Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy kis segítség kéne? Továbbt...

Egy kis segítség kéne? Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9. évfolyamra való szóbeli felvételiről lenne szó. A természettudományi (kémia, biológia, fizika) és a reál (matek) szakot néztem ki magamnak. Ami érdekelne az személyes tapasztalatok a Fazekas, Eötvös (budapesti) és az Apáczai (ELTE) szóbeliéről, az említett tantárgyakból szóbeli vizsgára. Bármilyen információnak örülnék. Előre is köszönök mindent.



2017. jan. 9. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Apaczaiba szóbelizetem múlt évben matek-fizikából (fel is vettek), és nem volt nehéz.


Elején kiválasztod mivel akarsz kezdeni matek vagy fizika, és abból kapsz 2 feladatot, amiket ki kell fejtened (akár csak jegyzetszerűen) és elmondani a tanárnak, ezek nem voltak nagyon nehezek, olyan közepes versenyfeladat szerűek.

Majd a tanárral beszélgetsz kicsit, itt mutogathatod az okleveleidet, vagy amit akarsz, kérdez majd párat ilyen átlagos kérdéseket (miért akarsz idejönni, stb).

Majd a másik tárgyból is ez lesz.


Ha valami nem megy akkor a tanár add segítséget, nem az érdekli őket mennyit tudsz, hanem milyen jó a logikád.

Nem volt nehéz, szerintem ha ilyen sulikat néztél ki akkor valószínű hogy menni fog.


Többiről sajnos nem tudok.

Sok sikert!

2017. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyit még tudnál segíteni, hogy milyen fajta feladatok voltak? (Csak egy kicsit bővebben) Mégegyszer köszi!
2017. jan. 13. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan nem emlékszem, de matekból volt egy ilyen geometria feladat (szögszámolásos), a másik feladatra nem emlékszem. (az nem geometria volt, de a többiektől is azt hallottam hogy ilyen logikai feladatok voltak)


Fizikából pedig elektromosság volt mindkettő feladat, pontosabban nem jut eszembe. (igazából ha olyat kérdeznek amit nem tudsz, akkor esetleg mondhatod hogy még nem tanultad)

2017. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 14. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!