Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért pikkel rám ennyire a...

Holsdakdhaso Jidfa kérdése:

Miért pikkel rám ennyire a tanárom? (több lent)

Figyelt kérdés
1,66-ra állok matekból, és azt mondta hogy majd a tantestület eldönti hogy átmegyek, vagy nem, mert egyes lett a témazáróm amit ma írtam. Mondtam, hogy nem tudtam tanulni, ugyanis tegnap halt meg a nagyapám, erre annyit mondott flegma hangon hogy "hát sajnálom". Következő szünetben szóltam neki, hogy szeretnék szorgalmit csinálni, erre meg azt mondta hogy utolsó héten biztos nem javítja ki (egyik osztálytársam is csinál szorgalmit, neki persze kijavítja :) ).

2018. jún. 8. 14:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hétfőre csinálok szorgalmit, hátha elfogadja.

Egyébként 66-ot nem 70-re kéne kerekíteni?

2018. jún. 8. 15:46
 12/17 anonim ***** válasza:
74%
Mert 1,7-el mit csinálnál? Nálunk csak 2,0-tól volt megadva évvégén a kettes. Bírom az ilyeneket, akiknek a tanár a hibás, közben meg ők cseszték el az egész évet. Szomorú, hogy meghalt a nagypapád, ha az évben legalább 3-as tz-ket írtál volna, akkor beleférne ez az egyes.
2018. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

És akkor milyen jegyet szeretnél, 1,7-est? Az sem kettes...

Egyébként meg nem; nem igazán értem, hogy honnan veszik sokan ezt a baromságot, de a kerekítési szabály nem egy kőbe vésett törvény, hogy azt kellene mindenhol, minden körülmények között alkalmazni, sőt, adott esetben nagyon nem visz célra, például ha kiszámolod, hogy 4,35 vödörnyi festék kell egy fal lefestéséhez, akkor bizony te hiába veszel 4 vödröt, az nagyon nem lesz elég, pedig a kerekítési szabályok szerint igenis 4-nek kellene kijönnie.

2018. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Tanárként mondom, hogy én sem adnám meg. Nem tudom, a pedagógiai programban ott mi van lefektetve, nálunk 1,80-tól lehet kettest adni. Jobb jegynél, ha kétesre áll az illető, akkor még vacillálnék, de bukás esetén nem, mivel érettségi tantárgy, és jobb, ha előbb kihullasz/magadba szállsz, mintsem érettségi előtt közvetlenül buknál meg (nálunk sajna volt ilyen matekból - én nem matekot tanítok, nem én voltam :D), vagy esetleg odaenged érettségire, és ott nincs meg a kettes.
2018. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azért vagyok (szerintem joggal) ideges mert nekem 1,67-re(nem 1,66, a kérdésben elírtam) nem adja meg a kettest, másnak meg 1,69-re igen
2018. jún. 10. 23:48
 16/17 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy a másik egy fokkal szorgalmasabb, mint te és ezért adja meg neki a kettest!
2018. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
mi lett a vége? bukás volt?
2018. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!