Köszönöm szépen válaszotokat, aranyosak vagytok. Na, és persze a férfi tanárok elvileg jól jönnek az iskolában, mondta volt magyar tanárom.
2016. jún. 26. 10:43
 12/40 Tom Benko ***** válasza:
100%

Ha az _akarsz_ lenni, igen, érdemes. Eleinte éppen magadat fogod tudni ellátni, eléggé alulfizetett pálya, érdemes ilyenkor, már a tapasztalatszerzés miatt is magántanítványokat fogadni, Arra pedig készülj fel, hogy rengeteg láthatatlan munkád lesz (azaz amit nem tudsz sehogy munkaidőként beszámítani), plusz az ilyen kis óraszámú tárgyak esetén olyan 3-500 fős terheléssel fogsz működni, ez mondjuk dolgozatírás esetén kifejezetten öröm.

És igen, stresszes munka. Rohadtul stresszes.

2016. jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Valamiért engem nagyon vonzz a dolgozat javítás is, ráadásul én állíthatom nekik össze, milyen kérdések, ábrák legyenek. Lehet nagyon elszánt vagyok még a pályán, nem tudom milyen tanár leszek. Az biztos, ha ofő leszek valaha, akkor próbálok a lehető legjobb lenni, mert nekem középsuliban nagyon egy kretén volt, már bocsánat a kifejezésért...

Szerintem ha egy tanár normális az adott osztállyal, akkor vele is normálisak lesznek, persze minden osztályba vannak vagány gyerekek, akikkel több lesz a baj, de ha mérnök leszek sztem ott is lehet kiálhatatlan munkatársam. Gyerekeket amúgy is szeretem, és sztem nagyon szép hivatás egy tanári munka csak szeretni kell. Mérnökként biztos nem dolgoznék olyan lelkesen, mint tanárként.

2016. jún. 26. 11:49
 14/40 anonim ***** válasza:
20%

"A hiányszakmákkal, mint a tanári, az a baj, hogy nem egyenletes az eloszlása az állásoknak. Tanárt inkább vidéken keresnek (ott iszonyú hiány van), az említett informatikusnak csak nagyvárosban van reális esélye stb. Szóval ha nem gond, hogy esetleg költözni kell (és nem épp a legjobb környékre), van biztos állás. Ezt azért sokan nem tudják vállalni. "


Költözés nélkül SEMMILYEN szakma nem olyan, hogy tuti lesz vele munkád. Nincs ilyen. Semmiféle mérnöki vagy akármilyen végzettség nem garancia ehhez, ezzel kár is foglalkozni.


A stresszt meg komolyan hagyjuk már. Minden szakmában van valamilyen szinten, de tanárként mi a maximum? Mégis milyen stressz van? Igen, Pistike nem akar tanulni, nagy dolog. Ekkora mennyiségű stresszt még egy recepcióst is ér. Semmi olyan eshetőség nincs, hogy ha elbukod ezt a pályázatot, akkor veszélybe kerül a munkád. Ha elrontasz egy számítást, akkor egy több tízmillió forintos alkatrész megy tönkre. Ha nem figyelsz, könnyen elveszítheted egy végtagodat. Ha elrontasz valamit, akkor egy több tízmilliós megrendelésnek annyi. Ha elszúrod a kimutatást, akkor több milliós büntetést kaphat a cég. Stb.


Ha már egyszer felvettek tanárnak, akkor biztos állás (nyugdíjig) és sokkal kisebb stressz mint a versenyszférában.

2016. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
29%
Előző! Ne beszélj itt stresszmentességről, amíg egyetlen percet nem töltöttél el iskolában. 1 napot se bírnál ki (de ahogy így elnézem a hozzáállásodat, veled se a gyerekek) egy hátrányos helyzetű térségben, amiből nem kevés van az országban. De még városi környezetben is olyan szinten tiszteletlenek a gyerekek, meg persze a szülők, hogy több év kemény energiaráfordítás, mire hatékony együttműködésre tudod őket bírni. A kollegai fúrkálás, rivalizálás, egymás megfojtása egy kanál vízben a főnök kegyeiért, ami egy iskolában igen jellemző, már csak hab a tortán.
2016. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

"Előző! Ne beszélj itt stresszmentességről, amíg egyetlen percet nem töltöttél el iskolában."


16 évet töltöttem el iskolában.


"1 napot se bírnál ki (de ahogy így elnézem a hozzáállásodat, veled se a gyerekek) egy hátrányos helyzetű térségben, amiből nem kevés van az országban."


Ezt jó hogy előre tudod. Nagyon frankó hozzáállás.


"De még városi környezetben is olyan szinten tiszteletlenek a gyerekek, meg persze a szülők, hogy több év kemény energiaráfordítás, mire hatékony együttműködésre tudod őket bírni."


És azt hiszed ez csakis a tanári szakmában van jelen?


"A kollegai fúrkálás, rivalizálás, egymás megfojtása egy kanál vízben a főnök kegyeiért, ami egy iskolában igen jellemző, már csak hab a tortán."


Szintén: szerinted ez máshol nincs? Ennyire burokban élsz?

2016. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
5%
Én nem azt állítottam, hogy máshol nincs, én nem beszéltam másról. Pontosan maga állította, hogy a tanári pályán nincs stressz, én pedig csak a tanári pályáról beszéltem, semmi más munkahelyről, mert a kérdésnek ez a témája. Maga iskolában csak tanulóként lehetett, nem tanárként. Az se ma volt.
2016. jún. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Tom Benko ***** válasza:
76%
Stresszmentes a tanári szakma?! Legfeljebb annak, aki nem veszi komolyan - de az olyan ne is tanítson.
2016. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%

"Stresszmentes a tanári szakma?! Legfeljebb annak, aki nem veszi komolyan - de az olyan ne is tanítson."


Akkor ki lehet vágni a tanári kar 90%-át mindenhonnan.


De még mindig nem fogjátok fel, hogy miről beszélek: igen, tuti idegesítő, ha Jancsi meg Juliska beszélnek az órán és rájuk kell szólni, de mi a frász ez ahhoz a stresszhez képest, ha elszúrsz valamit, akkor úgy vágnak ki, hogy a taknyodon csúszol? Vagy szimplán több tízmilliós kárt okozol? Vagy esetleg valaki megsérül?


Ha Juliska megbukik matekból, azzal se az állásod nem kerül veszélybe, se az anyagi helyzeted, se semmi. Csak Juliska szív egy nagyot.

2016. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

"Pontosan maga állította, hogy a tanári pályán nincs stressz, én pedig csak a tanári pályáról beszéltem, semmi más munkahelyről, mert a kérdésnek ez a témája. Maga iskolában csak tanulóként lehetett, nem tanárként. Az se ma volt."


Interneten meg nem magázódunk és hússzor leírtam már, hogy pont más munkahelyekhez viszonyítva töredék a nyomás. Sőt, még dolgozni sem kell, akkor is stresszelhet elég dolgon az ember, de ne állítsuk már ezt, hogy azért ne menjen tanárnak a kérdező, mert a tanári szakma olyan halálos idegileg, hogy elviselhetetlen.

2016. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!