Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak ha jól akarok...

Minek tanuljak ha jól akarok keresni (havi 7-800 ezer fölött)?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemet szakokat érdemes választani?

Eddig ezeken gondolkodtam: agysebész vagy sebész (mondjuk akkor lehet külföldre kéne mennem) , banki tanácsadó vagy dolgozó, profi fótós.


Szerintetek milyen szakmákkal lehet itthon jól keresni?



2019. jún. 2. 20:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 Fizikakedvelő ***** válasza:
77%
#40:Szerintem vannak ilyen emberek,akik tényleg arra próbálnak életcélokat felhúzni/életet építeni,hogy sok legyen a pénz.
2019. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 anonim ***** válasza:
12%
Kedves kérdező! Ha sok pénzt szeretnél, ne alkalmazottnak menj. Vállalkozz. Manapság indulótőke sem kell. Soha nem leszel gazdag, ha másnak hajtod a profitot. Nézd meg a világ leggazdagabb embereit - mindenki saját cégből vitte sokra.
2019. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/134 anonim ***** válasza:
93%
"ha úgy döntök inkább rendes orvos leszek." Igen nagy arcod van kisgyerek. Esetleg orvos szeretnél lenni. Nálad valszeg sokkal jobb képességű, értelmes (nem úgy mint te) ismerősömet buktatták meg tárgyakból orvosin, úgy hogy őt érdekli a dolog, nem a pénzért ment oda. De tudodmit én remélem hogy felvesznek, aztán majd kirúgnak 1 év után fizetheted vissza a több milliós tandíjat a gyári szalagmunkádból.
2019. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/134 A kérdező kommentje:

Az, hogy a barátodnak nem ment, meg megbuktatták azaz ő hibája. Ha nem megy nem kell eröltetni, nyilván vannak gyenge képességű emberek mindenhol.

Én még dolgozatokra is fel tudok készülni 4-esre pár óra alatt! Szóval ne hasonlítés légyszi olyanhoz aki bukdácsol.



Kérdés még adott! Ha van valakinek jó tippe vagy jó szak akkor jöhet a válasz. :) Zöld kezet meg küldöm.

2019. jún. 4. 23:29
 45/134 A kérdező kommentje:

42-s, ha vállakozni akarok azt hol tanítják?

Vagy hova kéne mennem hozzá, hogy jól menjen meg tuti bejöjjön az élet?

2019. jún. 4. 23:29
 46/134 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?😀
2019. jún. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/134 anonim ***** válasza:
100%

Lol, középiskolában teljesítesz 4-esre, azta 😂

Én meg 90% feletti töriérettségit hoztam össze úgy, hogy alig tanultam és 84%-os magyart úgy, hogy semmit nem készültem a 4 év alatt. Én már akkor istencsászár vagyok, kérem azonnal a professzori címemet.

A 2-es légiirányítós tippje repülésben jártasként igen vicces volt téged elnézve. Van egy pszichós teszt, amit megírhatsz életedben egyszer, ha nem sikerül, viszontlátásra, soha nem próbálkozhatsz újra. Igen magas a bukási arány és a képzésről is simán kivágnak.

Orvos: vicces vagy, a hozzád hasonlókat már az első évben páros lábbal rúgják ki. Már ha egyáltalán bejutnak, mert tudod, kisfiam, 415 pontot bizony nem adnak puszira és rohadt nehéz elérni. Ugye meg tudod írni az emelt bioszt ÉS kémiát vagy fizikát min. 70-70%-ra vagy az egyiket mondjuk csak 65-re, de a másikat 80 felettire? Ha nem, felejtős az orvosi sajnos. Ja és szólok, hogy az emelt érettségi szintje nem az órai tz-vel egyenlő.

Banki szektor: erősen telített, az átlag ügyintéző közepesen keres, magasabb poszthoz kiemelkedő teljesítmény és/vagy protekció (hosszú nyelv) kell. Ja és ha egyszer is udvariatlan vagy a legtahóbb ügyféllel is, komoly szankciókat kapsz vagy repülni fogsz, mert MINDIG neki lesz igaza.

Profi fotós: szerezz be profi felszerelést és gyakorolj. Ha azonban megélni akarsz belőle, marha jól kell tudnod eladni magad és kedvesnek lenni, mert a jelenlegi arrogáns, bunkó viselkedéseddel nem szívesen fognak pl. esküvőre vagy keresztelőre hívni.

Konzult és diplomatát meg felejtsd el, csakis makulátlan videlkedésűek juthatnak be, akik lehetőleg a kormányhoz közel állnak. Ilyen stílussal max egy andrássy úti követség klotyóját sikálhatnád.

2019. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
100%
Pár óra alatt négyesre? Wow... ha azt mondtad volna, hogy fél óra alatt ötösre, oké, emelem kalapom. De így barátom magadat járattad le.
2019. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 A kérdező kommentje:

5-söket is kapok, ha akarok. Szóval erről ennyit.


Nem tudom az a légiirányítos teszt mennyire lehet nehéz, de szerintem megoldható.


415 pont meg neked lehet, hogy sok, de 500 pontból 415? Na ne szórakozzunk már.

Egyébként még BGF vendéklátáson is magasabb a pont, mint az orvosira.


De mindegy.


Inkább értelmes válaszokat írjatok.


Tehát olyan opciókat amik játszanak, jól lehet vele keresni és viszonylag kényelmes megélni.

Orvosi mellett piros pont, hogy az emberek valamennyire tisztelnek, főleg külföldön.

Diplomatákat szintén.


Banki szektor meg elég unalmasan hangzik szóval nem tudom.

2019. jún. 5. 00:50
 50/134 anonim ***** válasza:
100%

Babám, megcsináltál már akár egyetlen kémia vagy biosz emeltet? Csak úgy gyakorlásképpen, elvégre ha ilyen zseniális vagy és veled “ne szórakozzanak már”, akkor nem okozhat gondot úgy sem, ha még nem vagy végzős.

A FEAST tesztről alkotott véleményedről meg annyit, hogy szánalmas, hogy úgy mondasz bármit, hogy bevallottan fingod nincs az egészről. Dióhéjban annyi, hogy a jelöltek 10%-a veszi sikeresen és közülük is kb. a fele kihullik az utána következő pszichológiai vizsgálatokon. Ja és felsőfokon kell tudnod angolul, hogy egyáltalán megértsd, hogy miről szól a FEAST.

2019. jún. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!