Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor iratkozzak ki egyetemről?

Mikor iratkozzak ki egyetemről?

Figyelt kérdés

Ez már eldöntött tény. Semmi más lehetőség nem jön szóba.

Szeptember 1-jén és 2-án lesz szabadnapom, illetve augusztus végén azt hiszem 22-23-án is.

Úgy szeretném intézni, hogy még a félév aktiválás előtt, hogy ne menjen pocsékba.


2016. júl. 31. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyetemista vagy már?
2016. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg nem egyetemista, ha ennyire nem tudja, hogyan folyik ott az ügyintézés, de akkor nem értem, miért akar már most kiiratkozni.
2016. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy évet lehúztam már. Végig is olvastam a tvsz-t meg mindent, amikor utána néztem, hogy mit csináljak.

Csak tanácstalan vagyok és gondoltam van itt valaki, aki jobban járatosabb ebben a témában.


Egyszer egyébként már megpróbáltam volna kiiratkozni, csak akkor a TO-s néni lebeszélt róla, hogy máshol se lesz jobb. Csak ha máshová megyek(budapesti vagyok és ha folytatnám, akkor itt jelentkeznék ugyanarra a szakra) nem lesz szívás az utazással meg a vizsgaidőszak szervezésével, nem megy el több 10.000 ft az utazásra, kollégiumra stb.


A háttér annyi, hogy 200 km-re járok iskolába, de nem igazán sikerült jól ez az első év. Valószínűleg 2x kell második évben lejárnom, de ezt már ezt nem bírnám se anyagilag se sehogy.

2016. júl. 31. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, de most már van másik hely, ahová felvettek?

Mi indokolja, hogy kiiratkozás helyett ne a passziváltatást válaszd?

2016. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Még nem intéztem a másik helyet, majd fogok, ha úgy érzem, hogy folytatni akarom. Most olyan szintre jutottam el, hogy inkább hagyom ezt az iskolábajárósdit és az életemmel szeretnék foglalkozni. Összeköltöznék a párommal meg ilyenek. Illetve a páromat is rávettem, hogy menjen tovább tanulni, mert kifér az idejéből és ő is szeretne tovább lépni a ranglétrán és az jutott eszembe, hogy akkor majd vele együtt újra kezdem(ugyan arra a karra mennénk csak más szakirány).


A passziválást meg azért nem szeretném, mert utána is ugyan ez lesz. Havi 2 lejárás az összesen 800 km és kb. 50.000 ft. Ami rengeteg pénz. És még lehetőségem sincs 2x lemenni, mert dolgozom(most 120 órás vagyok).


De ne térjetek el a tárgytól légyszi. Meg van az okom, hogy miért akarom otthagyni.

2016. júl. 31. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a tárgytól tértem el, csak át kellett látni a helyzetet, hogy segíteni tudjak, mert még így is zavaros a helyzet. De bocsánatot kérek, mert megpróbáltam segíteni.


Nem iratkozol be következő félévre. Nem értem, minek szabadnap ehhez: írsz egy levelet, hogy augusztus 31-től kiiratkozol , és kész.

2016. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jobb szeretem személyesen intézni az ilyen dolgokat.
2016. júl. 31. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Akkor egy e-mailt a TO-nak, hogy mondják meg, mikor érdemes. Ja, nem, személyesen szereted intézni. Akkor utazz 800 km-t, és kérdezd meg az ügyfélfogadás idejében. Aztán menj vissza még egyszer kiiratkozni.

Ha nem jó az egyszerűbb megoldás, akkor ne azt csináld. Nem tudjuk általánosságban megmondani, mikor érdemes elmenned, ha egyszer nem tudjuk, mikor van ott nyitva a TO (beiratkozás idején pl. valószínűleg nincs ügyfélfogadás), és Te sem nézel utána.

2016. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most hirtelenjében én se tudom mikor vannak, de nyilván ügyfélfogadási időben mennék le.


Augusztus 22-től van a regisztrációs hét, beiratkozás, bejelentkezés és tárgyfelvétel. Meg azt hiszem olyankor van még vizsgakurzus is. Ezek szeptember első hetének végéig tartanak. Szerintem ebben az időszakban már van rendesen TO.

2016. júl. 31. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!