Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy ELTE jogász szak?

Pázmány vagy ELTE jogász szak?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok és miért? Esetleg van köztetek olyan aki jogász képzésen egyetemet váltott? -ennek milyen következményei voltak (évcsúszás stb.)? Mi a különbség a két egyetem színvonala között? Valóban az ELTE a legjobb jogi kar és a többi szóba sem jöhet, ha versenyképes diplomát szeretnék? Hogy működnek és milyenek a vizsgák? Csak dec-jan és máj-jún között lehet vizsgázni? Mennyire számít ha nem tudom befejezni az egyetemet 5 év alatt? Ha ez történik, érhet bármiféle hátrányos megkülönböztetés? Milyen a közösség, tanárok, előadások stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 24. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Nem
2019. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Rengeteg kérdés volt már ebben a témában. Én Pázmányra járok. Szerintem a hogy az elte lenne a legjobb jogi kar ma már nem állja meg a helyét. Én nem bántam meg, hogy ide jöttem. Saját egyéni tapasztalatom az, hogy itt egy összetartóbb hallgatóság van és egy hallgatóbarátabb oktatói gárda. Bár ahogy hallottam az elte is puhult az elmúlt években (lásd: nincs már ott sem római jog szigorlat). Mindezek mellett fontosnak tartom leszögezni, hogy ostobaságnak tartom a két intézmény közti veresnegést, a jogi karok között nagyjából holt versenyben vannak. Azón túl meg a dolgok nagyrésze úgyis a hallgatóságon múlik és hidd el nekem úgyanúgy ismerek hall lusta eltést és halál lusta pázmányost mint ahogy kiváló eltést és kiváló pázmányost is. Oktatókat tekintve egyébként jó páran mindkét helyen tanítanak. További kérdésekre válaszolva, igen csak az a két vizsgaidőszak van főszabály szerint mivel akkor van vége az őszi iletve a tavaszi vizsgaidőszaknak. Nálunk pázmányon létezik még az elővizsga intézménye ami annyit tesz ha buktál egy előkövetelmény tárgyat fel tudod venni egyszerre azzal amihez kell. Ilyenkor rendes vizsgaidőszak előtt 1-2 hónappa van egy elővizsga időszak amikor az előkövetelményes trgyból vizsgázol, ha ezt bukod bukod a ráépülő tárgyat is egyből. De ilyen vizsga normál esetben nincs csak ha buksz egy ráépülős tárgyat és nem akarsz csúszni. Van még kedvezményes tanrend amit indokolt esteben lehet kérni (sérülés, korházi kezelés, erasmus), melynek során eltérhetnek a vizsgaidőszakok a normálistól. Csúszni lehet valóban de sok vizsgalehetőséged van mielőtt végleg buknád úgy a ráépülő tárgyakat, hogy csúszás legyen a vége. Ilyenkor az ég világon nem történik semmi csak egy évvel később végzel, senkit nem érdekel. A tárgyak legtöbbje úgy néz ki, hogy van előadás (van hogy kötelező részt venni van hogy nem) és hozzá tartozik egy szeminárium (kötelező részvétel) ahol kisebb csoportokban veszitek át az előadást, néztek jogeseteket, stb. Mint említettem az előadások általában nem kötelezőek de nálunk előfordul, hogy néha véletlenszerűen van egy-egy katalógus, ami vagy negatív következményekkel kecsegtet (nem vagy rajta bukás) vagy valami pozitív kimenetele leget (rajta vagy írhatsz zh-t vizsga helyett megajánlott jegyért még szorgalmi időszakban). De összességében elmondható, hogy mindenképp érdemes előadásra járni mert meg nem kapott impulzusra nem tudsz reagálni (honnan tudod hogy tettszik-e érdekel amit hallasz ha ott se vagy..) plusz mint mondtam lehetnek előnyei is. Ami a pénzügyeket illeti nem tudom de állami vagy önköltséges helyre pályázol de nálunk pázmányon rengeteg ösztöndíj lehetőség van önköltséges hallgatókank is. A legnagyobb lehetőség az, hogy ha jó az átlagod (amit azért annyira nem nehéz elérni) az önköltség összegének felét visszaadják. De persze ezen kívül is sok kisebb ösztöndíj van. Ha van még kérdés írj nyugodtan :)
2019. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Ha jó az átlagod (amit azert annyira nem nehéz elérni). Ebbol látszódik hogy a Pázmány a gyengébb. Nem feltétlen képzésben mondom. De ha azt nézzük, hányan mennem az ELTErol a Pazmanyra, vagy visszafele, tisztább képet lehet kapni. (Elárulom: inkább tolunk mennek at, mert az könnyebb, jobb fejek a tanárok, nem olyan minőségi az oktatás).


