Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha hardverfejlesztő mérnök...

Ha hardverfejlesztő mérnök akarkk lenni, akkor a mérnökinfót, vagy a villamosmérnöki kart válasszam?

Figyelt kérdés

2018. aug. 14. 14:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha processzorok, akkor egyértelműen villamosmérnök. Ha jól tudom az infósok ol nem is tanulnak assembly programozást, ami a processzoroknak a gépi kód után a legalapvetőbb programozása, sok időkritikus esetben ezt kell alkalmazni a C/C#/C++ helyett. Persze nehezebb is, és majdnem mindenki utálja, a többség nem fog vele találkozni később. Az fog, aki beágyazott- és irányítórendszerek specializációra megy. Különösen a számítógép alapú rendszerek ágazaton. Legalábbis a BME-n így van.
2018. szept. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

BME-n a mérnökinfón is tanítják a hardverek felépítését, programozását. Van itt assembly, FPGA programozás, szenzorok felépítése, fizika, még rendszerelmélet is.

A gond csak az, hogy hiába tanítják meg ezt a sok dolgot, nem tudunk vele mit kezdeni. Nagyon szép, hogy tudom ezeket a dolgokat, de nem lennék képes egy tetszőleges hardvert felépíteni és beüzemelni. Nagyon kevés az ilyen gyakorlat, ami van, az se kapcsolódik egymáshoz. Ez arra jó, hogy ismerjük a gépek működését, és tudjuk értelmezni mi miért történik úgy, ahogy, de arra nem, hogy sajátot tervezzünk.



A villamosmérnök már jóval több ilyet csinál. Sokszor látom, hogy ők beszélgetnek alkatrészek összerakásáról. Részleteket nem ismerem, de idehaza főleg a villany felel meg a hardvertervezésnek. Azt hiszem van is valami olyan specializációjuk, ami processzorokkal foglalkozik. Én már hallottam arról, hogy máshol vannak kifejezetten készüléket tervező szakok is (pl. egy okosóra).



Az egyetem előtti tudásod segíthet, de nem igazán releváns. Teljesen más a tanulás menete, újra hozzá kell szokni. Meg fogják tanítani az alapoktól a dolgokat, vagy ha nem, utánanézel, ez egyetemen már elvárható. Ha érdekel, mindenképpen jelentkezz, menni fog az.

2018. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

#12 hidd el sokan a villanyon se kezdenek semmit az assembly, FPGA, PLC, stb "tudással". Ez az egyetem egyik nagy hibája, hogy nagyon sok programozási nyelvet letolnak az emberek torkán, amiket gyakorlat hiányában hamar el is felejtenek, mintha sosem tanulták volna. Én mint villamosmérnök a PHP, HTML, CSS, MySQL sehol se fogom használni. (Ha igen, akkor biztos nem mint VILLAMOSMÉRNÖK.) Ezeket kötválba kellett volna rakni.


Itt is csak az fog tudni hardvert építeni, aki otthon szabadidejében ezzel foglalkozik. Gondolj bele, aki erősáramra megy és villanymotorokat tervez, az hol fog az assemblyvel találkozni? (Egyik ismerősöm pont ilyen.)


Amúgy melyik tárgyba van infón assembly? Ez még új nekem. :D

2018. okt. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

Digitből volt, a tanszék processzorát mutatták be, az egyik házit is assembly-féle nyelvben kellett írni.


Btw egyetemre nem azért mész, hogy csak azt tanuld, amire szükséged lesz. Annak szakmunkásképző a neve. A tanulás, témától függetlenül is lehet hasznos. Nekem sem az a bajom, hogy sok, főleg villanyos dolgot is mutatnak, hanem hogy nem kapcsolódnak egymáshoz, így ha szükségem lenne rá, akkor se tudnám közvetlenül felhasználni a tudásomat egy saját hardver építéséhez. Pedig külön-külön bemutatták a dolgokat.

2018. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#13-assla maximálisan egyetértek. A programozás 1-nek volt értelme, a 2-nek talán annyi, hogy kicsit elmélyíted, mégha a C++-ból nem is marad meg semmi. De a webprogramozás, meg a PLC programozás az már túlzás kötelezőbe. Ezek nem formálnak szemléletet, inkább olyan OKJ-s dolgok.

Hardvert tervezni meg tényleg csak az fog tudni, akinek ez a hobbija, és valahogy megtanulta magától. A BME-n szerzett ismereteket meg össze kell kapcsolnod. Ott sokszor az az érzése az embernek, hogy nem tudja ezt éppen miért tanulja. A 3. évben szokott kicsit összeállni a kép, jó esetben. Lehetne néhány mérés minden félévben, nem csak az 5. félévtől, (most nem ilyen bemutató jellegű elektrotechnikára/ETÁra gondolok).

2018. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!