Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városmajori vagy Madách...

Városmajori vagy Madách Gimnázium?

Figyelt kérdés

Ezek közül melyiket javasolnátok közösségi szempontból?

Személyes tapasztalatoknak nagyon örülnék.



2017. márc. 12. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőbe jár ismerősöm, meg amikor én felvételiztem akkor minden nyílt napra ami létezett elmentem Bp.-en, szóval hosszú lesz :D

A Városmajori nagyon erős gimi (5.-6. az országban), szóval oda olyan gyerekek jelentkeznek, akik tanulósak. Gondolom nyelvire mész, azok a legkeményebb szakok. Van egy szabály, hogy ha 0.-ban nem teszed le a B2-t az új nyelvből (spanyol, német...), akkor repülsz. Mivel rengeteg a nyelvi órájuk az első évben, szinte lehetetlen nem átmenni (talán 1x volt rá példa és ki is rúgták a srácot), de már maga ez a szabály elég durva szerintem.

Fontos számukra a sport, a versenyek, hajtják is a diákokat. Inkább reálos beállítottságú amúgy.

Sok a program, meg amúgy okos gyerekek járnak oda, de van egy sznob hangulata az egésznek. Sok a gazdag, vagy legalábbis különösen jómódú diák, akik fent hordják az orrukat, de persze ez is csak általánosítás.

Összességében jó suli (nagyon-nagyon szép iskola kívül-belül, sok program van, ami miatt általában egész jó osztályközösségek vannak, bár elég klikkes, mondjuk hol nem?), de ha megtalálod a közegedet, sok élményben lesz részed. :)

A majorba olyan gyerekeket várnak, akik keményen hajtanak, 4-5-ös átlagúak, ambiciózusak, jó egyetemekre pályáznak, és közben pedig jófejek (ha odakerülsz, sok olyan dolog lesz ami egy hagyományosabb iskolában rég kiverné a biztosítékot (na itt már a tanárok produkálnak olyan dolgokat :D), ahhoz pedig kell egy lazaság és akkor nagyon élvezni fogod ;)).

És a Madách. Ez egy humán gimi alapvetően, nyelvi szakokkal, de a törit, irodalmat komolyabban veszik. Illetve nagyon híres színjátszószakköre van, szóval ha a dráma, színház, filmek is vonzanak, mindenképp Madách! Sok művészlélek jár ide (persze nem mindenkiből lesz Picasso, de általában érzékenyebbek, befogadóbbak), általában jóval több a lány. Olyan 75% lány és csak 25% a fiú.

Lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem a Madách sokkal jobban tetszett; a hangulat, a diákok, a sok program, szakkör, tanárok...nehéz leírni, egy nagyon kreatív, jó hangulatú közeget képzelj el, ahol fontos a tanulás (10-12. legjobb középiskola) de nem görcsösen, vagy versenyistállósan.

Pontrendszer van például, bizonyos tantárgyakból nem jegyeket hanem pontokat gyűjtesz, és te döntheted le mikor írsz dogát. Ez nagyon jó, hiszen az egyetemre, és az életre is felkészít.

A tanárok nem csak ledarálni szeretnék a tananyagot, hanem tényleg megtanítani. De szóbelin láttad őket gondolom. :)

Nagyon normális hely, persze itt is van egy-két érdekes gyerek, de közösségileg végtelenül ajánlom!

Kicsit hagyományosabb talán, de sokkal humánusabb (tantárgy, tanárok, közösségileg, mindenhogyan), mint a Major, de ez nem negatív/pozitív értelemben, egyszerűen más. Hogy melyik áll hozzád közelebb, azt pedig te tudhatod csak.:)

2017. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nagyon köszönöm ezt a részletes beszámolót és persze a többieknek is.

Nagyon sokat segítettek abban, hogy ne őrlődjek, jól választottam e.

Utolsó, te Madáchos vagy? Az elfogultságból gondoltam... Ha igen, milyen tagozat?

Nagyon jókat hallok a Madáchról és valóban nagyon jó volt mind a nyílt nap,mind a felvételi hangulata és én nagyon szeretnék franciát tanulni!! :-)

2017. ápr. 6. 22:51
 13/16 anonim ***** válasza:
Melyik sulit tetted előrébb??
2017. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11#es vagyok, es nem, csupan rengeteget toprengtem a Madach es egy masik iskola kozott (Berzsenyi forever!!!!!!:D), egyik nagy almom lett volna a Madach. Csak mivel sokkal inkabb a human es nem a nyelvek vonzotak, a BDG-t valasztottam (plusz nagyon jo kozosseget hallottam ami fontos szempont volt nekem, eees tobb is a fiu :P). Nagyon orulok neki amugy, hogy igy alakult, szoval aki Berzsenyin gondolkodik jojjon mert hiperkiraly.

Tobb ismerosom Madachos (plusz felvetelikor ugye utana kerdeztem, meg szobelin is voltam), innet tudom az infokat.:)

2017. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*ja es amugy en is franciat tanulok:D*
2017. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
**hülyén fogalmaztam: humán tagozaton vagyok és ott tanulok franciát:D**
2017. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!