Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan jó a Metropolitan...

Miért olyan jó a Metropolitan Egyetem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy 0 színvonala van, mégis csomóan mennek oda és mindenhol ott vannak a promóik is... Pedig pár éve mikor én felvételiztem, “haldokolt” az egész... Meg egyáltalán hogy lett abból egyetem?:D

Nincs is állami (vagy legalábbis amikor én felvételiztem, nem volt)...

Ennyivel kevesebb ott a tandíj vagy miért mennek oda ennyien?

Miért nem legalább BGE?


2018. jan. 26. 00:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ez a METU meg MOME tipikusan olyan egyetemek, amik azoknak a gyűjtőhelye, akiket máshova nem vettek fel, vagy ha fel is vettek volna, túl hülyék/lusták elvégezni. Sajnos ott kezd ez az egész nagyon elcsúszni, hogy a felsőoktatás mindenkié... Azoké is, akiket ki kellene vágni onnan. Nagyon sokat zuhant az egyetemek színvonala az elmúlt években. Ha a mostani diákok a régi rendszerben jártak volna, szerintem a mostani diplomások fele nem kapott volna diplomát.
2018. jan. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
A MOME képzőművészeti suli, más tészta szerintem. Első válaszolóval egyetértek a többi mondandóját tekintve.
2018. jan. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Azért mennek oda sokan, mert divatszakokat indít, amik máshol szinte elérhetetlen ponttal vannak meghirdetve így nem jutnának be, és így inkább fizetnek, de azt nem látják hogy semmi színvonala nem lesz a diplomájuknak.
2018. jan. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Na a szokásos "magyaros" kérdések egyike 😂


A MOME neked hol büfé egyetem? Nemzetközileg is egy színvonalasnak számító művészeti egyetem, sokan többször futnak neki a felvételinek, és rengeteget kell tanulni ott is. Magyarország legelismertebb belsőépítészei, fotósai, építészei, animátorai onnan kerültek ki.


Az egy dolog, hogy költségtérítéses szakokra könnyű bejutni, de ki is vágják azt, aki nem tanul. Egyébként régen sokkal könyebb volt bejutni, nem értem, miről beszéltek.

Emlékszem, hogy pár éve 160-200!!! pontokkal be lehetett jutni az alapszakokra.

Ahhoz képest lassan 300 pontnál tartunk, meg kötelező nyelvvizsgánál.


A METU-ról meg annyit, hogy én meg pont azt olvasom mindenhol, hogy egész színvonalasak lettek az üzleti képzései, mert kilóra megveszik a jobb oktatókat. Pár éve haldokolt? Szerintem nem. Nem rémlik semmi ilyesmi.

Rengeteg értelmes srácot meg csajt ismerek onnan, nem értem mire jó ez a sárdobálás. Irigység? Frusztráció?


Mi ebben az olyan színvonaltalan, most úgy őszintén?


[link]


Ennyi erővel írjál ki kérdést a Nemzetközi Üzleti Főiskoláról, az Óbudai Egyetemről, a Nyíregyházi Egyetemről, a Pannon Egyetemről, a Károly Róbert Egyetemről,a Szent István Egyetemről, a Gábor Dénes Főiskoláról, a zalaegerszegi Budapesti Gazdasági Egyetemről, a Dunaújvárosi Egyetemről, az Edutus Főiskoláról, a Kodolányi János Főiskoláról, a Zsigmond Király Egyetemről, a Tomori Pál Főiskoláról...


Ugyanis ezek szerint ezek mind színvonaltalanabban a METU-nál. Vagy atokról nem fogsz? Mert be vagy görcsölve, hogy valaki biztos a METU-n megveszi a diplomáját, és majd 5x annyit fog keresni, mint te? NYUGI, ez nem így megy.


"Miért nem legalább BGE?"


Most nem azért, de BGE-t, senkinek sem ajánlom.

Aki teheti, az a Corvinus-ra, vagy a BME GTK-ra menjen.

Egyébként ugyan úgy minimum ponttal felvesznek mindenkit a BGE-re is, csak olyan igénytelen az iskola, mint egy középszerű szakgimnázium. Ezt pedig a hallgatók szétszívatásával próbálja kompenzálni. Jobb elkerülni.

2018. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Előző: Ez a hobbija, kétnaponta kiír egy kérdést a Metropolitanról ez az elmeroggyant, ezen a hisztijén mondjuk jót nevettem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Hát igen, kicsit sem átlátszó, ennyi erővel Magyarország vagy 30 másik egyeteméről is írogathatna, mert a felsőoktatási ranglisták szerint azok még rosszabbak. De azokról egy kérdést sem találni, roppant érdekes. :D

2018. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a Pannon Egyetemet, Óbudai Egyetemet, ahol mérnököket képeznek ne keverjük ide. Ők értenek is majd valamihez diplomaszerzés után és nem a Gyakori kérdések.hu-n fogják verni a nyálukat, hogy "itt világszínvonalú a képzés".
2018. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Óbudai Egyetemről is lehet ilyen arrogáns hangnemben beszélni ennyi erővel.

Oda csak az megy, akit a BME-re nem vesznek fel. Még az államilag támogatott szakjain is közel olyan alacsonyak a ponthatárok, mint a költségtérítéses minimumpont a többi egyetemen. Na látod, mindenhol el lehet ezt játszani.


