Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 36 hazai egyetemből nem...

A 36 hazai egyetemből nem kellene legalább 28-at bezárni?

Figyelt kérdés

Lehet átnevezgetni főiskolákat egyetemekké (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Kaposvári, Eszterházy - most fel nem sorolom az összes gagyit), de a tények még tények maradnak: alig találunk értékelhető teljesítményt az oktatói gárdában (MTMT, WoS, GS, Scopus).


Nem lenne jobb, ha maradna 5-6 tényleg színvonalas egyetem, amelyeket kiegészítene 8-10 főiskola?


(Így lehetne méltó módon megünnepelni a mai napot.)


2018. aug. 20. 15:36
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
2%

Ilyeneken csak olyanok gondolkoznak akik "igazi" egyetemen tanultak és MSc/Ma-t végeztek, mert úgy érzik így nem kapnak elég elismerést, mert akkoriban sokkal menőbbnek tűntek egyetemistaként, de ma már senkit sem érdekel, mert minden második fiatal már egyetemre jár. (Csak most BSc/Ba végzettségért, és ők is egyetemre járnak, nem pedig fősulira.)

Ez böki a csőrötöket.


Miért fáj az neked, ha egy főiskolát átneveznek egyetemnek? Gondolom a fenti miatt.


Ez a bölcsészetkedvelő Manche Dinge-re is vonatkozik, aki minden kérdés alatt futtatja magát az egyetemi (!!), megegyszer EGYETEMI (!!!!) diplomájával, aki egyetemen tanít. (ÉS NEM FŐSULIN, ne keverd, megsértődik.)

2018. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
43%

70% nem "futtatom magam" sehol, és pláne nem hangsúlyozom, hogy egyetemi diplomám lenne. Nem tudom, ezeket honnan veszed.


Nem én vagyok itt a legaktívabb válaszolgató (nézd meg a kategória toplistát), csak én vagyok aki "névvel" válaszolgat.


És igen, bölcsészet kedvelő vagyok. :)

2018. aug. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

És letagadja :D

Miszter egyetemen tanítok egyetemi diplomával de nem hangsúlyozom ki mindenhol.

2018. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
89%
70% valami frusztrációd van? Tudok segíteni?
2018. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
81%
#13 Neked meg mibajod, tanárfóbiád van? Kezeltesd.
2018. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
44%

5. Megnéznèm a fejedet, amikor este hazamèsz, és a TV-ben kizárólag műszaki szakfilmek mennek közgazdasági és műszaki (azaz "hasznos") témákban, és semmi sorozat, sci-fi, kulturális vagy szórakoztató műsor, mert a magadfajta műveletlen újkonmunisták "a vas és acél országává" tették a világot. xD



Hát jó is lenne. Végre lenne kis értelem a tvműsorokban nem csak a Győzik meg az éjjel nappal budapest és a meztelen túlélők menne.


Én meg a te fejed nézném meg, ha te a nyugdíjad csak azoktól kaphatnád akik szabadbölcsészet meg klasszika meg egyéb értelmes szakon szerezték a diplomájuk, és a diplomájukkal helyezkedtek el. Rövid távon éhenhalnál:-D Jó, normális diploma mellé hobbynak nem rossz egy ilyen, de akkor ne állami pénzből tanuljanak, fizessék maguknak. Nekem se fizeti állambácsi a hobbymat.

2018. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
3%

#16 Végre egy értelmes válasz! Örülök hogy létezik még egy-két ember, aki tud gondolkodni. Bár a te válaszod csak két darab a 16-ból. Ez 1/8 rész, ami 12,5 %-ot jelent.


Szomorú, hogy az embereknek tehát a maradék 87,5%-a ezek szerint már teljesen megbolondult. Pontosabban a média meghülyítette őket.


A #10-es válaszoló voltam egyébként. Ott picit jobb a statisztika, az embereknek már csak 76%-a hülye, ezt a nem lepontozók arányából látjuk.


Néha már nem tudom, minek örüljünk. Annak hogy az emberek 24%-a nem hülye? És a maradékkal meg mi lesz, szabadon ólálkodnak?

2018. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%

16. "Jó, normális diploma mellé hobbynak nem rossz egy ilyen, de akkor ne állami pénzből tanuljanak, fizessék maguknak. Nekem se fizeti állambácsi a hobbymat."


A közgazdasági racionalitás egészen mást diktál. Egy mérnök, jogász, közgazdász fél év alatt visszakeresi az egyetemi képzését, így nekik egyáltalán nem kellene állami pénzből fizetni a képzésüket, elég lenne nekik kölcsönt nyújtani.


Ellenben a bölcsészek nem keresik vissza a képzésük költségét, ezért állami pénzből kell őket támogatni. És hogy miért "kell"? Most helyhiány miatt nem fogom kifejteni, miért fontos az emberi kultúra, így csak arra koncentrálok, mi szükség van régészekre, kulturális antropológusokra, indológusokra, filozófusokra stb. Ők a kultúra "háttérmunkásai", akik összehozzák azt, amit a felszínen kultúrának nevezünk.


Modern kifejezéssel élve: amit az iskolában, tévében látsz (történelem- vagy irodalom-oktatás, kulturális műsorok stb.) az a front-end; az egyiptológusok, hebraisták, klasszika-filológusok a "back-end". Nyilván nem lenne Trója c. film a tévében klasszika-filológusok nélkül, de Csillagkapu sem egyiptológusok nélkül. És nem lenne Mátrix, Csillagok háborúja filozófusok és teológusok nélkül stb.


Összefoglalva: az állami redisztribúció elsődleges feladata a piac által nem preferált alrendszerek fenntartása.


17. Gondold át amit 16-nak írtam.

2018. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
91%
#18: Ha csak a bölcsészképzést fizetné az állam, akkor hol lenne a jogi egyenlőség? Mérnökből, közgazdászból ugyanúgy hiány van az országban, mint bölcsészből, már csak ezért is támogatni kell a képzésüket. A támogatásra fordított összeg hosszú távon különben is visszamegy az államhoz, hiszen a támogatottak kötelesek x évet (támogatott félévek számától függően) az országban dolgozni és még sorolhatnám, végeredményben szép lassan visszacsorog a pénz kamatostól. Ezt hívják úgy, hogy befektetés. Ilyen alapon pont azokat nem kellene támogatni, akik nem tudják visszakeresni a támogatásukra költött összeget az x év alatt (feltéve, hogy kimennek utána külföldre), de mint már az elején is említettem, ez ellentétes lenne a jogi egyenlőséggel.
2018. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Jogos, de a témánk most nem az, hogy meg kellene-e szúntetni az ingyenes oktatást (szerintem nem); hanem, hogy a szerint kell-e államilag támogatni egy szakot, hogy az ott végzettek később mennyi adót fognak fizetni (nem). Egyébként egyetértek veled, 16-osnak csak a vulgárnarxista logikáját billentettem helyre.
2018. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!