Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell túllihegni az...

Miért kell túllihegni az iskolakezdést?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egyszerűen nem értem miért van ennyire túlaggódva, és túlgondolva az iskolakezdés.

Minden szülő azon kattog, hogy hány tízezer forintba kerül, és minden milyen drága stb.

Ha a tankönyvek árát nem nézzük, és nem elsős egy gyerek, akkor párezer forintnál nem szabad többe kerülnie. Nekem egész középiskola alatt egy táskám volt, és az is csak azért, mert az előző tönkre ment. Füzetekből a legolcsóbb minta nélküli füzeteket szoktam venni, mert vagy hamar betelik, vagy ha nem használjuk sokat gyűrött lesz az állandó cipeléstől. Tollat egy-két jobb minőséget szoktam venni, azzal egy évet lazán kihúzok, tolltartónak jó a táskában levő zseb. Összesen szerintem, 5000 forintnál nem költök többet szeptember előtt.

Ehhez képest mindenki problémázik, hogy drága a táska, a tolltartó, a füzetek. Az egyetlen ami tényleg drága az a tankönyvek.

Mire fel ez a nagy hisztéria minden augusztus végén?



2017. aug. 29. 11:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nincs "túllihegve"
2017. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A tornacucc azért nem olyan olcsó
2017. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!