Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 36 hazai egyetemből nem...

A 36 hazai egyetemből nem kellene legalább 28-at bezárni?

Figyelt kérdés

Lehet átnevezgetni főiskolákat egyetemekké (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Kaposvári, Eszterházy - most fel nem sorolom az összes gagyit), de a tények még tények maradnak: alig találunk értékelhető teljesítményt az oktatói gárdában (MTMT, WoS, GS, Scopus).


Nem lenne jobb, ha maradna 5-6 tényleg színvonalas egyetem, amelyeket kiegészítene 8-10 főiskola?


(Így lehetne méltó módon megünnepelni a mai napot.)


2018. aug. 20. 15:36
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

"Beraknék nekik többváltozós analízist, meg differenciálegyenletek kvalitatív módszereit"


A közgazdasági szakokon pontosan annyi matek van, amennyi ehhez a tudományhoz szükséges. Hidd el, nem bíznák a befektetők a pénzüket közgazdászokra, ha nem értenének a dolgukhoz.

2018. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

"A közgazdasági szakokon pontosan annyi matek van, amennyi ehhez a tudományhoz szükséges"


Ez nevetséges. Egy teljes mértékben lebutított gyógymatek van nekik. Ezért foglalkoztatnak több helyen mérnököt közgazdász helyett...

2018. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Ezért foglalkoztatnak több helyen mérnököt közgazdász helyett..."


Életemben nem láttam olyat, hogy mérnököt foglalkoztattak volna közgazdász helyett. Nálunk vannak mérnökök, de az üzleti döntésekben nincsenek előnyben a közgazdászokkal vagy akár a bölcsészekkel szemben. Nálunk a stratégiai tervezésen van teológus, antropológus, matematikus és közgazdász, és valóban van egy villamos- meg egy gépészmérnök is, de ők sem a matematika-tudásukból élnek.

2018. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Életemben nem láttam olyat, hogy mérnököt foglalkoztattak volna közgazdász helyett."


Pedig van ilyen, elhiheted. Mellesleg igényesebb helyeken a közgazdasági végzettség mellé elvárt valamilyen mérnöki végzettség is.


Nyílván persze sima közgazdasági végzettséggel is lehet találni munkát, bár lényegesen rosszabb fizetéssel.

2018. aug. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Pedig van ilyen, elhiheted."


Még egyszer: életemben nem láttam ilyet, pedig szenior menedzser vagyok Európa egyik legnagyobb multinacionális cégének csoportközpontjában.


"Mellesleg igényesebb helyeken a közgazdasági végzettség mellé elvárt valamilyen mérnöki végzettség is."

Ilyen viszont tényleg van, főleg IT-s területen, hogy például IT stratégián előnyt jelent az IT végzettség – ilyen ember IS kell a csapatba. De a mérnökök nem kirívóan jobbak itt sem, mint a sima közgazdászok.

2018. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%

"életemben nem láttam"


Attól, hogy te valamit nem látsz, még létezhet.

2018. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Pont ez a probléma a reálosokkal, ez tökéletesen megmutatkozik mérnök barátunk hozzászólásaiból: arrogancia, nuku empátia, beszűkült látásmód, csak az a lényeges, ami hasznos és gyakorlatban bontakozik ki. Szerintem minden szakra szükség van, sőt, külföldhöz képest itthon nevetségesen kevés a BTK szakkínálata. Igenis szükség van történészekre, esztétákra, nyelvészekre, művészekre, mint ahogy már előttem leírta valaki; Ki fogja neked lefordítani a külföldi szakkönyveket, régi korok eredményeit, fejlődéstörténetét feltárni, ha nem ők? Egy unalmas, szürke világunk lenne, ha csak mérnökök, infósok és közgazdászok léteznének, mindenki elveszne a tömérdek szám és műszerek világában. A problémát valóban az jelenti, hogy sokan nem olyan munkakörben helyezkednek el, mint amit elvégeztek, egyes karokon/szakokon pedig nagy a túlképzés. Ha megemelnénk a bölcsész karok ponthatárait nem kerülne be mindenféle idióta, aki csak lébecolni jár oda és igenis tudnánk intelligens, piacképes embereket termelni reál irányzaton kívül is, csak éppen kevesebbet és okosabbat. Vegyük pl a közgáz képzéseket, lassan már minden egyetem elindítja, pedig nem is illik az adott egyetem koncepciójába, csak ugye jelenleg a GTK a legnépszerűbb. Így való igaz, hogy könnyebb helyekről kevésbé színvonalas tudású közgazdászok kerülnek ki, akik nem feltétlen fogják előrébb vinni a gazdaságot, ne adj isten még utálják is, amit csinálnak, csak ugye kell a pénz, ezért elvegetálnak életük végéig. Pár egyetemet tényleg be kéne zárni, vagy éppen teljes karokat megszüntetni. De bölcsészek nélkül nem lenne élhető ez a világ, remélem ezt a mérnök barátunk is látja. Én egyébként hiszek a kivételek létezésében.
2018. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"Ki fogja neked lefordítani a külföldi szakkönyveket"


