Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2018 Magyar érettségi?

2018 Magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Kinek hogy ment? Emelt és közepesek is írhatnak. Én közepeztem, szerintem a szövegértés nem volt annyira nehéz és az érveléssem. A műértelmezés azért egy kicsit meglepett. Habár tudtam, hogy lehet mese, de nem gondoltam, hogy pont a mi évünkben lesz, főleg egy ilyen mese. De megoldottam úgy ahogy.

2018. máj. 7. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Emelteztem, ahhoz képest, hogy mennyire paráztam, meg hogy arra vágytam előtte, hogy a 60% legyen meg valahogy, elég jól ment. Szerintem legalább a 60% meg kell legyen.

A verssel meg szerencsém (szerencsénk) volt, egy általam és szerintem az emeltezők nagy része által ismert verset kaptunk.

2018. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az szuper, szurkolok hogy meglegyen neked :D Középen valami furcsa módon megint József Atillát adták a verselemzéshez. Szóval sokan azt mondják, hogy most az összehasonlító volt a könnyebb.
2018. máj. 7. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyobb ráparáztam és nem szeretem elbízni magam, de amikor kijöttünk az épületből ott állt az irodalomtanárnőnk és azt mondta, hogy ez (a közép) könnyű volt. Ha nekem nem hiszel higgy neki!
2018. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En sem éreztem olyan nehéznek
2018. máj. 7. 13:04
 5/6 anonim válasza:
59%
Közepet írtam, szerintem könnyű volt. A szövegértésben lehet pontlevonásom, az is csak a saját hülyeségem miatt :D. Én nem az érvelést, hanem a gyakorlati szövegalkotást választottam, szerintem az volt a könnyebb, második részben meg az összehasonlító műelemzést. Ha nem ba*ztam el nagyon a szövegértést, szerintem még lehet belőle szóbelivel ötös. :D
2018. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
könnyű volt
2018. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!