Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte biológia szak, mennyire jó?

Arnold277 kérdése:

Elte biológia szak, mennyire jó?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 17:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az lehet a buktató tárgy, de ki tudja...
2019. jan. 11. 21:01
 12/16 anonim ***** válasza:
Az SZTE-n nem volt nehéz matek, középiskolás anyag volt. Igazából annyira nem fontos a szakon, abban lényeges, hogy lásd az összefüggéseket, tudj koncentrációt számolni, higitasi sort stb. A kémia viszont kell (nem annyira ugyan, mint kémia szakon vagy gyógyszerészeknek), de ott is kellett stöchiometriát számolnunk pl. Amire elsőnek csak piskolagtam, mert sosem tanultam.
2019. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Olyan kérdésem lenne még, hogy érdekel az állatorvosi is és mi alapján válasszak hogy biosz vagy állatorvos?
2019. jan. 11. 22:35
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát melyiket csinálnád szívesebben? Szerintem teljesen különböző a kettő tudományág. Míg bioszon késöbb inkább laborban dolgozol, pipettázol ilyesmik. Addig az állatorvosi ugye folyamatosan vizsgálja az állatokat, műt stb. Szerintem teljesen különböző embert kíván a kettő szakma, de hogy melyiket csinálnád szívesebben és melyikhez értenél, azt csak te tudhatod.

Én mikor bioszra mentem, akkor azért mentem arra, mert csak ez érdekelt a tárgyak közül és az informatika., de az is csak felhasználói szinten. A biosz szak során kiderült, hogy én magát a laboros munkát annyira nem szeretem, unom magam benne. Most laborban dolgozom ugyan, de az irodai részén. Tehát azt csinálhatom, amit szeretek, mert amit tanultam az egyeten hasznosíthatom, de a labormunkát nem nekem kell csinálnom. Valahogy így képzeltem el magam jópár éve.


Te hogy képzeled el magad, melyik lenne az a munka, amit nem kényszerneké éreznéd, hogy reggel már megint be kell menni?

2019. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Üdv néktek!

Én elte bioszra járok. Kis ízelítő.

Mi nehéz benne? pl A sejtbiológia! Hiába jársz be órára,jegyzetelsz, érted az anyagot/összefüggéseket tanulsz sokat rá, mégis megbuktatnak. Van fönn neten letölthető hivatalos jegyzet olyan 150 oldal, na azt kb mondatról mondatra be kell magolni és talán... De én csak olyan csopitársakat tudok keveset, akiknek úgy lett meg, hogy összeszedegették a beugrós teszt kérdéseket válaszokkal együtt és azt magolták be. Ja igen beugró számítógépen tesztkitöltős 60 részletekbe menő rafkós kérdés és 70%tól van meg a kettes, 70% felett állnak szóba veled a tanárok, és akkor mehetsz felelni a jobb jegyért. Ha nincs meg a 3mas, akkor viszont a kövi ráépülős tárgyaknak csak egy gyengített verzióját veheted fel, azaz nem teljesértékűt. Tancsik ezt azzal indokolják nincs elég kapacitásuk több csoportot is rendes óraszámban vinni. Ezért van a "gyp"(2-esek)és a normál(3+osok) csopi. Ez hol hátrány? Nos a oktatók szerint a gyp csopisok talán elvégzik a Bsc-t, de Msc-re vagy tovább nem lesz elég a képzettségük.

A 3. és leggyakoribb verzió, a nem lett meg. Nos ez esetben minimum egy év csúszás a fel nem vehető ráépülős tárgyak miatt(kb 4-5 tárgy, 3-4-5 kreditesek).

Ja és ezt jópár tantárggyal eljátszák, tanítanak valamit, végül a számítógépes teszteken nem a leadott anyagból kérdeznek, és/vagy nagyon trükkös a kérdés. Itt is az megy át, aki összeszedegeti a kérdéseket válaszokkal és azt seggeli be. Ugyebár ez nem mutatója annak hogy a tantárgy anyagát megértette-, átlátja-e, csak memória.

Miért van ez? Sok embert vesznek fel minden évben a pénzért. De tanítani, kezelni a sok parasztot nehéz, ezért mindent megtesznek, hogy minél többen kibukjanak 1-2félévben. Majd jön utánpótlás jövőre. Akik benn maradtak, negyede mondjuk, kényelmesebben lehet kezelni, tovább redukálni a létszámát.

Kb így 260ból a képzés végére marad olyan 20 túlélő.

Valaki kérdezte a matekot. Az még itt leányálom számba megy.

Amúgy tanárok, színvonal. Hmm vannak lelkiismeretes kedvel oktatók is, de persze vannak olyanok is akiken látni, hogy rühellik ezt csinálni, de már régi bútordarabok nem éri meg dobbantani pl a sejtbiosz tanár is egyike ezeknek.

Pénz kérdés...Rengeteg embert vesznek fel, akik nem jutnak el a drága laborgyakorlatos órákig. Csak néhány. Tehát a sokaságra szánt pénz az meget a laboros órákra. A sokaság többnyire nagy előadókba ül ott meg csak épület fentartási költségről beszélünk, ill az előadót ki kell fizetni, de ez fix ha 10 ember ül ott, vagy ha 200.

Nos több egyetemen van az országban biológia szakképzés, oda kevesebb ember jelentkezik, azaz kevesebb pénz jár az államtól, még sincs másutt ekkora hiszti, sztrájk, munkakerülés, mint az eltén. Pedig tuti ami vegyszer 40ezer itt, akkor másutt se kapják meg olcsóbban.

Szóval gyanus, hogy intézményen belül szivárog el a pénz. De ki tudja, mindenki azt mond amit akar. Nem látunk bele a költségvetésbe.

Szóval nekem összeségébe ingoványos az elte ttk, nem lepődnék meg ha összeomlana a rendszer.

Szeretem a biológiát, nem is vagyok hülye hozzá, de nemigen értek egyet azzal, hogy teszkérdések bemagolásának képessége a lényegi meghatározója egy tudományos szakembernek.

Szóval össtességébe csalódtam

2019. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!!
2019. febr. 6. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!