Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van annak, hogy az érettségi írásbelik egymást követő napokon vannak?

Figyelt kérdés

Egyetemen is aki csak teheti, kerüli a nehéz vizsgák egymás után történő bezsúfolását. Nyilvánvalóan sokkal nehezebb úgy a vizsga, hogy egymást követik a magyar-matek-töri stb vizsgák. Nincs idő áthangolódni, belerázódni. Előtte meg egyszerre kell tanulni minden tárgyra, és van, akinek ez nem megy.


Van ennek az egésznek bármi értelme a szivatáson túl?



2019. ápr. 28. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Max. Annyi hogy letudod egyben (persze ha nem 1-2 héttel utána van még érettségid) és tudsz kicsit pihenni mielőtt elkezdesz a szóbelire készülni.
2019. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Közel sem akkora megerőltetés az érettségi, mint amit a középiskolásoknak beadagolnak. Itt nem az elmúlt fél évben megszerzett - akár addig ismeretlen - tudásról kell számot adnod mint az egyetemen, hanem az elmúlt 12 évedben szerzett tudásról. Az érettségi a legkönnyebb vizsgák közé tartozik, és aki ezt a szintet sem tudja teljesíteni, ebben az országban sokra nem fogja vinni vele.


A kérdés alapján te érettségi előtt álló lehetsz, akinek telerakták a fejét azzal hogy itt teljesíteni kell mert a jövője meg az egész élete múlik rajta, és be van szarva hogy egymás után minden nap egy vizsga majd megerőltető lesz. Pedig nem az, ahogy áthangolódás sem kell, és előtte tanulni is szintén felesleges. Nem azt a tudást kérdezik, amit te az érettségi előtti héten gyorsan átpörgettél, mintha témazáró dolgozatot írnál egy adott anyagból.

2019. ápr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem pont ez a jó és majd a vegen te is belátod jobb mint hetekig idegeskedni egy egy doga utan hogy meg egy het meg egy het és több idő marad a szóbelire is. Ha így lenne ahogy te mondod az összes érettségi eltartana vagy júliusig és akkor nem lenne szóbeli csak utána rámenne a nyarad. Hidd el sokkal jobb ez igy a vizsgaknál is inkabb hamarabb letudod egyetemen mint kesobb 2-3 vizsgad is lehet egy heten ha sok targyad van vagy csak úgy tudod összerakni.
2019. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Pont az a lényeg, hogy ne egyik napról a másikra készülj, minél inkább általános tudást mér, és nem arra kiváncsi, előző héten mit tudtál bemagolni.

Nagyon jól van ez így.

Hogy most félelmetes, azt megértem.

De jövőre te is úgy fogsz visszatekinteni rá, hogy nevetségesen könny volt, amiért igazán kár volt annyit stresszelni.

2019. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor az egyetemen miért nem így van? Ott is lehetne azt, hogy az összes vizsga egyetlen napon van. Mégse csinálják.
2019. ápr. 28. 23:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy meg lehessen szervezni az érettségi vizsgát, és ne május elejétől július végéig tartson a vizsgaidőszak. Te hogy szeretnéd, és mikor akarsz végezni vele? Egy adott tárgyból országosan egyszerre van az írásbeli. Hogy oldanád meg, hogy soha senkinek ne essen egymást követő napokra? Ahogy már írták, nem egyik napról a másikra kell készülni, ez nem hasonlítható az egyetem vizsgákhoz, teljesen más. Itt volt rá 12 éved.
2019. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken nem lehetne így, teljesen más a vizsgák rendszere, sokkal több a különbség, mint a hasonlóság, és egészen más a vizsga jellege is.
2019. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem kampánytanulással kell az érettségire készülni. Van bőven rá idő. Nem olyan gáz az a 4nap együtt. Délutánok szabadok,akkor át lehet még nézni dolgokat.

Egyetemen nálunk egy szóbeli vizsga több óra(3-4órát is bent lehet az ember),és főleg az van ezen a szakon.

Amúgy én télen két nehéz vizsgámat csináltam egymás után és a 2.ra szinte csak évközben készültem. :D

2019. ápr. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Csak a kötelezők vannak egymás


után

2019. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagyis a magyar, matek,

töri

2019. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!