Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti nem tartjátok embertelennek?

Ti nem tartjátok embertelennek?

Figyelt kérdés

Ha a tanár nem enged ki wcre. Értem én,hogy lemaradok,de bepotolhato,ma már lefenykepezi xy azt a ket harom sort amit nem tudtam leirni, es megvan. A következő...ha nem érdekel az óra...ilyesmik.

Intézd el szünetben...na de ha szünetben nem kell pilisni xy nak,és órán jön rá,tartsa vissza fél óráig? Szerintetek?


2018. okt. 20. 23:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, ott komoly egészségügyi probléma van, ahol szünetben nem kell kimenni, rá 15 percre meg igen, és szenvedést okoz a visszatartása." - Neked időzítve van hogy pooont szünetben kellett pisilned, soha az életben nem jártál úgy hogy egyszer csak random érezted hogy most pisilned kéne? Azért fél óráig úgy ülni órán hogy mosdóba kell menned elég szívás, elvonja a figyelmet.


"Egy osztályban van 20-30 diák. Ha ez megengedett, akkor ennek a 90%-a nem fog szünetben wc-re menni! Csak mert ez a mentalitás! Ha megteheti, hogy órán elintézze,miért pocsékolja erre a szünetet?" - Nálunk megengedett volt mégis néha 1-1 diák ment csak ki, nem órán intézte mindenki ezt a kb 2 percet igenybe vevő dolgot. Innen baromság hogy 4-5 percenként vki mosdóba megy, jó ha nehány naponta előfordult, innen az egész levezetésed téves alapra épül.

"Kikéredzkedik, csörög a székkel.

Szerinted ez mennyire zavaró?" - Kb semennyire, a székek alapból recsegnek amikor vki úgy mozdul rajta, folyamatosan vki kattog a tolljával, matat a tolltartójában, neadjisten inni mer órán amitől pisilnie kell akkor az üveg recseg. Felnőtt emberekkel se csinálják ezt hogy csakis ebben a meghatározott 10 percben mehetsz mosdóba, akkor miért pont gyerekekkel kell szórakozni. Arról nem is beszélve hogy az miért jobb ha az óra elején szállingóznak a diákok órára vissza mert éppen sor volt a wc-nél? Nálun ez pl jobban zavarta a tanárokat mintha vki órán ment volna ki.

2018. okt. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

#12: a 6-os, és a 11-es is én vagyok. Utóbbiban leírtam, hogy szoktam.

És igen, ha valakire 15 perccel azután, hogy nem tudott pisilni, random olyan szinten rájön, hogy dekoncentrációt okoz a visszatartása, akkor az minimum hólyaghurutra utal, és mindenképpen érdemes lenne kivizsgáltatni.


Nem az óvodában vagyunk. Egyetemre járok, mint fentebb írtam. Felnőttek vagyunk, megtehetnénk, hogy előadás közben kimegyünk a mosdóba, még kéredzkedni sem kellene.

Mégsem megyünk. És tudod, miért nem? Két okból:

1. Sokszor van, hogy elhangzik valami a konzultáción, ami nincs benne a jegyzetek én, de számonkérésben benne lehet.

2. Megtiszteljük a tanárt, és társainkat azzal, hogy ilyennel nem zavarjuk meg az órát.

2018. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen bajom mégse tudtam úgy órán figyelni hogy mosdóba kellett mennem, meg ha nem is bepisilés határán voltam egyfolytaba az órát lestem mikor lehet vegre menni. Egyetem meg nem kevés szaktárs van akitől gyorsan el lehet érni hogy had másoljam már le azt a 3 mondatot amiről lemaradtam. Nagyelőadáson meg a kutyát se érdekli ha kimész vagy tiszteletből 1 óran keresztül úgy sz hogy mosdóba kéne menned.
2018. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetemista vagyok, nekem is vannak dupla óráim és pont leszrom az egészet. Ha pisilnem kell, akkor ki is megyek pisilni. Ott ül rajtam kívül még 100 ember, bőven van kitől elkérni azt az egy-két sort, amit leírtak vagy megkérdezni, hogy miről maradtam le. Valamint az a zaj, amit így keltek (tulajdonképpen a szék és az a néhány lépés) pont elfér a többi mellett ( pl. orrfújások, köhögések, sustorgás, kopogás a padon, beszélgetés, gépelés, kintről beszűrődő zajok stb.), én még életemben nem voltam olyan órán, ahol síri csendben halgattuk az előadót. Nálunk ebből szerencsére gimiben sem volt gond, nyugodtan ki lehetett menni bármikor. Én is szemétségnek tartom, hogy nem engednek ki órán... Miért? Hiába megy el az ember szünetben pisilni, ha akkor éppen nem kell neki. Legalábbis én nem tudok parancsra pisilni... Szerintem nevetséges ez az egész probléma, alapvető dolog, hogy az ember el tudjon menni a mosdóba, ha szüksége van rá.
2018. okt. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor ki kéne számolnom,hogy mikor kell...es ha elszamolom magam, akkor egy órán keresztül visszatartom...mert ez egészséges? Vissza kell tudni tartani egy óráig? Remelem a munkahelyeden majd dolgozik a veséd rendesen...es 8-10-12oraig kell visszatartanod...vagy neked az is megy...bocsanat.
2018. okt. 21. 10:39
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy nem tudok x ideig visszatartani, de elég kellemetlen...
2018. okt. 21. 10:39
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Tanárként válaszolok 14-18 éves korosztályt tanítva. Mivel a diákjaim nagy része kiskorú ezért én vagyok a felelős értük míg tanóra van (részben utána is de ebbe most ne menjünk bele).

