Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szóbeli...

Mi a véleményetek a szóbeli eredményemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
1 hete volt a magyar töri szóbelim, és mivel gépészmérnökire megyek tovább, ezért nemsokat számít az eredményük, és nemsokat tanultam rájuk. Meg is lett az eredménye, éppenhogy átcsusszantam mindkettőből. Na de, amit ezekután kaptam a tanároktól banketten... hogy hatalmasat csalódtak bennem, tőlem nem ezt várták, nagyot estem a szemükben stb. Eddig a 4 éven keresztül mindig mosolyogtak rám, beszélgettek velem, most láttam rajtuk, hogy ha tehették volna, legszívesebben karóba húztak volna... De kérdem én, miért? 4 éven át kb. én voltam a legjobb tanuló, most ekkora hiba hogy nem tanultam két olyan tárgyra ami már nemszámít semmit?

2018. jún. 26. 22:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló történt velem is. Nekem a töritanárom durcizott be még érettségi előtt, mondjuk az kicsit más kategória volt. Ofőm cseszegetett azzal, hogy aki nem tanul törit, az ne nézegessen ponthatárokat, én meg mondtam neki teljesen nyugodtan, hogy már bocsánat, de az általam megcélzott szakhoz semmi szükség törire, hadd tanuljam már azt, ami nekem szükséges. Ez persze a töritanár fülébe jutott, és levágott egy hisztit a másik csoportnak, meg a kedvenc diákján keresztül üzengetett nekem, hogy nem kéne felkapnom a vizet ilyeneken. (ironikus, hiszen én teljesen nyugodt voltam, ő hisztizett a másik csoportnak, én szívesen megbeszéltem volna vele a dolgot, de ha nem, hát nem)


Én letojtam, mert úgyse számít, bár a szóbelitől kicsit féltem, hogy majd ezek után hogy fog hozzám állni, de végül nem lett semmi, töriből 4-es lett az érettségim, mindenki boldog.


A te esetedben mondjuk valahol érthető, hogy csalódtak benned, végül is 4 éven keresztül jó tanuló voltál, de ezt normálisabban is lekommunikálhatták volna, meg más körülmények között. A bankettnek pont az lenne a lényege, hogy a diákok és a tanárok együtt töltsenek egy VIDÁM estét, de már nem tanár-diákként, hanem közeli ismerősként, esetleg barátként. Szerintem illetlenség volt ez a részükről. Nem képesek feldolgozni, hogy nem az ő tantárgyuk a világ közepe mindenki számára. Nekem is volt ám ilyen tanárom bőven, de jó, hogy már leérettségiztem.

2018. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!