Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak ha jól akarok...

Minek tanuljak ha jól akarok keresni (havi 7-800 ezer fölött)?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemet szakokat érdemes választani?

Eddig ezeken gondolkodtam: agysebész vagy sebész (mondjuk akkor lehet külföldre kéne mennem) , banki tanácsadó vagy dolgozó, profi fótós.


Szerintetek milyen szakmákkal lehet itthon jól keresni?



2019. jún. 2. 20:30
 91/134 anonim ***** válasza:
90%
Azt értsd meg, hogy az egyetemeken (mármint a jó nevű, komoly helyeken) az emberek nagy része pont olyan, mint te. Mármint abból a szempontból, hogy a középiskolában rendkívül jó, tehetséges, kiemelkedő teljesítményt nyújtó emberekről van szó. Lehet, hogy az utolsó szóig igaz az, amit leírtál és tényleg olyan tehetséges vagy, mint mondod, csak épp egy normális egyetemen a körülötted lévő emberek nagy része ugyanilyen háttérrel jön majd, az egyetem nehézsége pedig még jó esetben is minimum ehhez igazodik: a sok korábban kiemelkedőnek számító ember között pedig k.vaisten, hogy nem leszel kiemelkedő.
2019. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/134 anonim ***** válasza:
93%
A f***om is kivan màr veled. Menj el egyetemre ès utána irogasd a f***ságaid kérlek. Ha egyáltalán bejutsz!!! Nem akartam ilyen alpári lenni, bocsánat attól aki ezt olvassa, de ez a degenerált kérdező már tényleg mindenen túltesz!
2019. jún. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/134 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az nevetséges túlzás, hogy az érettségi anyag 8-szorosát meg kéne tanulni 1 nap alatt egyetemen. Erősen kétlem, hogy így van."

Anyag tekintetében de, 8-szorosát simán volt, hogy meg kelett tanulni. Amúgy nem 1 napot írtam, hanem néhányat.

A jobb egyetemeken igenis durva tempó van, ahol ez jellemző.

2019. jún. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/134 anonim ***** válasza:
84%
Látszik, hogy gőzöd sincs a felsőoktatásról, kérdező...
2019. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/134 anonim ***** válasza:
93%

2 lehetőség van:


a, A kérdező komolyan gondolta a kérdést és minden válaszát. Ebben az esetben nagyon szomorú, hogy ilyen nagyképű, végtelenül tudatlan emberek léteznek. Mást nem tudok mondani. Akinek ennyire megrögzött a gondolkodása és ennyire alacsony az intelligenciája, annak hiába írtok több ezer szépen kifejtett választ, ő úgy sem fogja megérteni.


b, A kérdező trollkodik. Én ezt tartom valószínűbbnek, mert nehéz elhinni, hogy létezne olyan személy, mint akit "megismerhettünk" most a kommentháborúban. Viszont ha trollkodik, akkor nem értem, hogy miért. Egyes emberek ezt csinálják a szabadidejükben? Élvezik azt, hogy másokat (ráadásul művelt, értelmes embereket) idegessé tehetnek? Ez a lehetőség is kifejezhetetlenül siralmas.


Tehát legyen a, vagy akár b, a kérdező iránt nem tudok mást érezni, csak szánalmat. Mert egyszerűen az: szánalmas.

2019. júl. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/134 anonim ***** válasza:
76%

Igazából alapjáraton nem a ponthatárral van a baj.


Ha magától megtanulja a 3 mozaikos biosz könyvet, úgy hogy érti is valamint ugyanezt a mozaikos kémiával, plusz megoldja a munkafüzeti feladatokat mindkettő esetében akkor szerintem ,,könnyen" hozható az az egyetemre való bekerülés. Nem ez az igazi nehézség itt.


Egy nyár alatt konkrétan ha minden nap foglalkozól vele 3-4 órát figyelmesen, nagyon nagyot lehet fejlődni hamar, persze kell, hogy érdekeljen.


Orvosin az van, hogy ha veszem középsuli biosz anyagát (közép+emelt) és kémia anyagát (közép+emelt) akkor ez együtt kb. az orvosi egy féléve (max 3/4 évnyi) így kilóra azt hiszem. De majd más ezt pontosítja.


Főként az első két év a húzós (biokémia, biofizika, élettan, anatómia, orvosi kémia, orvosi biológia, funkcionális anatómia) Ezek ugye sokakat nem igazán érdekelnek, mert mindenki egyből a szakmai tárgyakat akarja tanulni, amik harmad évtől vannak, de valójában a 4. és 5. év tartalmazza őket. A 6. év pedig egy vizsga év. Szóval a 3. év lehet még húzos egy kicsit, de érezhetően könnyebb, mint az első kettő. Utolsó három év pedig még annál is emberségesebb.


