Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hajlandó lenne egy pszichológu...

Ktreg90 kérdése:

Hajlandó lenne egy pszichológus-pszichiáter egy a nyilvánosság előtt interneten felületesen megosztott több évvel ezelőtti esetéről részletesen beszámolni?

Figyelt kérdés

Az interneten egy pszichológus-pszichiáter által megosztott névtelen tizenpár éves történetben a páromra ismertem (félreérthetetlen részletek alapján).


Csak nemrég jutottam el oda, hogy felismerjem milyen betegséggel állok szemben. Anno a családtagok, most pedig az én életem "keseríti" (nem tehet róla szegény). A téma után kutatva bukkantam rá az interneten, és nagyon szeretnék őszinte kapcsolatba kerülni a pszichológussal, akitől segítséget remélek. Viszont félek ha megkeresem, akkor a titoktartásra hivatkozva kipenderít. Mégis hogyan érjem el, hogy megossza velem az akkori részleteket?


Sokakban felmerülhet, hogy talán csak meg kéne kérdezni a párom. Amikor elkezdtem kapiskálni, hogy mi a szitu vele felvetettem, hogy esetleg elmehetnénk pszichológushoz, ami heves ellenállásba ütközött a részéről. Sajnos a betegség erős velejárója a tagadás, hisz neki "ciki". Ez egy hosszú út lesz, de most az elején még csak szeretnék saját szakállra információt gyűjteni és nem letámadni szegényt.


Szóval a válaszadókat arra kérném, hogy a pszichomókus frappáns megkörnyékezésére adjanak javaslatokat. ;)



2016. jún. 2. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, az adott szakembert akarod megkérni, hoyg mondja el a konkrét esetet, meg hoyg ez a párod volt-e?


A konkrét esetet részletese - nem mondhatja el és semmi esetre sem közölheti a beteg nevét.

Erre semmiféle trükközéssel meg megkörnyékezéssel nem fogod tudni rávenni, mert ha megtenné, akkor elveszítheti emiatt a müködési engedélyét, plusz elég keményen meg is büntethetik.

2016. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kellene közölnie a beteg nevét, sőt erre vonatkozó kérdést sem kell feltennem, hiszen 100%-ig bizonyos vagyok abban, hogy itt róla van szó! (Ezért ez "lényegtelen".)


Nekem az lenne a lényeg, hogy beavasson az eset részleteibe a páciens konkrét megnevezése nélkül! (Mivel kíváncsi vagyok az akkori kiváltó okokra, eredményekre, stb.)

2016. jún. 2. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nekem az lenne a lényeg, hogy beavasson az eset részleteibe a páciens konkrét megnevezése nélkül! (Mivel kíváncsi vagyok az akkori kiváltó okokra, eredményekre, stb.)"


Ezt is kizártnak tartom, mert vagy közlöd, hogy ismerheted a beteget, akkor azért nem adhatja meg a részleteket, vagy kivülállónak tart és akkor azért sem, mert azokból be lehetne azonosítani az illetöt.

Ö meg csak annyit közölhet esetekröl, ami nem konkrét, azaz nem felismerhetö az illetö.

2016. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, ugyanis nem teheti meg. Szakmai nulla lenne ha megtenné, de emberi is. Remélem nem adja ki a páciensét aki bizalommal volt iránta.
2016. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi a problémája a férjednek pontosan?
2016. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Őszintén szólva nekem is ezzel a "szakiránnyal" van a legtöbb bajom. Nagyon "okos" lehetett, aki ezt kitalálta. Életeket tesznek tönkre "véletlenül"...


De sajnos elég nagy az esélyed, hogy nem sikerül. (Én is most "akcióban" próbálok maradni, de hát a hivatalos törvények szerint 5(!) év az elévülési (büntethetőségi) határidő. Lehetne kb. 25 év is. Ez lehetne a minimum.


Szerény véleményem szerint.


Üdv: Egy együttérző sorstárs

2016. jún. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!