Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 36 hazai egyetemből nem...

A 36 hazai egyetemből nem kellene legalább 28-at bezárni?

Figyelt kérdés

Lehet átnevezgetni főiskolákat egyetemekké (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Kaposvári, Eszterházy - most fel nem sorolom az összes gagyit), de a tények még tények maradnak: alig találunk értékelhető teljesítményt az oktatói gárdában (MTMT, WoS, GS, Scopus).


Nem lenne jobb, ha maradna 5-6 tényleg színvonalas egyetem, amelyeket kiegészítene 8-10 főiskola?


(Így lehetne méltó módon megünnepelni a mai napot.)


2018. aug. 20. 15:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
56%

El nem tudom képzelni, mennyire kell üres és szánalmas életemnek lenni ahhoz, hogy ezen elgondolkodjak. Száz fontosabb tennivalóm van, aminek köze van a realitáshoz, mint azon agyalni, amire nincs ráhatásom.


További jó álmodozást! Előre ugyan nem visz, de legalább csinálsz valamit fejben, ha másképp nem is.

2018. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
42%
De igen. A megmaradt egyetemeket meg összeolvasztani úgy, hogy városonként egy egyetem maradjon. Ahogyan nyugaton is van a legtöbb helyen, bár a műszaki egyetemek sok helyen őrzik a függetlenségüket például Bécsben.
2018. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
2018. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
77%

És mi alapján választanád ki azt az ötöt?

Szegeden az orvosi elismert, a gazdasági szintén, de a műszaki gagyi.


Debrecenben jó a műszaki, de pl. gépészmérnök szakon mindössze két szakirány közül választhatsz.


És sorolhatnám....


Tehát: melyik intézményeknek kellene szerinted maradniuk, amik minden területet színvonalasan lefednek, és rendelkeznek olyan infrastruktúrával, hogy elgyőznék a többszörös hallgatóságot mind oktatás, mind kollégiumi férőhely tekintetében.

2018. aug. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
32%
Inkább szakokat kéne megszüntetni, pl szabad bölcsész, klasszika-filológia, kommédia stb. Haszna nincs a társadalomra nézve csak rengeteg pénzt kell beleölni.
2018. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
37%
Majd a munkaerőpiac eldönti. Kodolányis,GDF,ZSKF-es stb diploma nem kell senkinek + állami férőhelyeket se kapnak így még pénzt se visznek el...
2018. aug. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%
5. Megnéznèm a fejedet, amikor este hazamèsz, és a TV-ben kizárólag műszaki szakfilmek mennek közgazdasági és műszaki (azaz "hasznos") témákban, és semmi sorozat, sci-fi, kulturális vagy szórakoztató műsor, mert a magadfajta műveletlen újkonmunisták "a vas és acél országává" tették a világot. xD
2018. aug. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
57%
Ezen az elven az összes középsuli 90%-át be kellene zárni, mert borzalmas az oktatás színvonala. Probléma nem csak az egyetemekkel /volt főiskolákkal/ van, hanem az alatta lévő oktatási rendszerrel is, márpedig ott sokkal nagyobb mértékben. A kaposvári és az NKE-vel konkrétan nem tudom mi bajod van, mindkettő színvonalas hely (kaposváron főleg a művészeti oktatás jó), illetve az NKE-nek tudtommal nincs alternatívája.
2018. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
46%

Nem mindegy minek hívják? Egyetem vagy főiskola?


Ugye nem azok keve közé tartozol, akik büszkék arra, hogy egyetemi doplomájuk van és mindenhol kihangsúlyozzák, hogy "egyetemi"? :D


Mert akkor el kell keresítselek. Rajtad kívül még több százezren így vannak, ha nem egy millióan az országból.


Azért van 36 egyetem, mert ennyire van igény. Ha nem lenne igény a jelenlétükre nem működnének. Az meg, hogy egyetemnek vagy főiskolának hívják teljesen mindegy... A képzés számít.

2018. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
26%

Jól látod, néhányat be lehetne zárni, de a 28 az egy picit sok.


7-nek:

"amikor este hazamèsz, és a TV-ben kizárólag műszaki szakfilmek mennek közgazdasági és műszaki (azaz "hasznos") témákban, és semmi sorozat, sci-fi, kulturális vagy szórakoztató műsor"


Ez azért elég buta kijelentés, mert a mai televíziós médiát mindennek lehet mondani, csak szórakoztatónak nem.


Nincs pl. normális kabaré, még hétvégén sem lehet találni egy normális filmet, amit meg lehet nézni.


Nekem pl. épp a rengeteg igénytelen sorozatokkal, a semmitmondó szappanoperákkal van bajom.

A selejtbe való népbutító show-műsorokról már ne is beszéljünk.


A mai tv-s adásokból teljes mértékben hiányoznak a tudományos műsorok, talán ez is az egyik oka, hogy az áltudományok szerepe óriási nagyra nőtt mára.


Sokkal hasznosabb lenne, ha látnánk Öveges Professzort a tv-ben, a Mindenki iskoláját, vagy éppen tudományos előadásokat a Mindentudás Egyeteméről.

De számos mást lehetne említeni, pl. a Delta c. műsort is, de ezek most már homályba vésznek az igénytelen tv-műsor összeállítás miatt.


Volt régen még a Vágó Istvánnak a műsora, Legyen Ön is Milliomos, aztán később Friderikusz folytatta.


Abból is lehetett tanulni. Sőt emlékszem annak idején még Karácsonykor általános iskolásoknak is volt egy alkalom.



De hát ez van, ami jó az megszűnik, ezért bámulja a gyerek is egész nap az igénytelen tv-műsorokat, sajnos most már óvodában is.


Hova jutunk így?

2018. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!