Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti bejártok...

Egyetemisták! Ti bejártok előadásra?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs katalógus, akkor nem. Szóval az előadások többségére én nem.
2018. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, szerintem egyedül nem tudnám feldolgozni azt a rengeteg anyagot. Jobb, ha itt "készen kapom", nem magamnak kell minden új fogalmat kikeresnem + sokszor mondanak olyanokat, hogy "ez benne lesz a vizsgában" amit a tankönyvből nem tudnék meg :D

Sokkal könnyebb így és ha nem értesz valamit, akkor meg tudod kérdezni.

Szóval én nem lógom le őket :)

2018. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok egyetemista mert kénytelen voltam abbahagyni átmenetileg, de én mindig bejártam becsületesen ha már vállaltam hogy még tanulok, és azt akarom csinálni akkor megfogadtam hogy becsületesen végig csinálom az egészet. Persze az hogy abba hagytam ideiglenesen annak más oka van, nem térnék erre ki.

Mivel lehet hogy szeptembertől már fogom tudni folytatni, de még gondolkodom azon hogy levelezőre menjek-e vagy leszámoljak a munkahelyemen és menjek nappali képzésre. Nem lenne megélhetési gondom de pénzem sem nagyon lenne. Még ezen agyalok. Ha levelezőre mennék akkor lehet ki kellene hagynom pár előadást ha úgy alakulna szóval még ezen alaposan el kell gondolkodnom.

2018. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az összes olyan előadásra, ami nem felesleges.

Szóval csak az olyanra nem, ami nem tesz hozzá a vizsga anyagához semmit.

2018. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok egyetemista, de anno szelektáltam. Ami adott valami pluszt a vizsgához, vagy csak értelmesen és jól elmondta az anyagot az előadó, arra igen. Ahol monoton hangon felolvasta a tanár a diát, amit amúgy ki is adtak, arra nem.
2018. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanárfüggő.

De ahol előadáson is rendszeres a katalógus, oda elvből már valami egyéb olvasnivalóval megyek be, mert nem tartom korrektnek az előadáson a katalógust. Szerintem egy egyetemista már van annyira felnőtt, hogy el tudja dönteni, megéri-e neki bejárni az adott előadásra vagy nem. És ha anélkül is le tud vizsgázni, hogy egy órán is benn lenne, akkor miért baj, ha nem jár be??? (Volt egy tárgy, ahol egyáltalán nem jártam be, mégis az én vizsgaeredményem volt a legjobb a csoportban :) - talán épp azért készültem fel annyira alaposan, mert nem akartam, hogy kellemetlen meglepetés érjen, de nekem így is megérte, mert jobb szeretek otthon, a magam beosztása szerint tanulni.)

2018. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire igen, de pl holnap (vagyis inkább ma) kénytelen vagyok egyet ellógni. Ha csak felolvassa a tanár a diasort akkor nem szokásom bejárni, de a legtöbb előadás olyan hogy elég sok dolog hangzik el pluszban vagy épp feladatokat is levezetnek. Első évben mikor sok töltelék tárgy volt akkor inkább lógtam előadásokról.
2018. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a félévben két előadásra nem járok be, az egyiken a tanár kiadta a kötelező irodalmat, megmondta, hogy csak abból lesz a vizsga; amit órán lead, az kiegészítés, és segíthet jobban megérteni az anyagot, illetve a diákat elküldi majd vizsgaidőszak előtt. Alapjáraton érdekes, amit lead, de mivel utolsó órám, inkább megyek haza tanulni.

A másik órán meg olyan unalmasan és rosszul magyaráz a tanár, hogy akkor se értem meg jobban az anyagot, ha bent ülök. Erről az óráról ebédelni járok el, mert utána egy három órás gyakorlatom van.

Minden más órára bejárok.

2018. márc. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anno én mindig bejártam mert ha hallom az előadást akkor félig megtanultam az anyagot. Egy két esetben hagytam ki mikor beteg vagy másnapos voltam.
2018. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem! Régebben bejártam..meghallgattam a a jópofa történeteket, aztán vizsgára meg kellett tanulni az X mennyiséget amihez nem sokat tett hozzá a "jó pofa történet" Viszont ezekre a történetekre még évekkel később is emlékszek a vizsga anyagára viszont már nem :-)


Ráadásul én is eltudom olvasni a tankönyvet és abból lehet érteni a mondandót...attól mert valaki ezt elmondja attól még nekem ugyanúgy meg kell tanulni...és ha értek is kis részleteket előadásokon..attól még a 60-70 tétel nem megy a fejembe, azt meg kell tanulni...szakszavak helyett meg nem mondhatom a vizsgán, hogy pl józsi megkapta a lóvét amitől nagyobb lett a vagyona és ez az összeg adózás után X maradt amiből józsi kifizette Petit


Mert vizsgán ez az adózott eredmény...ez a szakszava ezt kell mondani nem a Józsit meg a Petit....az adózott eredményt = nyereséget pedig nekem ugyanúgy be kell magolnom :-)

2018. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!