Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli vagy Elte? Melyik...

Stella25 kérdése:

Károli vagy Elte? Melyik miért, melyik miért nem?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok. Az ELTE-n is és a Károlin is megjelöltem a hollandisztika szakot. Viszont nem tudom melyik iskolát rakjam első helyre a sorrendben. Beszéltem Károlis diákkal, nagyon sok jót mondott róla, nagyon oda húz a szivem de az ELTE pedig mégiscsak az ELTE. Viszont félek hogy az Eltén nem lesz lehetőségem Erasmusra, mert sokkal erősebb mint a Károli és nagyobb is lesz gondolom a versengés érte.

Szóval aki az Eltére szavaz, miért az ELTE? Aki a Károlira, miért a Károli? Személyes tapasztalatokat nagyon nagyon megköszönném, nagyon nagyon sokat segítene.


Még egy kérdés. Az egyetemek között van átjárás, nem? Mármint ha az ELTE lesz az első, de esetleg túl erős, a Károlira át lehet jelentkezni nem? De felfelé nincs átjárás? Mármint Károliról Eltére? Vagy rosszul tudom?



#ELTE #Károli #bölcsész #Hollandisztika
2017. júl. 4. 16:29
 1/5 anonim válasza:
69%
Az ELTE igaz "kicsit" ott nagy a pofájuk az embereknek, de nagyon jó tanárok vannak és sok lehetőséged van. A károli előadásaira közbwn átjárhatsz szóval....
2017. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Ugyan nem néderlandisztikás vagyok, de Károlira járok, úgyhogy ha van vmi konkrét kérdésed, nyugodtan írj, megpróbálok válaszolni :)

2017. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Miért választanak emberek ilyen szakokat? Mi a célod vele?
2017. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Kommebtelő

Nincs ingerenciám és tehetségem orvosi, jogi meg mit tudom en milyen egyetemhez... a nyelveket imádon nagyon sokan mondják hogy van hozzá tehetségem. Hollandiában elnek családtagok, bármikor szivesen várnak és segitenek. Tolmács, fordíto lehetek emellett van egy idegenvezetői végzetsegem amihez a holland nyelv egy jackpot.

2017. júl. 4. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

ELTE ELTE ELTE!


Most végeztem ELTE néderlandisztika BA-n. Van Károlis néderes ismerősöm, szóval arról is hallottam, így van összehasonlítási alapom.


Az ELTE lehetőségei igencsak szélesek, de az is tény, hogy több a "konkurencia". Egyre több hallgató megy erre a szakra. "Több" alatt értsd: idén már vagy 30 új diák is volt:D nem nagy szak


Mind a két egyetemen van anyanyelvű oktató, ami nagyon jó dolog, viszont az ELTEn sokkal jobban nyomatják az idegen nyelvű oktatást. Ami nehéz, de nagyon hasznos. Mindkét egyetemen a BA diploma egy C1 típusú nyelvvizsgával egyenértékű, de az a gyanúm, hogy a Károlin nem követelik meg ezt a szintet. Az ELTEn a 6 félévből kb a 3. félév után már nincs magyar nyelvű óra (oké, a fordítás az igen:D), illetve a szakdogát is hollandul kell írni. Persze, sünt szülsz mire megvan, de sokkal többet ad, mint az, hogy a Károlin az utolsó évben is magyarul adnak sok dolgot, illetve a szakdoga is magyar. A tudás, amit megszerzel, az ELTE-n így lényegesen több, hiszen ha naponta használsz egy nyelvet, akkor sokkal jobban beivódik, mintha csak egy-egy bizonyos órához van kötve.


Szóval igen, az ELTE követel rendesen, de ez nem szab akadályt az Erasmusnak. Sőt! Miután jobban benne vagy a dologban, a nyelvben, sokkal jobban boldogulsz külföldön Erasmuson, mint egy olyan háttérrel, ahol kevesebbet gyakorolsz. Persze így is nehéz.

Ha meg Erasmusra megy az ember, akkor ígyis-úgyis csúszik 1-2 félévet.. de nem mindegy milyet.


Lehet mondani, hogy nagypofájú ELTEs vagyok, és sokszor én is látok abban igazságot, hogy a neves egyetemek kicsit arrogánsabbak, de ezt a szakot tekintve érezhetően nagy a különbség a két egyetem között. A lényegi különbség tényleg csak az, hogy mennyire kényszerítenek rá a nyelvre... apró különbség, mégis esszenciális.


Szóval én csak ajánlani tudom az ELTE-t!

2017. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!