Amit kifelejtett az elozo amennyire emlékszek, hogy ha átmész egyikről a másikra, nagyon sok változás nem tortenik, az addigi elvégzett óráid megmaradnak. Amit pótolnod kell, ha van olyan tárgy ami a masik egyetemen volt de nálatok nem, arra be kell járni :)

2019. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Na ez a fő különbség elte és pázmány között. :D

Valamiért az eltésnek mindig fontos hangsúlyozni, hogy az elte jobb. Akkor is ha azt se tudja miért. :D

2019. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Nekem több ismerősöm ment át a Pázmányra, mert az ELTE nem ment nekik. A Pázmányon mindig jó jegyeik voltak (ők mondták maguk, van viszonyítási alapjuk), hogy ott tényleg könnyebb elvégezni mert más az elvárt szint, míg mondjuk ELTE esetében sokkal többet kell ahhoz teljesíteni, hogy egyáltalán átmenj a vizsgán vagy jeles jegyet kapj, a Pázmányon kevesebb tanulással megvan nekik és nem stresszelnek. Érdemes megnézni a végzettek diplomaminősítését, ELTE-n az avatásoknál lehet látni, hogy avatásonként maximum 2-3 fő kap summát, ez kb. a végzős évfolyam 10-13%-a sok a rite is, elérhetőnek általában a cum laude-t szoktak mondani. Kb.200-250 fő végez, ehhez képest a summa iszonyúan kevés, főleg ha figyelembe veszem a hallgatói kiválóságot (nem hülyék szoktak jelentkezni, hanem ambíciózusos, jó képességű és tanuló emberek).

Sokszor lehet hallani a szivatást az ELTE részéről, viszont tényleg olyan jogászokat engednek ki a munkaerőpiacra, akiknek alapos és biztos tudásuk van.

2019. márc. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
A Pazmanyosokat meg onnan lehet felismerni, hogy szerintük nem tudjuk miert jobb az ELTE 😂 Nem bántásból, de voltál ELTE-s? Mert ahogy az elozo is mondta, főleg azok tudják mi a különbség, aki mindkettőt megjárta, vagy ismer olyat aki mindkettőt megjárta. A Pazmanyon egyedül talán a BJ a nehezebb, mint az ELTE-n. A többi tárgyban nálunk nehezebb jo jegyet elérni.
2019. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem hülyeség, hogy az ELTE azért jobb, mert többet buktatnak ott.

Egyébként megjegyzem, hogy nálunk a Pázmányon Bj-ből csoda, ha valaki nem csúszik meg, elsőre átmegy. (Igen..Sinku-Belovics-Molnár) :D munkajogból pedig idén azt hiszem több, mint 200-an jelentkeztek pótvizsgára.

Ne a név miatt kell egy egyetemet választani. El kell menni mindkettőre és meg kell nézni melyik miért szimpatikus. Nekem az ELTE nem volt egyáltalán az, ezért nem is mentem oda. De akinek van esze, ért a joghoz, az itt is, ott is meg tudja csinálni.

2019. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

De attól még nem mindegy milyen szintű az oktatás. Eltúlozva, de kicsit olyan mintha azt mondanád hogy mindegy valaki a Yale-re vagy egy kis washingtoni egyetem jogi karára jár, mert nem a név számít. Nem véletlenül van a jobb egyetemeknek nagyobb hírneve. Magyarországon ez talán nem érezhető annyira, mert a nyolc jogi kar között nincs akkora verseny mint mondjuk Angliában vagy Amerikában, de nem véletlenül mondják hogy a Cambridge/Oxford vagy Yale/Harvard a legjobb jogi egyetemek a világon. Mert olyan szintű oktatást kínálnak, amit masik egyetem nem engedhet meg magának, vagy egyszerűen csak nem vonzanak be olyan minőségű oktatókat.


Mint mondtam korábban, ahogy en tudom a Pázmány egyedül a BJben erősebb az ELTEnel, így nem csoda ha többen buknak s így csúsznak, akar első alkalommal. Én is jöhetnék a rómával, AJvel, PJvel, PPJvel, Köziggel ahol szinten első alkalomra csúszik az évfolyam fele. Nem a bukás határozza meg egy egyetem hírnevét, hanem az oktatók neve es a verseny eredmények. Amikben az ELTE kiemelkedő.


Amugy nem kell megijedni kérdező, csak ilyenkor van nagy szánk, amugy nincs bajunk (legalábbis a mi részünkről) egymással :)

2019. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!^^

Sajnálom hogy veszekedést szítottam, egyáltalán nem az volt a célom. De ha már ennyire belementünk a témába, akkor a többi jogi karról mi a véleményetek? :)

2019. márc. 3. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

A budapestiek közül, - abban szerintem megyegyezünk - hogy a Károli az nem az igazi. Országos szinten a miskolci jogi kar nem rossz még. A többiről nem tudok nyilatkozni.


A ppke vs elte vitához, még annyit tennék, hogy én személy szerint ismerek mindkét egyetemről marha lusta és mindkét egyetemről marha okos embereket. Maradjunk annyiban, hogy úgyis az egyénen fog múlni mit ér el az életben nem azon, hogy melyik jogi karról jött.

2019. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!