Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem mennyire jó...

Óbudai egyetem mennyire jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Mivel csak 300 pont kell hogy felvegyenek az óbudai infó szakra ezért kételyeim adódtak az iskolával kapcsolatban. Miért kell ilyen kevés pont amikor a BME re majdnem 400 kell? Ennyivel gyengébb? ÉS ha én mégis oda mennék megérné?

2017. máj. 7. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ÓE-NIK Mérnőkinfo magyarul államilag támogatva? Lesz az 360 is szerintem.
2017. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezők pontszáma határozza meg a ponthatárt. Mivel a BME közel van, és ismertebb a mérnöki képzéséről, a legtöbben, akik erre a szakra mennek, a BME-t jelölik első helyen, ezért oda magasabb a ponthatár, az ÓE-re pedig alacsonyabb, de ennek semmi köze nincs a képzés színvonalához.

Ugyanúgy hallok jókat az ÓE-ről, mint a BME-ről. A diplomádat ugyanazok a szempontok alapján kapod, és kb rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle.

2017. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

NIK, Kandó, Bánki karok nagyon jók, elismertek, az itt szerzett diploma "eladja magát".

Keletit kerüld, arról nem sok jót hallani.

2017. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Az Óbudai Egyetem egy jó főiskola, de csak nevében egyetem.

Sajnos ez egy elégé megtévesztő dolog, hogy mindenféle hajdani főiskola egyedtemnek hívja magát pedig hát nem az.

Az egyetem = universitas, olyan élvonalbeli tudományos műhely, ahol teljes egyetemi képzés van, tehát akkreditált doktori iskola is működik. Egy egyetemtől ugyanis alapvető elvárás, hogy saját professzori karát ki tudja nevelni.


Na az Óbudai E, BGE, Metropolitan E és még egy csomó hasonszőrű kamuegyetem erre nem képes, viszont ezek között vannak jó főiskolák első kettő és gyenge kamufőiskolák is (pl a 3.).

2017. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!