Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatalmas bűntudatom van, egy...

Hatalmas bűntudatom van, egy falat ételtől is. Pedig kívánom! Hogy csillapítsam?

Figyelt kérdés
Ma ettem müzlit tejjel,és egy karika lekváros linzert. Nagymamámhoz,ha megyek tuti ennem kell még,nehéz kajákat amik zsírosak és dús kalóriatartalmúak. Mindig ilyeneket eszem. Már egy éve kövérnek látom magam, de most rosszra fordult a helyzet,mióta a barátom szakított velem alig eszek és minden ételtől bűntudatom lesz,ami egész nap kitart.

2014. okt. 30. 11:25
 1/7 A kérdező kommentje:
16/L-158cm-43-44kg.
2014. okt. 30. 11:25
 2/7 anonim ***** válasza:
És miért müzlit eszel meg linzert? Egyél felvágottat sajttal, salátával, zöldségekkel, fehér húst, halat, satöbbiket. Máris nem kell, hogy bűntudatod legyen.
2014. okt. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kövérnek látod magad, változtass az étkezési szokásaidon. Reggelire teljes kiőrlésű kenyér, sovány sonka, sovány sajt / tojás / túró , zöldségek. / zabpehely (zabkásának elkészítve nagyon jó laktató és olcsó!)

Ebédre fehér húsok zöldséggel / barnarizzsel / bulgurral / hajdinával

Esetleg lisztes habarás nélküli főzelékek, zöldséglevesek, saláták (majonézes öntet nélkül, tehát olivaolaj mehet rá vagy balzsamecet, esetleg joghurt alapú öntet)

Vacsorára valami könnyű, mondjuk csirkemell salátával, vagy csirkemellsonka zöldségekkel, túróval. A lényeg, hogy az utolsó étkezésnél már ne nagyon egyél szénhidrátot.

Köztes étkezéseknél tízóraira mehet gyümölcs, uzsonnára már inkább valami joghurtot vagy ilyesmit kéne enni.

Eleinte szokatlan az egészséges életmód, de hidd el, idővel már csak ezeket a kajákat fogod kívánni, megéri változtatni! Szebb lesz a bőröd, a hajad, több önbizalom ésatöbbi.

A neten meg mindent megtalálsz, ha édességre vágysz nem kell feltétlenül megvonni magadtól mindent, lehet pl. sütit készíteni szénhidrátcsökkentett lisztből, zabpehelyből édesítővel. Meg ilyenek. Rengeteg recept van! Hajrá!

2014. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te átkozottul nem vagy kövér, csak annak hiszed magad. Gondolkodj egy kicsit racionálisan, nem pedig testképhibás tiniként. Én alacsonyabb vagyok nálad és 49-50 kg. És ez teljesen átlagos. Ismerek ugyanilyen magasságúakat mint én, de ők kb. 46 kg-osak. Tudod hogy néznek ki? Soványan! Rossz rájuk nézni. Csupa csont meg bőr. A pasid meg nem azért hagyott el mert duci lennél. Kajálásként meg tényleg fogadt meg az első tanácsát. Ez még nem azt jelenti persze, hogy nem ehetsz...mit tudom én, töltött káposztát. Ha anyira rosszul érzed magad utánuk, tornázz, vagy fuss, Rengeteg videó van fenn youtuben, jobban fogod érezni magad utánuk.
2014. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Megpróbálom megfogadni a tanácsokat.
2014. okt. 30. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz. Egyébként meg milyen a dús kaloria?
2014. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy igazi magyaros, es egy normális adag 1000 kcal felett van.
2014. okt. 31. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!