Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte biológia szak, mennyire jó?

Arnold277 kérdése:

Elte biológia szak, mennyire jó?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontból?
2019. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
nagyon jó ha ott akarsz maradni tanítani vagy diplomás munkanélküli akarsz lenni
2019. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biológia alapszakot végeztem és nem vagyok munkanélküli, de a csoporttársaim, akik végeztek, azok se. A biológia szak rohadt nehéz (bár nem tudom az eltén milyen), de munkanélküli biztos nem leszel vele, mert a nehézsége miatt megbecsült szak
2019. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mármint, az oktatás és a késöbbi elhelyezkedés szempontjából érdekelne.
2019. jan. 10. 19:18
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

AZ csak rajtad múlik. Meg hogy mit szeretnél dolgozni késöbb. Bsc-vel főleg laboráns állásokat fogsz találni, bár Pesten ezzel én elég sok állást láttam, vidéken már kevésbé. Msc-vel már lehet esély kicsit komolyabb munkakörre, bár attól is függ, h milyen szakirányt csinálnál meg. Phd-vel meg kutatni lehet ugye, ha az egyetemen maradsz. De ugye ez mind attól függ, hogy mennyire érdekel, mennyire csinálod lelkesen.


A szakon nálunk voltak a lumperek. Csak azért mentek bioszra, mert alacsony a ponthatár, de egyébként lesz.rták. Többsége nem végezte el, mert ahhoz azért nehéz. De tudok példát rá, aki igen. Ezek közül tudok olyat, aki dolgozik pl. orvoslátogatóként, vagy teljesen más területen, de olyat is, akit sehova sem hívnak vissza. De egyébként ezt meg is értem, annyira komolytalanok.


Én a középrétegbe tartoztam. Tanultam is, de azért túlzásokba nem estem. Csak a Bsc-t csináltam meg, aztán mesterképzésre más szakra mentem levelezőn, még nem végeztem azzal, de vezető beosztásban dolgozom már.


És vannak akik komolyan veszik, mert érdekli őket, ők mennek Phd-zni és maradnak az egyetemen kutatni, orvosi karon vagy ott a biológián.

2019. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Engem is nagyon érdekel igazából minden területe, de ahogy sok helyen olvasom, biotechnológiában a jövő. Ezért gondolom genetikára vagy mikrobiológiára érdemes szakosodni, igaz?
2019. jan. 10. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van külön biotechnológia tanszék is, legalábbis én az SZTE-re jártam, ott van. A molekuláris biológia az mindennek az alapja, igazából nagyon összefüggnek ezek. Szakosodni pedig elég az msc-n, ott lehet külön mikrobioszra menni vagy genetikára, addig úgy is kiderül, hogy mi érdekel. Viszont azt nem tudom, hogy az eltén hogy működik sajnos, csak a biológia szakról mondom ezt úgy általánosságban, amit mondtam
2019. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. jan. 10. 21:20
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de nehéz. Legjobb barátnőm oda jár.


Viszont. Nagyon küszködik a pénzzel, szegényeknek nagyon nincs felszerelésük. Van olyan tárgy, amiből nem tudnak kísérleteket csinálni, csak megbeszélik hogy nézne ki a dolog. És miért? Mert mondjuk csak az egyszer használatos vegyszer 40 ezerbe kerül. Vagy hogy a gólyatáborba a gólyacsomagba a többi kar megmaradt dolgait kapták (értsd: BTk-s bögrét, ÁJK-s kulcstartót...) Az állam korlátozza az egyetem pénzforgalmát, az egyetem meg szűkíti a köröket. Jogot nem merik levenni, a többi karnak a költségeit meg szépen, lassan csökkentik. Le is mondott most ősszel a dékán a helyzet miatt, mert nagyon nem tudnak már mit tenni.

Szóval a képzést mindemellett nagyon jó, kemény, és színvonalas, de szerintem sok mindent elmond, ha az egyetem többi karán azon agyalnak, hogyan tudnának segíteni nekik :(

2019. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Sziasztok!

Nagyon érdekel engem is a biológia, illetve hogy utána milyen szakosodási lehetőségek vannak.

Azonban azt nem tudom pontosan, hogy a matek mennyire erős ezen a szakon? Aki járt biosz szakra, meg tudná mondani? előre is köszönöm!

2019. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!