Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogy jutottatok be jogasz...

Ti hogy jutottatok be jogasz szakra?

Figyelt kérdés

Jogi karra szeretnek bejutni, 460 pontra ket emelt, vagy egy emelt egy kozep es egy nyelvvizsga? Fizetost is mindenkepp megjelolnem, mert be akarok jutni. De ha rosszul sikerul az emelt lehet a kozeppel tobbre megyek nem tudom, bar a ket emelt alapbol 100 pont.

Hogy lenne konnyebb?


2017. febr. 13. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is jogi karra készülök, fizetőst meg államit is megjelöltem, de nyilván az utóbbi a cél.

Nekem van nyelvvizsgám, egy angol középfokú, töriből és magyarból emeltezni fogok, emellett középszinten matek, angol és etika, és csak remélni tudom a legjobbakat és a 460 pontot. A rendszer pedig majd azt számolja neked, ami a legelőnyösebb, vagy a normált, ha esetleg nem lenne jó az emelt, vagy a duplázást, ha két emelted van és jól sikerül.

Te hova jelentkezel?:)

2017. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én elte állami és fizetősre:) nekem úgy néz ki h emelt törit és németet viszek jogra
2017. febr. 15. 02:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel én régen kezdtem az egyetemet, a pontszámok semmit sem mondanának (más rendszer volt).

Viszont kitűnő volt minden (érettségi, bizonyítványok), és két felsőfokú nyelvvizsgám volt. Maximum ponttal kerültem be állami helyre. ELTE-ÁJK.

Emelt szintű érettségi nem volt még akkor.


Az új rendszert nem ismerem, de azt tudom, hogy a nyelvvizsga nagyon fontos, mivel most már diplomát sem adnak nélküle. Véleményem szerint egyetem mellett nem könnyű nyelvvizsgát is tenni, ezért azt mindenképpen tanácsolom, hogy még a tanulmányod megkezdése előtt próbáld meg megszerezni. (De lehet, már megvan, nem derül ki számomra abból, amit írtál, hogy az csak egy lehetőség, vagy már a zsebedben is van.)

2017. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!