Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok hogy csinálják ezt?

Orvosisok hogy csinálják ezt?

Figyelt kérdés

ismerősöm orvosira jár már több éve de mindig kiakadok rajta, hogy mennyi vizsgájuk van...

ebben a félévben 8 vizsgája van, mind szóbeli ( nálunk kb minden írásbeli szóval ez is olyan fura..) és egy vizsgára kb 50 vagy még több tételek vannak...és 3-4 nap tanulással megtanulják simán. Nem értem hogy lehet ezt bírni


2019. jún. 8. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Elhivatott és van esze hozzá. Másképp nem menne.
2019. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosisok általában rendszeresen tanulnak. Teljesen el lennének veszve ha csak vizsgaidőszakban készülnének, hisz töménytelen mennyiségű az anyag. A 3-4 nap tanulás úgy annyi, hogy van egy erős alapjuk.
2019. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 8 vizsgám volt ebben a félévben, pedig én villamosmérnöknek tanulok, és a mintatanterv alapján haladok. 8-ból 1 írásbeli, 6 írás+szóbeli, 1 kollokvium és 1 szigorlat. Mondjuk nálunk csak 10-15 tétel szokott lenni, amik külön-külön 2-3 oldalasak. A szigorlat volt húzós (tömören összefoglalva 200 oldal volt a tananyag) illetve még 1 szóbelis tárgy, amihez egy 380 oldalas szkennelt könyvet kaptunk, de abból nem kellett minden szerencsére.

És úgy csinálják, hogy nagyon jó eszük van, legtöbbeknek elég 1-2-szer olvasniuk az anyagot és már tudják is kb. Aki nem rendelkezik ilyen adottsággal, az egyszerűen kihullik már az elején. Ugyan ez volt nálunk is.

2019. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es. Évközben tanulni folyamat vagy 10 tárgyra???

ez nagyon durván hangzik :O

2019. jún. 8. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem 10-re, haverokból kiindulva minden félévnek megvannak a mumus tárgyai ami megköveteli a folyamatos készülést és mint más szakokon ott is van olyan ami kevésbé fontos vagy könnyebben tanulható.

De pl az anatómiát nem lehet egy hét alatt nulláról megtanulni. Plusz annak gyakorlati része is van, ha nem figyelsz órán, nem olvasod át otthon, hét közepén a tetem mellett állva gőzöd nem lesz mit kell nézni/keresni.

2019. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hozzászokik az ember. Ilyen egyszerű. És az is igaz, hogy évközben is kell tanulni. Persze vannak olyan tárgyak, amiket meg lehet tanulni néhány nap-egy hét alatt, de pl az anatómia, a patológia vagy a gyógyszertan nem ilyen. A biokémia szigorlatra a könyv maga 750 oldal, minden kell belőle, plusz előadásanyagok és a gyakorlati anyagok. A gyógyszertan szigorlatra kb 1500-2000 oldalnyi anyag kell (még nem tartok itt, csak egy felsőbbéves mesélte).Az neuroanatómia szigonál nem csak anat kell, hanem a szövettan meg az embriológia is, emellett van tetemséta is.

Nyilván minden egyetemen megvan a követelmény, mindenhol kell tanulni, de orvosin azért jóval többet. Bár ez szerintem érthető is, hiszen egy orvoson egy másik ember élete múlik. És szerintem ez mindennél többet ér. Ezzel nem egyáltalán nem nézek le semmilyen másik egyetemet, szimplán ez a véleményem.

2019. jún. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as Akkor szerencsés.

Én gépészmérnökin vagyok. Félévente kb 6 vizsga van + a gyakjegyes tárgyak. Egy vizsgára pedig általában 150 oldalt kell tudni. Persze vannak "egyszerűbbek is" oda elég 30-50 et csak akkor van gyakorlati része is amit meg kell oldani tehát ami az elméletből elmegy azt megkapja a gyakorlat.

Orvosin rohadt sok az anyag, de ha jól tudom nincs kiadva nekik csomó beadandó amihez utána kell járni és szívja le az időt, ez talán picit könnyít a dolgon. (bár lehet rosszul tudom)

2019. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felsőbb években van ennyi vizsga. Akkor meg már van alapod,vannak átfedések.

Alsóbb években kevesebb van. Most 4 vizsgám van(3szigorlat),de a neuróanatómia kb.2000 oldal(1,5év anyaga),év közben heti rendszerességgel kell forgatni ezt,hogy átmenj belőle.

2019. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó, egyébként nem mindegy, mi az a 8 db vizsga.

Én elsőéves vagyok a SZOTE-n, és név szerint van anatómia, sejtbiosz, kémia, fizika, statisztika, pszichológia. Ezek a kötelezőek, de pl.még a szorgalmi időszakban van egy pszicho írásbeli, aminek ha elfogadod a jegyét, nem kell vizsgázni. Meg persze vannak ilyen kötelezően és szabadon választható tárgyak is, általában 2-3 kreditesek, mint pl.nálunk a Bevezetés az orvosi kémiába... ami amúgy szintén egy vizsga, de ha tanulsz kémiaszogorlatra, ez is meglesz, mert ugyanaz az anyag.

Egyébként a lényegi válasz annyi, hogy bele kell ebbe is edződni, szeptemberben az egy heti anyag fölött sírtam, most meg már kinevetem azt a mennyiséget. Másod-és harmadévben meg nyilván még ennél is durvább lesz. :/

2019. jún. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!