Ha látom valakin, hogy nagyon rosszul van/kell neki pisilni akkor kiengedem mosdóba. Sajnos egyszerű matematika tanárként a rosszullétet nem mindig diagnosztizálom pontosan. Ezért azt vezettem be hogy ameddig valaki kint van a mosdóban annyi idővel tovább tartom az órát. Ennek hatására lecsökkent a mosdóba járás. A hetedik óra után már nem szívesen maradnak bent a diákok plusz öt percet.

Valahogy úgy vagyok az óráról való kijárással, mint a moziban. Film közben éppen úgy nem járnak ki tömegével pisilni a diákok mint az óráimról. Természetesen nem tilthatom meg a kimenetelt de ezek számát minimalizálni lehet.

Engem személy szerint kizökkent a tanításból egy mosdóba való kimenetel. Természetesen ez sok diák szerint lényegtelen. A kérdező gondoljon bele ha a moziban ül a sor szélén és öt percenként kijárnának pisilni a nézők rajta keresztül. A kérdezőnek ebben az esetben ugyanolyan megértőnek kéne lennie mint a tanárnak.

Sajnos sok diák visszaél a helyzettel. Volt olyan aki a mosdóban elszívott egy fűves cigit, vagy csak egyszerűen hazament esetleg telefonozott.


Más kérdés hogy 45 percet egy két alkalomtól eltekintve ki kell bírni mosdó nélkül (hasmenés vagy vesekő esetleg felfázás kivételével).

2018. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Hát figyelj legközelebb simán pisilj be, jobbat már nem tudok.
2018. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

Vegyünk egy extrém példát. Bent ülsz az órán és 15 perc után brahiból kimész pisilni. Közben a tanár tartja az órát és te rosszul leszel a mosdóbqn valamint bevered a fejdet a piszoárba. Fél óráig fekszel a padlón majd kicsengetéskor észrevesznek. Kb 15 perc múlva jön a mentő és kapsz orvosi ellátást de a 45 percnyi padlón fekvés súlyos agykárosodást eredményezett. Na ekkor ki a hibás a szüleid szerint? Megjegyzem a tanár nem hagyhatja ott a többi diákját, hogy ellenőrizze az életfunkcióidat.


Ha utaztál távolsági busszal vagy mentél már sítáborba autóbusszal akkor megtanulod hogy vannak esetek mikor akkor kell pisilni mikor lehet és nem akkor mikor kell.


Egészséges ember simán kibír 45 percet pisilés nélkül. Ha beteg vagy akkor meg ne mnj suliba. (Hasmenés, vesebaj, felfázás...). Felnőttként ha ilyen betegséged van akkor nem menj buszsöfőrnek, magasépítészeti darusnak, helikopterpilótának... :)


Elméletileg jogod van kimenni óráról, de ezzel zavarod a tanárt és a tőbbiek tanuláshoz való jogát (ami szerinem erősebb mint az egyén joga, bár ezt most aztán szét fogják cincálni a gyakoris jogászok)

2018. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bent ülsz az órán és 15 perc után brahiból kimész pisilni. Közben a tanár tartja az órát és te rosszul leszel a mosdóbqn valamint bevered a fejdet a piszoárba. Fél óráig fekszel a padlón majd kicsengetéskor észrevesznek." - Ekkora phaszságot 😂😂😂 Viszont nagyon jó példa mert tudok esetet amikor ez tényleg megtörtént. Egy barátnőm epilepsziás és kikértőzött a mosdóba mert rosszul volt, el is ájult. Tudod mi volt? A tanárnak feltűnt hogy kb 10 percre nem ért vissza, kiküldött vkit hogy nézze meg mi tart eddig és meg is találták :O Aztaaa, hogy ennyi esze is van a tanárnak hogy ha vki kimegy és nem jön vissza utána küld vkit :O Amúgy meg jó ha évente 1-2 alkalommal kell mentőt hívni egy iskolába, azok is tesin történt baleset miatt vannak.


Komolyan ADHD-ban szenvednek itt néhányan hogy ennyi elvonja a figyelmüket?

2018. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!