Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszak tippek (főleg...

Vizsgaidőszak tippek (főleg corvinusosoktól)?

Figyelt kérdés
Corvinuson vagyok elsőéves a Gkaron, szóval most még az alapozó tárgyakból (matek,mikro...) lesznek vizsgák, tudnátok tippeket mondani, hogy mire mennyi időt hagytatok, hogy ment stb? Esetleg valami extra tipp? Köszi a válaszokat!

2018. dec. 10. 02:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Előttem remek tippeket adtak. Még egy pro tipp tanuláshoz, én ilyesmi fehér zajt hallgatok közben, segít koncentrálni: https://www.youtube.com/watch?v=gykROUz--wc
2018. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
12%

"Egyébként ez is szakfüggő, gazdaságelemző szakon például egyáltalán nem könnyebb a matek, mint az általatok agyonistenített BME-n."


Hát arra befizetek!


Pl. Itt is egy ilyen gazdmatekos kiírt egy kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Láttszik, csak annyit kéne csinálni, hogy a második egyenletet behelyettesítse az elsőbe. De ezek még erre is képtelenek.


Általános iskola 5.osztály, amikor képleteket helyettesítgetnek. Látszik, hogy a gazdmatek kb. ez a szint.


Ne hasonlítsuk már egy BME-hez!

2018. dec. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
#12: Ez mikroökonómia, nem matematika, még ha hülyeséget is ír a kérdező. És egy szóval sem írja, hogy a Corvinusra jár. Látom nagyon beleverték a BME-n a fejetekbe, hogy felsőbbrendűek vagytok és mindenki mást le kell nézni, de nem baj, egyetem után majd kikerültök a munkaerőpiacra és koppantok. :)
2018. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ez mikroökonómia, nem matematika,"


Ezek szerint nem tudod hogy mi az a mikroökonómia. Csak mellesleg megsúgom, hogy azon belül is sok matematikai modell van, azaz matematika nélkül semmit nem ér az egész.

2018. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%

#14: Hidd el, elég jól tudom, hogy mi az a mikroökonómia. :) Csak az előbb még a matematika tárgyról volt szó, és ez (habár kell a matek ide is), nem matematika.

És továbbra is fenntartom, hogy bár a G-karon valóban elég egyszerű a matek, a K-karon pl. gazdasági elemző szakon, igenis van olyan nehéz a matematikai rész, mint a BME-n.

Csak tudnám hogy miért jó neked, hogy itt a gyakorin, egy Corvinusról szóló kérdés alatt BME-sként fikázod a Corvinust, ráadásul egy olyan témában ami nem is volt a kérdés tárgya. Kisebbségi komplexus?

2018. dec. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nem értem mi értelme a farokméregetésnek. Igazán lényegtelen, hogy kinél milyen nehéz a matematika, huszadrangú kérdés. De egyébként nagyon fel is lehet sülni ilyenekkel, mert egy K karos matekon legtöbb BME-s beszarna a nehézségétől. Sokkal nagyobb kihívás, mint a BME-s matek, mondom ezt úgy, hogy BSc-t ott végeztem.
2018. dec. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!