Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Négy fakultáció túl sok?

Négy fakultáció túl sok?

Figyelt kérdés
Egy elég versenyistálló suliba járok, és a jövőben Ausztriában szeretnék informatikát tanulni. Emiatt biztosan szeretnék matek, infó, és német tantárgyakból fakultálni, viszont negyediknek gondolkoztam, hogy felvehetném a fizikát. Részben azért, mert a tanáraim a 4.95-ös átlagom ellenére négyest adtak szorgalomból, azaz nem úgy látják, hogy elég keményen dolgozom, részben azért, mert a fizikát érdekesnek tartom, és mi van ha a jövőben szükségem lesz rá. Ti mit gondoltok? 4 faktot el lehet úgy vinni, hogy közben a jegyeim jók tudnak maradni, lesz időm személyes projektekre, és egy kis szociális életre/sportra is?

2018. júl. 3. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak azokat vedd fel amik let tényleg nagyon szeretsz és érdekel! A többit meg fogod unni. Ha csak mondjuk 2-t veszel fel és a 3. 4. re csak bejársz akkor nem kell azon stresszelni hogy nincs elég időd mind a 4re. Én a németet nem vettem fel csak bejártam , mégis szerintem majdnem mindent megtanultam amit kellett.
2018. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"érdekel a tantárgy, és nem tudom, hogy a jövőben szükségem lesz-e a fizikára"


Ezzel az erővel vállalhatnál akár tíz faktot is, mert nem tudhatod, hogy a jövőben melyik tantárgyra lesz szükséged. :)

Legyen akkor a negyedik inkább a pszichológia, arra ezer százalék, hogy szükséged lesz (ha másért nem, azért, hogy jobban megértsd, mi zajlik a saját lelkedben egész életed során).


A tanáraid ismernek a legjobban, tőlük kérj tanácsot. És nézz utána, mi lehet a következménye a ti sulitokban annak, ha elkezded a fizikát is, aztán menet közben kiderül, hogy mégsem akarod végigcsinálni.

2018. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyon tisztellek!

Viszont sajnállak is, félek, hogy kikészülsz majd.

Nem lenne időd semmi másra, nem lenne életed, nagyon nehéz lenne bírni.

Nem mellesleg még az is lehet, hogy lehetetlen, mert egybeeshetnek az órák.


//milyen tanáraid vannak, te jó ég...//

2018. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Engem ez idegesít, hogy menet közben elvileg ezen nem lehet változtatni ,vagy nemtom mennyire engednék kérvényezni, hogy leadjál belőle. Amúgy lehet, hogy van ilyen.
2018. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolso: szerintem ezt csak azért mondják, hogy ne az legyen, hogy mindenki leadja és a tanár ott marad 2 diákkal. Mert gondolom nálatok is csak akkor inditanak faktot, ha megvan egy bizonyos létszám. biztos vagyok benne, hogy év végén kérvényezheted a leadást, nem kötelezhetnek arra, hogy folytasd, ha neked mégsincs szükséged rá.
2018. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
# 15/15 00:06 -os, köszönöm. De viszont úgy év közben vajon leadhatják; ha pl úgy gondolják mondjuk novemberben, hogy mégsem megy? (Én ezt nem tudom, engem már nem érint) Mert szóval szerintem úgy menet közben nem nagyon lehet; de mondjuk ha 4-et vesz föl elsőre; és akkor kiderül, hogy túlvállalja magát, akkor lehet ; hogy mégis megengednék neki, hogy többet leadjon. Én amúgy nem tudom, hogy vállalható -e ; talán a kérdező jobban ismeri, fel tudja mérni a képességeit, és a teherbírását; de mondjuk tudom, hogy nehéz helyzetben van; mert mégiscsak nehéz döntés, hogy bevállaljon-e ennyi pluszórát; és mindre fel kell készülni, utána végügilni és még figyelni tovább. De én egyébként arra gondolok, hogy lehet, hogy menne. De tényleg nem tudom. Én azt hiszem, négyet már talán inkább nem vennék föl.
2018. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A törvény úgy szól, hogy csak év végén adhatja le. Ez azért van így, mert könnyen előfordulhat, hogy az adott faktos tanárnak csak úgy van meg a minimális óraszáma, ha ezt a bizonyos faktot is megtartja, márpedig ha előbb-utóbb mindenki lelép a csoportból, akkor ő kinek tart órát? Ha meg nem tart(hat)ja meg a minimális órászámot, akkor hogy kapja a fizetését?

Ezzel együtt vannak olyan iskolák, amelyek engedik, hogy ne csak év végén, hanem pl. félévkor, vagy akár félév közben is le lehessen adni faktot (és ezzel ezek az iskolák azt is vállalják, hogy ha elfogy a csoport, akkor is biztosítanak a tanárnak valamiféleképpen elég órát, pl. korrepetálást tart majd heti két órában valakiknek a heti két óra fakt helyett, vagy ilyesmi), ezért írtam, hogy azt kell kiderítenie, hogy az ő iskolájában hogy megy ez.

2018. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!