Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság miért mondják, hogy...

Manapság miért mondják, hogy nem érdemes/szabad tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem közép szinten, idén emelt szinten biológiából, és a felkészítő tanárom is mondta,hogy ő azt javasolja ne tanárira menjek, hanem mérnöknek.

Manapság minek érdemes tanulni? Mert egyik ismerősöm pedig környezetmérnök és alig tud elhelyezkedni és mesélte ,hogy mondta nekik egyetem a tanár ,hogy minek jöttek erre a szakra, mert szinte lehetetlen Mo-on vele elhelyezkedni. Tanárin én biológia-kémia szakos tanárnak jelentkezem, megfelelő pontom meg van a bekerüléshez. Szerintetek miért mondják, hogy nem érdemes tanárnak menni, de mérnök pedig azt mondja mérnöknek sem, akkor minek érdemes tanulni?



2016. jún. 25. 22:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
A negyedik hozzászólásom óta volt 5 másik. De ugye azt nem várod el, hogy elhiggyem, hogy te valaha bármit, bármikor, bárkinek is tanítottál?
2016. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
82%

Moderálja magát, 66-os, mert a gyk használati szabályai közé a gorombáskodás nem fér bele! Érvek nélkül meg semmilyen válasz sem. Melyik az az egyetem, ahol képesek voltak magát demonstrátorként foglalkoztatni?

Amúgy meg nézzen rá a naptárra, és állapítsa meg, hogy mi a mai dátum.

2016. jún. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
77%

Tudod, kérdező, szerintem te kiváló "tanár-alapanyag" vagy. Hajrá, sok sikert! Ha ezt a vitatkozó, offoló bandát ilyen lazán tudod kezelni és nem ment el a kedved sem, akkor az affinitásod megvan a pályához.

(Sértődés elkerülése végett: ama "vitatkozó, offoló bandába" én is beleszámítok.)


Off folytatása: szerintem még az egyetemi tanítás is bőven elég stresszes. Kérdezz meg bárkit, nagyon kevés az annyira elhivatott prof, aki ne adná oda a fél karját, csak ne kelljen tanítania kutatás helyett. (Vagy a kollégáim viccből őszülnek.)

2016. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Nekem ugyan nem ment el tőle a kedvem, már 3 éve eldöntöttem ,hogy tanár bácsi szeretnék lenni, főszakom mindenképp biológia lesz mert imádom, úgy ahogy van!!! Mostanság jött ,hogy ne tanárnak menjek, hanem ugye mérnöknek...ezért is csináltam a kérdést. Ti se vitatkozzatok, értelme semmi, mindenki mindent máshogy lát :) ezen összekapni nem érdemes, főleg nem egy ilyen butaságon. Manapság ritka olyas valamit mondani ami stresszmentes, ebbe a rohanó és egyre romló világban minden stresszes... sajnos... :(

Nagyon szépen köszönöm a biztatást ;) Lehető legjobb tanár bácsi szeretnék lenni, persze, az is leszek ;)

2016. jún. 28. 16:41
 35/40 anonim ***** válasza:
66%

Hát sok sikert hozzá. Az én szüleimet már az iskola látványától is az undor kerülgeti, pedig anya kezdetben nagyon elhivatott volt. Egyetlen szerencséje, hogy ettől az évtől nyugdíjas lett, és végre megszabadult az idióta középsulis bandától. Nevelőapám még szív pár évig, de ő már ott tart, hogy amennyire csak lehet, ignorálja őket. Leadja amit kell, aztán ennyi. Már egyáltalán nem érdekli, mennyire tanulja meg valaki az anyagot.


Iszonyatosan brutális, ami ott megy. Reménykedj majd, hogy valami jó helyre kerülsz, és nem úgy jársz, mint az egyik kezdő földrajztanárunk. Ha jól rémlik, nagyon gyorsan feladta a hivatását. Bár ő mondjuk gyenge volt, mint a harmat, egy kis szellő el tudta fújni a határozottságát (már ha volt neki).


