Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért érettségi előtt 10...

Miért érettségi előtt 10 nappal akarja szinte mindenki megtanulni a 100-120 tételt?

Figyelt kérdés
Én spec. már másfél évvel az érettségi előtt olvasgattam, tanulgattam őket. Így nem tíz napom maradt a tételekre, és nem is haltam bele. Igaz én 11 éve érettségiztem.
2010. jún. 9. 17:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

na én írásbelire semmit sem tanultam, szóbelire kezdtem tanulni írásbeli vizsga után, nem vittem túlzásba, napi pár tételt tanultam csak, de sosem sírtam hogy jaj mi lesz velem, meg nemfog sikerülni stb ... 90%körüli volt ígyis mindegyik vizsgám

ami engem még bosszant, az ilyen jellegű kérdések hogy " ugye 1.8ra megadj a tanár a kettest?????"

meg

"miért akarnak 1.8ra megbuktatni????"

meg "feltudok készülni egy hónap alatt a 3 pótvizsgámra??"


és hasonlók :D

2010. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
és ez miért zavar téged? ha vkinek ez így jó, és tudja teljesíteni... ha meg nem, az az ő baja, így megy a szelekció a felvételinél..
2010. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a szelekció nem megy eléggé.
2010. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, akkor szomorúan tájékoztatlak, hogy nekünk már nincs lehetőségünk arra, hogy megvegyünk egy könyvet másfél évvel korábban és elkezdjük tanulgatni.


Én speciel mondjuk már korábban kidolgoztam őket, áttanultam így hál'istennek nekem már csak át kell ismételnem mégegyszer DE ez sem könnyű, mert nagyon sok még felmondani is.


Ráadásul egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy csak impró és kész. Magyarból teljes oldalakat kell idézgetni könyvekből, versekből, töriből témaköröket kaptunk(pl 48-as forradalom, szabadsághar, Magyarország a két vh.között) és ekkora témakörökből 24 azért nem olyan kevés és könnyű még úgy sem, hogy folyamatosan tanultam.


L/18

2010. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De, egyébként azzal egyetértek, hogy sokaknak nem most kéne utánna nézni, hogy na ki is volt Petőfi, és hogy ki Gömbös. De ez már az ő bajuk, csak ne panaszkodjanak ha nem sikerül akkor majd annyira jól.
2010. jún. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Hát, akkor szomorúan tájékoztatlak, hogy nekünk már nincs lehetőségünk arra, hogy megvegyünk egy könyvet másfél évvel korábban és elkezdjük tanulgatni."


Ja, nektek már kidolgozott online letölthető tételeitek vannak. Csak úgy mondom, hogy 11 éve ilyen nem volt.

2010. jún. 9. 23:50
 17/28 anonim ***** válasza:

"Baromi egyszerűen, akkor évről évre ugyanazok voltak a tételek, csak meg kellett venni egy érettségis könyvet és abban még ki is voltak dolgozva a tételek. És szinte ugyanazok lettek, törinél volt talán 1-2 eltérés."



Ezzel meg is válaszoltad a saját kérdésed. Ha nektek ugyanazok voltak a tételek évről évre, akkor az azért nagy könnyítés, nem gondolod? Ma már nem ilyen könnyű egy érettségi.

2010. jún. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
11 éve ezerszer nehezebb volt az érettségi. A mostani az egy VICC!!
2010. jún. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2010. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Hát aki azt mondja könnyű,megnézném én hogy írná meg 91% körül.

Régen tényanyagtudásról szólt az érettségi,most arról,hogyan tudsz logikázni,következtetni,forrásból dolgozni.Ez sokkal nagyobb szívás szerintem,mert akkor minek kell négy évig kínlódni a magolással,ha semmi olyan nincs az érettségiben,amit tanultunk?

2010. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!