Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem, nem bírom tovább...

Úgy érzem, nem bírom tovább ép ésszel a gimiben. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Idén lettem kilencedikes, és egy elitnek mondott gimnáziumba járok biológia-kémia tagozatra. Brutálisan rosszul teljesítek, körülbelül megvan a négyes átlag, de fizikából és történelemből is kettesre állok, ami miatt nagyon szégyellem magam. Előbbiből azért, mert egy kukkot sem értek a tanár magyarázatából, utóbbiból pedig azért, mert olyan mértékű lexikális tudást követelnek meg tőlünk, hogy azt képtelenség teljesíteni. Emiatt persze a tagozatos tárgyaimból sem vagyok kiemelkedő, mert minden időmet felemészti a fizikára való gyakorlás (általánosban szinte nem is volt fizikánk, itt meg olyan alapokat vár el a tanár, hogy az hihetetlen, így muszáj volt újrakezdenem a hetedikes anyagot), meg egyéb tantárgyakból is minimum elvárás, hogy négyes legyek. Év elején még könnyebben vettem az akadályokat, de mostanra teljesen kifogytam a motivációból, mincs meg hozzá az akaraterőm, hogy bármit is kezdjek ezzel a katasztrofális helyzettel. Iskolaváltáson már gondolkoztam, de elvetettem az ötletet mert nem vagyok az a típus, aki könnyen feladja, legalábbis régen ez volt rám jellemző. Szüleimmel pedig beszélni sem tudok erről, mert ahelyett, hogy segítenének, csak csesztetnek és kiabálnak velem, egyáltalán nem érdekli őket a sorom, "majd megoldom egyedül", ahogy mindig is tettem. Anyám is, apám is nagyon jó volt fizikából meg matekból, kémiából, de egyszerűen annyit nem tudnak nekem segíteni, hogy leüljenek velem öt percre, míg átvesszük mondjuk az alapszámításokat. Magántanárra pedig sajnos nincs pénzünk (kollégista vagyok, és kibökik a szemem heti ezer forinttal, amiből maximum éhenhalni tudok), az iskolatársaimat pedig nem akarom folyton zaklatni a kérdéseimmel, mikor nekik is megvan a saját problémájuk...

Most, hogy kipanaszkodtam és sajnáltattam magam, jöjjön a kérdés: ti mit tennétek a helyemben, gondolkozzak-e el komolyan az iskolaváltáson, hogyan fakasszak belső motivációt ahhoz, hogy végigcsináljam a gimit?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 6. 10:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, utolsó. :) Én is gondoltam már erre, de az a baj, hogy nem tudnám elviselni (meg az iskola sem nézné jó szemmel...), ha nem lenne meg minden tárgyból legalább a négyes. Egyébként töriből azóta szépen felhoztam magam, viszont fizikából 1,80 az átlagom, holnap félévzárás, ma még próbálok javítani rajta, hogy legyen meg a kettes legalább (nálunk minden tárgyból 2.00-től adják meg), egész hétvégén bőgtem, mert nagyon sokat készültem a legutóbbi dolgozatra, mégis egyes lett, mert teljesen mást kérdezett vissza, mint amiből összefoglaltunk. Kivételesen a szüleim nem szóltak ehhez semmit, szerintem elkönyvelték magukban, hogy nem vagyok olyan jó képességű, mint a nővéreim. Matekból is beszereztem egy egyest, pedig eddig (bár erre sem vagyok büszke) csak hármasaim, illetve egy ötösöm volt. Kémiából is sokat rontottam, eddig megvolt belőle a négyes, most pedig hármasra állok, mert a számolások nem igazán mennek (hiszen matekból sem vagyok valami jó, mit is várhatnék?), és kaptam arra a dolgozatomra is egyest, amit valahogy kijavítottam hármasra (sokat fejlődtem, tudom...), szóval legszívesebben elsüllyednék a föld mélyére szégyenemben. Egyébként igen, általánosban végig 4.8 volt az átlagom, biológiából is kémiából kitűnő voltam, versenyeken is eredményesen szerepeltem, és élveztem a tanulást, mert nem kényszernek fogtam fel, hanem a saját kíványcsiságom, tudásszomjam csillapításaként. Most pedig arra sincs motivációm, hogy bármi produktívat csináljak, egyszerűen semmihez sincs kedvem...
2019. jan. 21. 10:25
 12/12 anonim válasza:
#10 vagyok. Mozogni elkezdtél valamit? Menj ki korizni vagy valami hasonló legalább, egy-két óra a szabad levegőn hetente kétszer csodákra képes.
2019. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!