Mi lenne, ha tiszteletben tartanánk mindenki választását, mindenki a saját dolgával foglalkozna, és örülne neki, hogy ő milyen fa$za képzésben vesz részt. Mert ha te komolyan ennyire elhiszed, hogy milyen jó egyetemre jársz, nem mocskolnád másét, hanem örülnél, hogy te ennyire előrébb vagy.

2018. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
21%

Előbb mennék a metura mint a bge-re :D

Megy mindenhol a bullshit, hogy a pszk milyen überfaxa, páran értelmesebbek, akik államin voltunk, sírva menekültünk át 1-2 félév után más egyetemekre :D

egyébként személyes kompetenciákon múlik minden, ahogy az egyik válaszban is látszik

lehet, hogy szarra sem mész a bme mérnöki diplomáddal, ha te egy mulya, autista hülyegyerek vagy, aki csak a seggeléshez ért

rajzolgathatod a csavarokat meg tengelyeket autocad-ba életed végéig valami gyárban

2018. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

# 8


A hősök köztünk vannak, akik tudatják a néppel az ottani helyzetet :D


[link] znakmentemegyetemre/posts/2078809685686460

[link] znakmentemegyetemre/photos/a.2014215138812582.1073741829.1905876606313103/2073716089529153/?type=3&theater

[link] znakmentemegyetemre/videos/2078143022419793/


A faxnál raktam egy space-t, amit ki kell törölni, mert a trágárságszűrő nem engedte elküldeni XD

2018. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Jézusom, ne kombináljatok már! Ez az első kérdésem a Metropolitan Egyetemről (még az oldalon is vagy egy éve jártam utoljára). Mondjuk valóban nem néztem meg, hogy van-e már hasonló kérdés, csak most láttam a napokban, hogy keresztfélévben megint több ismerősöm ment oda, így jutott eszembe hirtelen és kiírtam ide.


Én csak azt írtam, amiket másoktól OLVASTAM/HALLOTTAM, főként akkoriban, amikor én érettségiztem.

3 éve nem járt oda egy ismerősöm sem (ebbe beleveszem a "celebeket" is), az egész évfolyamból, 5 osztályból senki nem ment oda. Egyetlen távoli ismerősöm ment oda művészeti képzésre, de nyilván az más kategória, arra nem vonatkozott a kérdésem. Szóval így értem, hogy "haldokolt" annak idején.


Aztán a 2016-os felvételin már ment oda 1-2 ismerősöm, mostanáig pedig rengetegen (akik velem érettségiztek, azok közül is sokan csak később tanultak tovább).


Nem akartam senkit megbántani, csak az tényleg meglepő számomra, hogy egyetem lett belőle azok alapján, amit hallottam. De főleg amiatt, hogy nincsenek állami ösztöndíjas képzések, ami elég furcsa nekem.


Személyesen NEM ISMEREM az egyetemet, soha nem voltam még csak egy nyílt napján sem - (talán az szerintetek is érthető, hogy 470 feletti pontszámmal a Corvinust választottam, ahol nem mellesleg van állami!) - csak a nevével találkozom egyre többször, ami miatt felkeltette az érdeklődésemet.


Ha normális hangnemben leírjátok nekem, hogy sokat javult az utóbbi években a színvonal, és alátámasztjátok, ahogyan a 4-es válaszoló tette, én megnézem és elgondolkozom rajta, mert érdekel a téma, ezért tettem fel a kérdést.


Nem azért mert rá vagyok görcsölve bármire vagy irigy lennék. Én jó helyen érzem magam, mert már most jó lehetőségeket kapok. De amúgy nem személyes sértésnek szántam, mégis azt kaptam válaszul...

Nem is általánosíthatnék, hiszen nekem is sok ismerősöm jár oda mostmár, akiket kedvelek és és intelligensnek tartok, csak ezt a döntésüket nem értem. Mivel ahogy mondtam, érettségikor fel sem merült bennük, hogy oda menjenek a rossz híre miatt.

Abban meg biztos vagyok, hogy ott is vannak kiemelkedő hallgatók, akik akár jobbak, mint egy Corvinusos, aki semmilyen "extrát" nem tud felmutatni a diplomája mellé. De ez bármelyik sulira igaz lehet, szóval erről felesleges vitát nyitni.


A BGE-t sem ismerem személyesen, és pont a GM szak sem volt nálam opció, így nem arra gondoltam, mikor ahhoz hasonlítottam. Elsősorban a pénzügy-számvitel szakra gondoltam (amire én járok), illetve a turizmus-vendéglátásra (ami talán a legnépszerűbb a MET-en), ezekben pedig úgy tudom, kifejezetten elismert, nagy múltú intézmény a BGE. (A Metropolitan-ról ellenben nem tudom, hogy komoly múltja lenne, de ha tévedek, nyugodtan ki lehet javítani, azért van itt ez a kérdés!)


A 6-os válaszra pedig csak annyit mondok, hogy ha a Pannon vagy Óbudai Egyetemmel kapcsolatban tapasztaltam volna ilyen hatalmas változást, akkor arról írtam volna ki kérdést.

2018. jan. 26. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!