Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz az orvosi egyetem?...

Nehéz az orvosi egyetem? Többi lent

Figyelt kérdés
elérkeztem a fakultáció választáshoz, és sajnos két szélsőséges dolog között hezitálok. A magyart-történelem a kedvencem (volt eddig), de félek, hogy mint bölcsész, vagy újságíró nem tudok megélni. Az orvosi azért vonzz mert az biztos állást kínál, azonban szörnyű vagyok kémiából. Tapasztalat? Vélemények?

2017. márc. 20. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szörnyű vagy kémiából, akkor felejtsd el. Biológiából, fizikából milyen vagy? Amúgy magyar-törivel mehetsz jogra is. Valamennyivel jobb mint a bölcsész.
2017. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más elvégezni, lehet, hogy Józsika kirázza a kisujjából, Pistikének pedig vért kell izzadnia. De te Pistike sorsán fogsz osztozni (nagy valószínűséggel), mivel rengeteg kémia van orvosin.


Ha magyar-töri a kedvenc tantárgyad, akkor én is a jogot ajánlom, vagy még nézelődhetsz politika felé is.


Sok sikert! :)

2017. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Két év alatt simán felhozhatod magadat kémiából, de ha ezek az indokaid arra, hogy orvosira menj, szerintem nem érdemes. Lehet, hogy a bölcsészet nem egy egzisztenciális biztosítás, de ha jól csinálod, és nem alibiből mész oda, máris versenyképesebb vagy egy csomó embernél, egy olyan orvos pedig, aki a könnyű elhelyezkedés miatt ment orvosira, sok esetben komolyan veszélyes tud lenni, ha talál munkát, ha nem. Olyan valamit kell választanod, amit életed végéig tudnál csinálni, és amit a legösszetettebb szintig képes vagy megtanulni, és ez gyakran nem az, ami a legjobban leegyszerűsített válaszban logikusnak tűnik. Mármint, ha lesz egy bölcsészdiplomád, és mégis el tudsz helyezkedni, ugyanott tartasz, nem? Csak valószínűleg nem fogsz tíz év alatt kiégni meg bukdácsolni az egyetemen.
2017. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és én is sok sikert kívánok, részemről minden elismerésem azoknak a bölcsészeknek, akiken látszik a hozzáértés, és nem úgy látom, hogy ködös lenne a jövőjük vagy hogy ne vinnék semmire. :)
2017. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Volt egy ismerősöm, aki humán tagozatos osztályba járt és 11. osztályban kitalálta, hogy ő orvos lesz. Mindenki nézett egy nagyot, hogy mit akar ez a biosz-kémia fakultáción, de két év alatt felzárkózott, felvették az orvosira és már három éve ott van. Szereti és megy neki. De nem a megélhetés miatt ment oda, hanem hivatástudatból. Légyszi ne legyél olyan orvos, aki nyűgösen szól a betegekhez és rutinból írja fel a receptet, csak húzzak már el.
2017. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Magyar-törivel nem csak újságíró lehetsz, hanem pl. tanár vagy történész stb.

2. Orvosira ne azért menj mert biztos állást kínál! Ha csak ez az érved mellette akkor ne menj oda. Az orvosihoz nagy elhivatottság kell, mert igen, nehéz elvégezni (lehet hogy 1%-nak nem nehéz de nem az az általános) és csak akkor fogod birni azt a 6+akárhány évet, ha nagyon motivàlt vagy. Akkor menj oda, ha azt érzed, hogy mindenképp orvos szeretnél lenni.

Ráadásul kémia temérdek mennyiségben van az orvosin, szóval ha tényleg szörnyű vagy belőle, akkor nagyon sok tanulás áll előtted már az emelt érettségire is.

3. Furcsa, hogy csak 3 munkalehetőséget vetettél fel. Az orvosin kívül más nem kínál biztos állást? Szerintem nézz utána a felvin a szakoknak (ott szinte minden fent van amit csak tanulni lehet), mert lehet hogy találsz egy olyan szakot, ami megélhetést is biztosít, nem kell hozzá vért izzadnod kémiából, és még más miatt is vonz, nem csak a megélhetés miatt.

2017. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!