Amúgy jogi az 5 éves, de a memorizálandó tananyag mennyiségben az több valamivel, mint orvosin, viszont a reál alapú logika az így elmarad.


Míg egy matematika, fizika, mérnöki szak sokkal inkább logikára, gondolkodásra, számolásra megy rá. Memória itt is kell, de másfajta, hogy úgy mondjam.


Mindegyikkel lehet jól keresni és rosszul is.


Orvosira, jogira (meg mostmár közgázra) azért mennek sokan, mert siker-, sztár- és presztizs szakmák. Azt hiszik sokan, hogyha elvégzik akkor milliomosok lesznek másnap, meg mert hogy ez milyen menő, hogy ő ilyet tanul...

2019. júl. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/134 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Látom eléggé eldurvult itt a helyzet... Khm.


Ha egyszerű szakmát szeretnél, ami jól keres, akkor (mint ahogy az első válaszolók között is írta valaki) a legegyszerűbb munkákat kéne választanod, mint pl. villanyszerelő, meg hasonlók, mert belőlük hiány van.

De például ha nagyon értesz a roncsolásmentes anyagvizsgáláshoz, akkor azzal is rengeteget kereshetsz, mert kevesen tudják, abból is nagy a hiány. [BME, Anyagtudomány- és technológia Tanszék]

Külföldön még egy futár is rengeteget keres.


Amikor én fakultációt választottam, akkor abba az irányba mentem, ami érdekelt. Akkor is gondolkoztam a szakmákon (mind humánoson, mind reáloson), de nem kevertem össze azzal, amit igazán szeretek.

Nekem az érettségi azért volt nehéz, mert egy izgulós típus vagyok, de amúgy sok mindent tudok. És végül egész jól is teljesítettem, mert annyi pontot értem el, amennyit akartam (sőt, többet is :P).

Anyukám sokat mondogatta, amikor gimibe jártam, hogy az érettségi csak egy "verseny istálló", nem ér semmit. És amikor elkezdtem az egyetem első félévét, akkor beláttam, hogy teljesen igaza van. Gondolj bele: Az érettségin azt a tudást várják el, aminek a megszerzésére még egy "okosabb" pénztáros is képes. (Azért "okosabb", mert nem minden pénztárosnak van érettségije.) Azaz az egyetemen már nem csak tudást adnak át, hanem egy egész szakmát. Ha az alaptudást 12 éven át tanították, ahol mondjuk matekból a számok megtanulásától eljutottál egészen a deriválásig vagy az integrálásig, akkor vegyük az egyetemet, ahol 3 félév alatt adnak át neked matekból ugyanennyi tananyagot, hacsak nem többet. Azaz nagyon sokat kell gürizned. Egyetemen nem fogsz tudni pár óra alatt megtanulni teljes anyagokat, mert az a pár óra kb. a felére csökken, az anyag meg a kétszeresére. Az egyetemen nagyon fel kell pörgetni az agyadat, hogy jól haladj.

És egyetemen egy kettes jegy az átlagot jelenti (a jobb egyetemeken). Az már egy szép teljesítmény. Vannak ötös tanulók is, de 600-ból maximum 3 személy. És ők nem hiszem, hogy ilyen oldalakon válaszolgatnának kérdésekre. Ők azok, akiket nagyon érdekel a szakmájuk, vagy akik azért mentek egyetemre, hogy később eltarthassák a családjukat és egy kicsit szabadabbak lehessenek (itt cserediákokra/külföldi diákokra is gondolok) és azért güriznek annyira, hogy megtarthassák az ösztöndíjukat, különben nincs második lehetőségük.

AZAZ, kérlek állj komolyabban az egyetemekhez, mert azok nem "játszóterek". Ha csak szeretnél egy diplomát, akkor menj és vedd meg az Ecserin. Viszont ha egy JÓ és HASZNÁLHATÓ diplomát szeretnél, akkor egy JÓ egyetemet kell elvégezned, ami NEHÉZ, mert SOK a követelmény és KEVÉS a tanulásra való idő.


Volt egy osztálytársam gimiben, aki nagyon könnyen megtanulta a tananyagokat, és kb. színötös volt. Azt hiszem egyedül testnevelésből volt 3-mas XD Ellenben nem tudott semmit. Legalábbis nem annyit, amennyire számítottál, ha megnézted a jegyeit.

Te is ilyen vagy? Megírod egy 4-esre vagy 5-ösre a dolgozatot, azt' 1 hónap múlva már semmire sem emlékszel? Mert az egyetemen ez egyenlő a kibukással.

