Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány vagy ELTE jogász szak?

Pázmány vagy ELTE jogász szak?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok és miért? Esetleg van köztetek olyan aki jogász képzésen egyetemet váltott? -ennek milyen következményei voltak (évcsúszás stb.)? Mi a különbség a két egyetem színvonala között? Valóban az ELTE a legjobb jogi kar és a többi szóba sem jöhet, ha versenyképes diplomát szeretnék? Hogy működnek és milyenek a vizsgák? Csak dec-jan és máj-jún között lehet vizsgázni? Mennyire számít ha nem tudom befejezni az egyetemet 5 év alatt? Ha ez történik, érhet bármiféle hátrányos megkülönböztetés? Milyen a közösség, tanárok, előadások stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 24. 21:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Pesten Karolit ne, azt nagyon nem szeretik, fiatal a szak, nem rajonganak még érte. Szegedet egyre inkább lejjebb húzzák, bar nem értem miert, bar ugy tudom Miskolcnal jobb a híre. A tobbirol nem nagyon hallottam mást
2019. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a Károliról ugyanaz a véleményünk. :D a miskolci kar még jó, illetve egy ismerősöm dicséri nagyon a pécsit, ő oda jár.

Összességében szerintem édes mindegy, hogy ELTE, PPKE, vagy más. Jó, talán pesti diplomával valamivel több lehetőséged van, ha Pesten, környékén élsz, de nem számít munkakeresés szempontjából. Amelyik jobban tetszik neked.

2019. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ELTE-s vagyok, de egyszer egy állásinterjún mégis inkább az egy évvel alattam lévő Pázmányost vették fel, szóval kb ennyire számít az elte...semennyire. A kutyát nem érdekli, hogy ho végeztél/hol tanulsz éppen. Ha meg előnye nincs akkor inkább Pázmány, mert ott van megajánlott jegy meg lehet nyelvet tanulni.
2019. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
47%

Na ez a fő különbség elte és pázmány között. :D


Valamiért az eltésnek mindig fontos hangsúlyozni, hogy az elte jobb. Akkor is ha azt se tudja miért. :D

2019. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!