Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös József gimnázium ba...

Az Eötvös József gimnázium ba bejutni milyen esélyem van és maga milyen az iskola?

Figyelt kérdés
Írtam egy 50 pontos matekot és egy 37 pontos magyart a matek szakra szeretnék menni és oda 138.1 pontot vinni. Matekból szobeliznék, de nem nagyon tudom hogy zajlik egy ilyen szóbeli.

2017. febr. 7. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Húú, hát 50 pontos matekkal, és ha tényleg 138,1 pontod van, akkor azért nagyon-nagyon-nagyon jó esélyekkel indulsz :) 2 évvel ezelőtt országosan erre a szakra volt a legmagasabb a ponthatár, ez 135 pontot jelent, ami azt jelenti, hogy még így is behívnának erre a szakra. Gratulálok! :)

Egyébként nagyon jó iskola, sok program (külföldi + cserediákprogram is), zseniális közösség, változó diákanyag, de mindenki egyéniség. Nagyon színvonalas iskola, de elég sokat követelnek!

Matekon tételhúzással kezdődik a szóbeli, húzol egy matekfeladatos lapot, amin bármi lehet, ami 5-8.-os anyag. Lehet benne olyan is, amit nem tanultatok! Ilyenkor NEM szabad megijedni, hanem logikával próbálni rájönni, hogy hogyan tudnád megoldani, a tanárok értélelik a kreatív megoldásokat. De szerintem ha tényleg 50 pont lett a matek központid, neked ezzel nem lesz gondod :))

Illetve egy kis szöveget is a matematikával kapcsolatban el kell olvasni, ez csak szövegértés, válaszolni kell a szöveggel kapcsolatban feltett kérdésekre, és felolvasni belőle egy kis részletet, amit kérnek.

A tárgyi szóbeli után beszélgetnek egy kicsit rólad is azokkal a témákkal kapcsolatban, amit említettél a motivációs leveledben (pl. mit sportolsz, zenélsz, szabadidős tevékenységeid meg ilyesmikről)


Sok siekrt!

2017. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válasz! Köszi a biztatást, most ezen agyalok, hogy felvesznek de ne netán érettségi előtt kirúgnak vagy nem tudok tovább menni egyetemre akkor nem lesz szakmám:-( Még nagyon gondolkozok egy szakgimnaziumun( Trefort Ágoston 2 tannyelvű informatika) mivel a reál érdekel a legjobban a kémián kívül és ami nem tudomány az nem nagyon érdekel kivéve a sportot.

Az lenne még a kérdésem hogy az Eötvösbe milyen a matek szakon az angol oktás mert egyetemig lekéne rakom a középfokút jelenleg elég jól tudok angolul heti 5 órában tanulom és ha így haladók akkor 2 év múlva letudnám rakni csak nem szeretnék napi fél óránál többet foglalkozni vele.

2017. febr. 7. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért rúgnának ki érettségi előtt? :'D Nem rúgnak ki, hacsak nem hágsz ki, vagy nem bírod a gyűrődést. De aki nem bírja a gyűrődést, az elmegy másik gimnáziumba, ami kevésbé erős.

Húú, hát az összes tagozaton az Eötvösben a tagozatos tantárgyak mellett a nyelv is emelve van, szóval nem csak a közép-, de a felsőfokú is meglesz. Csak nem teheted meg, hogy fél órát foglalkozol vele, mert ha tézékre nem tanulsz, akkor ki fogsz esni... :S


És egyébként nem nagyon értem ezt a filozofálást sem a gimnázium és a szakközép között, mert ég és föld van a színvonal közt, nem mindegy, hogy melyikbe mész. Ha tovább akarsz tanulni egyetemre, akkor Eötvös, ha nem, akkor menjél nyugodtan szakközépbe ;)

2017. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én tesóm is matektagozatra jár az Eötvösbe, szintén 50 pontot zsebelt be matekból, szerintem sok esélyed van a matekra:)
2017. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!