Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság miért mondják, hogy...

Manapság miért mondják, hogy nem érdemes/szabad tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem közép szinten, idén emelt szinten biológiából, és a felkészítő tanárom is mondta,hogy ő azt javasolja ne tanárira menjek, hanem mérnöknek.

Manapság minek érdemes tanulni? Mert egyik ismerősöm pedig környezetmérnök és alig tud elhelyezkedni és mesélte ,hogy mondta nekik egyetem a tanár ,hogy minek jöttek erre a szakra, mert szinte lehetetlen Mo-on vele elhelyezkedni. Tanárin én biológia-kémia szakos tanárnak jelentkezem, megfelelő pontom meg van a bekerüléshez. Szerintetek miért mondják, hogy nem érdemes tanárnak menni, de mérnök pedig azt mondja mérnöknek sem, akkor minek érdemes tanulni?



2016. jún. 25. 22:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

"Maga iskolában csak tanulóként lehetett, nem tanárként. Az se ma volt."


Na hát tanár nem voltam, de egyetemen oktattam és igazából gimnáziumban is csak 5 éve végeztem, szóval mostanában volt.

2016. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
55%
Na ne hasonlítsd már az egyetemi oktatást az általános közoktatáshoz. Az egyetemen nem nevelsz, csak leadod az anyagot, majd utánad a vízözön. Az iskola nem erről szól.
2016. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Persze, az iskola sem erről szól, negyedik osztályig. Egy 6 éves gyereket meg csak tudsz fegyelmezni. Ne röhögtess már, mert cserepes a szám.
2016. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon aranyosak vagytok, mindannyian. Stressz mentes vagy sem ezen ne vesszetek össze, köszönöm a segítséget. Minden munkahelyen van stressz, ha az ember tisztességesen végzi a munkáját...
2016. jún. 27. 16:08
 25/40 Tom Benko ***** válasza:
81%

Egyszer poénból próbáld már ki, mennyire is nyugis a közoktatás!


"Akkor ki lehet vágni a tanári kar 90%-át mindenhonnan."

Nem. Akármilyen meglepő, a tanári kar 90% simán stresszel még egy "elit" iskolában is, legfeljebb nem látod rajta.


" igen, tuti idegesítő, ha Jancsi meg Juliska beszélnek az órán és rájuk kell szólni,"

/O\ Láthatóan utoljára diákként jártál iskolába. Az mellékes, hogy ezzel egyrészt a többieket gátolják a tanulásban, másrészt pedig a tananyag is kieshet az időkeretből, különösen most, hogy ige szűkösek az óraszámok.


"de mi a frász ez ahhoz a stresszhez képest, ha elszúrsz valamit, akkor úgy vágnak ki, hogy a taknyodon csúszol?"

A kormányzat legutóbbi lépése alapján most éppen a pedagógusoknak még elszúrni sem kell valamit, hogy ez megtörténjen. Fail.


"Vagy szimplán több tízmilliós kárt okozol? Vagy esetleg valaki megsérül?"

Vagy mondjuk egy életre tönkreteszek valakit _egy_rosszul_megválasztott_mondattal_? Tízmilliós kár? Majd a következő projekt behozza, mit kell ezen izgulni? Akinek meg ez gondot jelent, az ne is kezdjen bele. Ugye, milyen szar lenne, ha ilyeneket mondanék? A különbség kettőnk közül, hogy én belelátok mások problémáiba is, és nem fellengzősködök, te viszont sajnos igen, ráadásul minden mondatoddal megerősíted, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.


"Ha Juliska megbukik matekból, azzal se az állásod nem kerül veszélybe, se az anyagi helyzeted, se semmi. Csak Juliska szív egy nagyot."

Ha azt hiszed, hogy ez a pályán a fő stresszforrás, akkor nagyon tévedsz.


"pont más munkahelyekhez viszonyítva töredék a nyomás"

Attól függ. Mondjuk kisebb a nyomás, mint egy pilótán vagy egy szívsebészen, de Beton Jóska magánvállalkozóénál némileg magasabb.


"Sőt, még dolgozni sem kell, akkor is stresszelhet elég dolgon az ember"

Így van, és ehhez jön még a munkaköri stressz is.


"egyetemen oktattam"

Hogy megéreztem! Egyetemen, azaz ahová jelentős részben olyanok érkeztek, akik a szükséges alaptudással kell, hogy rendelkezzenek és túlnyomó többségük határozott elképzelésekkel rendelkezik, amik érdekében tenni is hajlandó...


"gimnáziumban is csak 5 éve végeztem"

Aha, azt láttad, hogy a tanár bement órára, általában egészen jókedvűen, mesélt, beszélt, kérdezgetett, stb, aztán kiment. Esetleg a beszélgetőkkel kicsit kiabált is. Ez alapján aztán nagyon átláttad, milyen is a tanári pálya.


KTHXBYE

2016. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az ilyenek miatt tart ott a tanári szakma ahol. Akik úgy gondolják hogy a tanár csak lógatja a lábát nem csinál semmit és nincs semmi stressz. Aztán csodálkoznak hogy a tanárira folyamatosan csökken a pontszám mert szinte senki nem akar annak menni, mert sokan lenézik, nem ismerik el, hogy ők azok akiken a gyerekeik jövője múlhat. Pedig épp az lenne a lényeg hogy a legjobbaktól tanuljon a következő generáció és legyen belőlük valaki.

Én is kémia-biosz tanárin gondolkozom, de mindenki még a saját tanáraim, szüleim se támogatnak mert ma már tanárnak csak a legelhivatottabbak és az alacsony pontúak jutnak be. Pedig szívesen csinálnám, de pont az ilyen hozzászólók miatt érzem úgy hogy lehet nem érdemes ilyenek gyerekeit tanítani. Mert csak lenézik a tanárokat meg azt hiszik csak ide volt elég a pontom holott könnyedén bekerülnék orvosira is.

Kedves kérdező, én azt mondom vágj bele és legyél bátrabb nálam :) Aztán majd meséld el milyen. :)

2016. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Rendben, bele vágok, alig várom már, hogy kezdhessem, biztos hatalmas nagy élmény lehet majd, és lesz is. De nehéz a tanárnak lenni már manapság, de igazából akárminek tanul az ember, sztem mindenhol fog találkozni nehéz esetű emberekkel. Vagy ti nem így gondoljátok?
2016. jún. 28. 14:58
 28/40 anonim ***** válasza:
0%

Na, akkor kezdjünk neki, értő olvasás, harmadik osztály: nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs min idegeskedni, hanem azt, hogy a szakmák cirka fele olyan, hogy minimum ekkora a stressz mennyiség, így ezzel érvelni a tanári lét ellen meglehetősen röhejes.


Mintha azt állítanád, hogy ne menj kőművesnek, mert az nehéz fizikai munka, inkább menj ácsnak.


És ha innentől is nehéz felfogni, akkor feladom, mert ti nem hogy tanárként nem voltatok iskolában, hanem még diákként se.

2016. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
12%

"KTHXBYE"


SKRHXJEGPSEGDFNE. Van még kérdés?

2016. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
77%
Csak hogy tőled idézzek, 28-as: "egyáltalán nem stresszes munka" (4. hsz.) De látom, már kezdesz puhulni. Itt senki nem beszélt arról, hogy a tanárin kívül nincs más stresszes szakma, úgyhogy ezt fölösleges volt cáfolni. Pusztán az ellen tiltakozunk, méghozzá személyes tapasztalatból, ha valaki azt állítja, hogy a tanári pálya egyáltalán nem az.
2016. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!