Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetem, Budapesti...

Sm's girl kérdése:

Pannon Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem vagy Budapesti Corvinus Egyetem?

Figyelt kérdés

Mindhárom egyetemen a pénzügy-és számvitel szakot néztem, duális képzésben. Mindenhol koleszos lennék. Melyik egyetemet választanátok? Elsőre a két pesti egyetemet mondanám azonban Veszprém is elég vonzó számomra.Fontos hogy jó lehetőségeim legyenek, legyen hallgatói élet, az egyetem színvonala is rendben legyen, illetve, hogy ha elhelyezkedek egy cégnél akkor ha ott maradok egyetem után is milyen lehetőségeim lennének.

Előre is köszönöm :)



2017. okt. 15. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bursa Hungaricat önköltségesként is igényelhetsz ha persze az állandó lakóhelyedhez tartozó önkormányzat részt vesz ebben. BCE-n -unk ltségesként nehéz kapni ösztöndijat,talán cdak a kompenzációs van
2017. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti Corvinus Egyetem, államisként. Önköltségesként nagyon sokba kerül... hallgatói élet pezseg, a társaság az mindig jó, egyetem színvonalával szerintem nincs gond, BCEs diploma elég sokat ér. Emellett rengeteg lehetőség van külföldön tanulásra, meg mindenfélére:)

És igen, felmerült, hogy a BGEn duálison lehetsz-e ösztöndíjas, lehetsz. BGE egy 100assal olcsóbb félévente, ha önköltségesre mész, megfontolandó, hogy melyik diploma mennyibe kerül így.. duális képzésnek nézz utána nagyon, mert a jelentkezés + interjúztatás az viszonylag hamar indul.

PE-t én nem választanám. Szimplán azért, mert ha gazdasági suli, akkor vagy BCE vagy BGE.

Emellett BMEt ajánlanám, van psz szaka, ott nem tudom, van-e duális. Mindamellett a BMEs diploma is sokat ér, rengeteg lehetőség, BMEseknek is van nagyon jó társasági élete, főleg a kolikban:D

2017. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat :)
2017. okt. 21. 08:08
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
szia, ha a pénzügy érdekel akkor messze a BCE a legjobb!
2017. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a PE-n végeztem pénzügy-számvitelen, szerintem nincs vele gond, csak folyton a budapesti egyetemeket nyomatják inkább.


Önköltség szempontjából ezzel jársz a legjobban, mert csak 160 ezer Ft szemeszterenként plusz a kolik is közel vannak az egyetemhez, nem kell buszozni. Diákmunka van bőven, pénztáros/operátor munkákat folyton hirdetnek, szakmához kapcsolódó diákmunkát azért nehezebb kifogni (de pár nagyobb gyár azért szokott keresni diákot), viszont szakmai gyakorlati helyet azért találni. De ha duálisra akarsz menni az úgyis megvan fixen hol fogsz addig dolgozni. Egyetem után el lehet helyezkedni Veszprémben, én is itt maradtam egy cégnél ahol a szakmai gyakorlatot végeztem. Hallgatói élet úgy-ahogy van, időnként vannak rendezvények, szakestek vagy esetleg csatlakozhatsz valamilyen szervezethez, ha időd engedi. Igazából rosszat nem tudok mondani róla :) Csak mondjuk valakinek jobban tetszik, ha nagyvárosban nagyobb egyetemen tanulhat, míg Veszprém azért elég nyugis hely.

2017. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A duális nem függ attól, hogy államist vagy önköltségest jelölsz be. Sőt a cégek lehet előnyben részesítik az államist mint a fizetősre bejutottat. De ez cégtől függ. A duálisra igazából jelentkezni sem tudsz, mert a felvételi jelentkezéskor ilyet nem lehet bejelölni. Neked kell intézned a duálisra való felvételed a cégeknél. Már márciustól figyeld az egyetem és a partnercégei duális állásajánlatra való felhívását. Ha felvesz a cég, és az egyetem is akkor duális képzésre jársz, amiről a papírt, amit a cég ad, akkor az egyetemen be kell mutatnod és akkor duális képzéses leszel. A cég felvételije abban az esetben lesz érvényes, ha felvesznek az egyetemre is. A cég előbb felvesz feltételesen, mint ahogy a felvételi ponthatárt kihirdették.

A duálisban pénzügyi szempontból az a jó, hogy akkor is kapsz pénzt ha nem dolgozol, mert az egyetemen szorgalmi időszak van, akkor nem kell dolgozzál, de ugyanannyi pénzt kapsz.


A BGE-n fizetősként is van több lehetőséged, vannak olyan osztöndíj pályázatok, amelyeken fizetősök is indulhatnak. "Biztos jövő" ösztöndíj is közéjük tartozik.

Koleszba jelentkezni kell, sokat számít a szociális helyzet, de a tanulmányi eredmény is, de a szoc helyzetnek nagyobb a súlya.

www.dualisdiploma.hu

2017. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Pénzügy messze a Corvinuson a legjobb (SPM, Finlab, CEFA ösztöndíj..), BGE-n meg érdekes dolgokat hallani róla. Szerintem ez is tévhit, hogy a számvitel meg a BGE-n a jobb, szakmában elég elismert emberek oktatnak itt is (multiknál FB tagok/elnökök, BIG4 vezetők, MTA munkatársak).

Tudtommal aki a számviteli törvény megírásában segédkezett, már rég nyugdíjba ment. Bár nem tudom, hogy miért olyan nagy dolog ez.

Én a BME-t, BCE-t ajánlom.

2018. jan. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!