Ha nem vagy ilyen, tényleg megmarad minden a hosszútávú memóriádban, akkor gratulálok, ilyen téren van benned potenciál. De kérlek ne írd azt, hogy "ha tudnám, akkor 5-ösre is megírhatnám"... Miért nem írod meg arra? Mindet. Legyél kitűnő tanuló és akkor az érettségi bizonyítványod is jó lesz. Az, hogy "meg tudnám csinálni" egy nagyon beképzelt mondat, legalábbis a te megfogalmazásodban. Ha jól akarsz keresni akkor akard is csinálni. Ilyen elhatározással sehova sem fogsz jutni.


És még egyszer kiemelném, hogy a gimnáziumi és az egyetemi tananyag TÉNYLEG különbözik. Gimiben kb. tudsz egy definíciót, azt' csá, de egyetemen sokkal több definíciót kell TUDNI ÉS ÉRTENI. Nem elég ha csak tudod, értened is kell, különben más tantárgyak elméletét nem fogod tudni megtanulni. Itt nem elég a vizuális memória.

Ha magolós pályára mész, akkor hajrá, neked való. Viszont iszonyúan monoton és unalmas. Beleőszül az ember.


Mindenesetre... Tudom, hogy a pénz fontos. Én is úgy választottam szakmát, hogy sokat is keressen és érdekeljen is. De a legvégén inkább az utóbbi fele hajlottam, azaz, hogy érdekeljen. A sok pénzt is csak azért akartam és akarom azért még mindig, mert szeretném eltartani a szüleimet, szeretném őket segíteni. Igazán önmagamra nem szeretném költeni. Mit vennék egyáltalán? Egy házat, egy kocsit, egy csomó ruhát, meg játékot és még "nemtudoménmit"... Unalmas lenne. Mindenem meglenne, nem álmodozhatnék.

Na, de hagyjuk a lelkizést. Úgy sejtem nem nagyon a te műfajod. (Igazán az enyém sem.)


A legfontosabb az, hogy jó egyetemet válassz. Nézd meg, hogy külföldön melyik elismert. Ha külföldön is elismert egyetemre mész, akkor könnyebben találsz állást külföldön, jobb pozícióban. És ez igaz itthonra is: minél jobb egyetem, annál jobb állás. Egyszerű, nem?

Ha minden igaz, akkor ilyen egyetemek a BME, a Semmelweis, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ill. a Debreceni- és a Szegedi Egyetem. (Orvosihoz vagy a Semmelweis-t vagy a Szegedit válaszd.)

Ha megvan a kiszemelt egyetem, akkor nézd meg milyen szakok vannak ott, milyen irányokba lehet elmenni. Interneten meg nézz utána, hogy azokkal a szakmákkal hogyan lehet elhelyezkedni, mennyit lehet vele keresni. Angolul is keress rá, többet fogsz találni.

Annak az eldöntése, hogy mi is akarsz igazán lenni, az egy óriási nagy kutatómunka. Saját magadnak kell szétnézned, hogy hova lehet, tudsz és akarsz elmenni. A Gyakorikérdéseken nem fogod megtalálni a konkrét választ. Esetleg a szüleid tudnak segíteni a keresgélésben.


Elnézést, hogy kis esszét írtam, de próbáltam minden gondolatomat leírni, hátha jobban összeáll neked a kép.

2019. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/134 A kérdező kommentje:

# 96


Pár év szívást ki tudok bírni, ha utána halálrakeresem magam. :)


Jogival elvileg itthon is jól lehet keresni. Van ügyvéd akinek 40 ezres órabére van. Azzal már el tudnék lenni én is.


Orvosi meg csak itthon szar, külföldön halálra keresem magam ha kimegyek. Svájcban ha jól tudom akár 60-80 millió forintot is megkeres egy orvos. USA-ban meg Ausztráliában pedig 100-150 millió forint felett keres egy doki éves szinten. Azzal azért el lehet lenni elég jól. Szóval lehet orvos lesz a választásom.


Igen, jó egyetemre akarok menni. Már nézegettem, elvileg itthon Semmelweis legjobb orvosi, de néztem külföldet is, elvileg Bécsi orvosira is fel tudnak venni vagy Németországba, ha jó a felvételim akkor nem drága az egyetem csak a szállást vagy kolit meg ottlétet kell fizetni.

2019. júl. 28. 17:13
 99/134 A kérdező kommentje:

Kicsit vicces egyébként, hogy legtöbb válaszoló nem a kérdésre felel, hanem a saját egyetemét / szakját kezdi el védeni, hogy az pedig milyen nehéz...


Na igen, idén is végzett vagy 1000 orvos, meg 5000 ember a Corvinuson. Ha nekik ment akkor azért annyira nem lehet nagy kihívás, már bocs.

2019. júl. 28. 17:14
 100/134 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%
Aztán érdekel is valami? Vagy csak pénzt akarsz?
2019. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!