Most már nem szokás lefordítani, a legtöbb szakirodalom angolul vagy németül van. Angolul meg most már szinte mindenki tud.


"itthon nevetségesen kevés a BTK szakkínálata"


Akkor le vagy maradva, mert túlképzés van belőle, és a semmibe nyomatják be az adófizetők pénzét. Felesleges a sok pénzt olyan diplomába fektetni, amivel nem lehet elhelyezkedni. Tiszta ráfizetés az állam részéről.


"Ha megemelnénk a bölcsész karok ponthatárait nem kerülne be mindenféle idióta, aki csak lébecolni jár oda és igenis tudnánk intelligens, piacképes embereket termelni reál irányzaton kívül is, csak éppen kevesebbet és okosabbat"


Ebbe igazat adok. Viszont akkor ez már eleve el lett rontva régebben.

Ebből adódóan van most belőlük sok és buta.


" Így való igaz, hogy könnyebb helyekről kevésbé színvonalas tudású közgazdászok kerülnek ki, akik nem feltétlen fogják előrébb vinni a gazdaságot, ne adj isten még utálják is, amit csinálnak, csak ugye kell a pénz, ezért elvegetálnak életük végéig."


Helyes meglátás. Több válaszomban utaltam erre, örülök hogy végre leesett.


"De bölcsészek nélkül nem lenne élhető ez a világ"


Persze, de akkor legyen belőlük kevesebb és okosabb...



Egyébként amikor ez a bölcsész dolog előjön, meg hogy a mérnökök ilyenek meg olyanok, akkor meg kéne nézni hogy mi áll a háttérben. Mert egy oktatási folyamatról van szó, és hogy tisztában legyünk az azt érő bírálatok mibenlétével, a folyamatot elemezni kell, és az okokat kéne megszüntetni.


A teljesség igénye nélkül néhányat felsorolok emlékeztetőül:


1. A bölcsészképzésekre tipikusan divatból mennek az emberkék, ez a folyamat kb. 8-10 éve kezdődött, és még tart.

Azaz hiányzik a szakmai célkitűzés.


2. Köztudott, hogy sokan időhúzás gyanánt választják, mert még nem tudják mivel akarnak foglalkozni, dolgozni ugye meg lusták még.


3. Minimális energiabefektetéssel elvégezhetők ezek a szakok.



Akkor el lehet gondolkodni ezek után, hogy mi a különbség egy mérnökdiploma és egy bölcsészpapír között...

2018. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Akkor le vagy maradva, mert túlképzés van belőle, és a semmibe nyomatják be az adófizetők pénzét."


Sajnos nincs így. Egyiptológia szakra idén egy (1) jelentkező volt. Más, valaha jobb napokat látott szakokon is gyászos a helyzet. Alig van hallgatónk, és sajnos tényleg nem a legjobbak jönnek hozzánk, mivel ezzel elégetnék az állami féleveiket.


A megoldás: vissza kellene vezetni a régi rendszert, hogy lehessen bölcsész szakot felvenni ingyen, más szak mellé. Azaz, a bölcsészet ne tartozzék az államilag támogatott 12 féléves kvótába. Legyen ingyen másoddiplomaként is.

2018. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

"hogy lehessen bölcsész szakot felvenni ingyen"


És ki finanszírozná? Mert ha valami egyik oldalról ingyen van, másik oldalról valakinek meg kell fizetnie.

2018. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!