Én soha az életben nem lennék tanár (max erősebb gimnáziumban, egyetemen), de szíved joga így dönteni. Azért mentem mérnökinfóra, mert láttam, mit kínlódnak a szüleim. Tudtam, hogy azért a pénzért, amit a munkámért kapnék, nem éri meg, hogy tönkremenjenek az idegeim.


Az egyetemi oktatást pedig nem célszerű összehasonlítani a középiskolával. Ott az embereket ált. érdekli az anyag, vagy ha nem, vagy be se jönnek, vagy gépeznek előadáson, vagy olvasnak, vagy egyéb más halk tevékenységet csinálnak. Nálunk mindig mindenki figyelt, az előadókban is csak a tanár hangját hallottam. Amikor meséltem anyáéknak erről, el se akarták hinni, hogy létezik ilyen is.


Nem tudom, mit csinál amúgy a környezetmérnök, de egyéb mérnöki végzettséggel (gépész, villamos, informatikai) az ismerőseim egy hónapon belül simán el tudtak helyezkedni akár pályakezdőként is. Persze ehhez is kell elhivatottság, mi is találkozunk sok hülyeséggel a megrendelők részéről. Ha neked a tanárihoz jobban van érzéked és energiád, akkor válaszd azt, de nem tudok pozitív jövőképpel szolgálni. Csak remélni tudom, hogy végül élvezni fogod a tanítást.


A helyedben esetleg még utánanéznék a bioinformatikának is. Nem tudom, mennyire keresett szakma, hol lehet vele elhelyezkedni. Egy fél évig tanultam, sok biológiai része volt. Csak egy tipp a részemről, ha már így szóba került a környezetmérnök.

2016. jún. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg még az élelmiszermérnök hasznos lehet oda is kell biosz és keresett is.
2016. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Tom Benko ***** válasza:
0%
@29: Ja, te nem TT-s voltál. LOLCODE volt.
2016. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, ha nezed ezt a posztot meg akkor kivancsi lennek ra hogy a képzésen vagy e és hogy milyen szak. Illetve én erzekenyebb szemelyiseg vagyok és kicsit visszahuzdo de szerintem kello személyiség fejlesztessel barmit lehet csinálni. Én mondjuk orvos akartam lenni sokaig van emelt bioszom de elegge bizonytalan vagyok benne es a matek nem az erossegem. Egyik tanar se segitett nekem soha, magantanaroknak ha fizettem is nem vallaltak el es elegge ertektelennek ereztem magam, hogy a suliba is ugy viselkedtek velem a tanarok de a magantanarok akik ismernek azok is. Én egy eros 4es tanulo voltam, kb. 4,2-4,3 atlagom volt és sosem szoltam bele az orakba es mindig tanultam, megadtam a tiszteletet ennek ellenere igy viselkedtek velem es ledegradaltak. sokszor megfordult a fejembe hogy esetleg tanar legyek es a hasonlo helyzetben levo gyerekeknek segithessek es hogy biztassam oket barkik lehetnek akik akarnak lenni ha kemenyen dolgoznak és kellő alázattal. másrészt penze se volt a családomnak elit gimibe iratni vagy hogy folyton magantanarokhoz jarjak így orultem ha meglett a kettes matekbol. Viszont a bioszt, az embertant nagyon sok szeretem , a kiserletezest is, egy időben a kemiat is és a fizikat is talan meg az egyszerubb szamitasokat is. Volt egyket tanarom akik elveztek a tanitast es jol is tanitottak, naluk mindig fegyelem volt. Te hogy latod ilyen hozzallassal erdemes ezt a hivatast valasztani?
2021. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Bocsi sok helyen felre irtam dolgokat mert kijavitotta a telefonom, remelem ertelmezheto
2021. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
na, mi lett?
2022. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!