Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon lelki ismeret furdaláso...

Nagyon lelki ismeret furdalásom van a matek tanárom miatt, mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Most írtam matek javító belső vizsgát, és az egészet kipuskáztam. Letöltöttem pdfbe megnyitottam és beirtam a helyes eredményeket, de előtte oda hívtam a tanárt es megkérdeztem lehet használni telefonon szamologepet? Megkérdezte nem hoztál számológépet en meg mondtam siettem, és megengedte. De én nem irtam oda az egészet és hazudtam az arcába hogy "nem puskaztam"

Meg az is volt hogy elkérte a telom és azt mondtam hogy várjon feloldom és kitoroltem gyors az előzményeket. Mit tehetnék vagy mondhatnék? Holnap újra irom. (Szigorú tanár)



2016. dec. 15. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mért kell újra írnod ha kipuskáztad és nem buktál le?

Nem nagyon értem a kérdést. Amúgy meg nálunk ha tanár meglát telefont a világból is kizavar, nem hogy megengedné...

2016. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért kell újraírnod?

Egyébként szokj hozzá, viccen kívűl. Egyetemen rá fogsz jönni hogy igenis van az a tantárgy amit ha nem puskázol ki az életben nem lesz meg.

2016. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem hiszi el és hogy csináljam újra előtte és azt mondtam magán tanarhoz kell mennem, és ezért kell ujra irnom a tanári padba.
2016. dec. 15. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyanról se hallottam, hogy a tanár engedi a mobilos számológépet. :D
2016. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor holnapra megtanulod.
2016. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami történni fog szerintem: 100%-ra tudja hogy csaltál, elkezd kikérdezni, nem fogod úgy tudni, felháborodik rád, aztán lejár az óra, és vége.

Amivel megnyugtathatod magad, hogy ő is csak egy ember, rossz véleménnyel lesz rólad, talán lenéz majd stb., de 1 ember a 7 milliárdból, gondoljon amit akar rólad, neked is megvan az értékrended, neki is. Mindenki csal, velem volt olyan hogy felmérő, oké, egyedül én nem másoltam le az "agyas" osztálytársam megoldását, mert azt hittem jobban tudom mint ő. Aztán az eredmény az lett hogy én kaptam 2-est (eddig 4-5 ös voltam) és a 3/4-ed osztály aki a bukás szélén volt mind 5-öst. S a napnál is világosabb volt hogy egymásról másolták, karikázós felmérőt, az adott tárgy terme olyan volt hogy 4 sor van, soronként 8-hely, és távol a katedrától, nagy terem stb., a tanár meg nem jött be felmérőre, helyette olyan helyettesítőt küldött be akit az se érdekelt ha füzetből másolják a dolgokat.

És akkor eljött a felmérők kiosztása, s még engem lecsesz a tanár, hogy még aki bukásra áll is 5-öst írt, amúgy is az irigység s az a hoppon maradás érzése égetett.. Mindenki csalt. Erkölcsileg akkor most mi van? Azért mert neked speciális a helyzeted, s 1 v 1 be voltál a tanárral nagyobb bűn? Mindenki csal szinte.. Nem kell görcsölj emiatt...

Mi volt a hibád? falánk voltál, ahogy a közmondás mondja: sokat akar a szarka, nem bírja a farka. Miért nem lett volna elég egy 3-asra lemásolni? Pár elszámolást benne hagyni stb..? Persze, ebben a helyzetben ki a franc gondol át mindent higgadtan? Teljesen megértelek.

Tanulsága az esetnek az hogy legyél megfontoltabb. Persze olyan is volt már velem, hogy én hagytam benne pár hibát hogy ne legyen feltűnő, más meg nem s akkor én 1-jeggyel kisebbet kaptam mint mindenki más, de hát, a csalás sose igazságos. Vagy jól mérlegelsz, vagy nem, vagy megkockáztatod hogy hátha nem tűnik fel neki hogy pontosan ugyanazt írtad mint a padtársad stb.



Mit mondj? Leghamarabb semmit. Bólogass mint a kutya, nem jössz ki (szerintem) derekasan sehogy se az esetből, bár nem ismerem a tanárt. Lehet ha olyan hogy emberi módon elbeszél veled, de lehet ha csak lekezelően fikázni akar, s az utóbbi esetben mondhatsz neki bármit, csak rosszul jössz ki belőle. Max mond hogy sajnálod a látszat kedvéért, de te ismered a tanárt. Túl fogod élni, és ne felejtsd el hogy ő is csak egy ember, és a véleménye téged ne őröljön fel. Hiába hogy "pofátlanság" amit csináltál, erről szól az iskola. Aki csal jól jár, aki nem hoppon marad. Attól hogy te lebuktál nem leszel alávalóbb.



Majd mond el mi történt, kíváncsi vagyok!

2016. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem csináltad rosszul, sőt. :D

De nem szabad soha hibátlanra puskáznod, mert feltűnő, ezért kell benne hagyni mindig valamennyi hibát, hogy ne legyen ötös/tökéletes.

2016. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Annyira azért nem lehet szigorú, ha megengedte, hogy telefont használj.
2016. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
hm elég jó még picit tanulnod kéne pl ha puskázol ne szószerint írj le semmit, hanem változtass valamin ugy számold, hogy még 5-ös legyen de ne hibátlanra írjad, az h mit hisz az tök8 engem 5éve tanít 1 tanár és most már mellém ül dogákkor bár még ígyse buktam le sose na de a lényeg hihet bármit amíg nem látja h puskázol nyert ügyed van. Am nem igazán vágom h miért kéne újraírnod de ha ilyennel sokszor basztat menny be igazgatóságra és közöld h xy tanár minden bizonyíték nélkül rámfogja h puskázok azt majd szólnak a tanárnak h nyugivan. 17f
2016. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lett hogy újra írtam és rosszabbra sikeredett de a tanár azt mondta hogy látod most hasonlítjuk össze semmit nem tudtam. Úgy buktak le hogy oda volt írva hogy számolás meneteét írjam le és nem írtam le. Azt mondta szünet után elbeszelgetunk.meg hibákat sem hagytam benne és nem az én tudásom szerint csinaltam. Nem cseszeget a tanár jó fej velem de visszakapott meg tőle.
2016. dec. 21. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!