Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le lehet diplomàzni ha csak...

Le lehet diplomàzni ha csak havonta 1x vagyok itthon?

Figyelt kérdés
Üdv.Nemzetközi kamionsoför vagyok,de nem szeretnèm ezt csinàlni örökkè,szeretnèk lediplomàzni levelezön.A kèrdèsem:hol melyik egyetemen ès milyen szakokon oldahtó meg az hogy èn csak havota egyszer vagyok itthon egy hètig.A konzultàciók miatt kèrdezem.Konkrèt szakot nem tudok,de gèpèsz vègzettsègem van(technikus) (ès angol nyelvvizsgàm)úgyhogy valami ilyen irànyban gondolkozok. Vàlaszokat köszönöm. 24F

#egyetem #diploma #levelező #diplomamunka #felsöoktatàs #konzultàcio
2019. jún. 10. 20:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
#9: lehet, hogy nevetséges. De elég sok helyen nem fogadjâk el. Van, ahol már az álláshirdetésbe is beleírják.
2019. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%
Utolso: mutass egy álláshirdetést, ahova ezt beleírja, mert jogilag diszkrimináció, ha ezt kiírják.
2019. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
9%
Ha távoktatási egyetem, akkor kizárólag csak az angol The Open University. De az ugye fizetős, és elég drága hacsak nem tudod elintézni az elég kedvező angol diákhitelt. De legalább sokat ér a papír amit ott adnak. Más távoktatási egyetem nem erőltetnék, akkor sem ha a ToU nem adott lehetőség.
2019. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem miért kaptam negatív visszajelzést :( A Kodo meg a GDF kínálatában vannak csak távoktatási képzések itthon.
2019. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
"Van, ahol már az álláshirdetésbe is beleírják." - Oké, linkelj 1-2 példát és elhiszem.
2019. jún. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
Levelezőn necces, távoktatáson megoldható, igaz, ott jóval szűkebb a választék a szakok között. Egyik ismerősöm úgy diplomázott le távoktatásos képzésen, hogy az egész szorgalmi időszakot külföldön töltötte és csak vizsgaidőszakra jött haza. Tehát elviekben megoldható, persze.
2019. jún. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
12%

Levelezőn nem kell bejárni, elég ha vizsgázni mész, bár mondjuk gépészmérnök esetén nem tudom ez hogyan működik. A papírszerzésre jó csak ez a képzési forma, igazi szakmai tudást nem fogsz tudni magadba szívni levelezőn kivéve ha már valami hasonló területen dolgozol/dolgoztál és csak a papír kell tényleg. Mivel van gépész technikusi végzettséged a gépészmérnöki szak jó lehet a számodra.

Sok sikert!

2019. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%
Levelezőn is van jelenléti ív. Be kell járni.
2019. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok vàlaszt,èrtèkelemA legbiztosabb akkor ha felkeresem valamelyik egyetemet ès ott kèrek tàjèkoztatàst,de jo dolgokat olvastam.külön köszönet aki provàtban is írt.
2019. jún. 11. 19:14
 20/21 anonim válasza:

Régi a kérdés, viszont én is rábukkantam, mert olvasgatok a témában, gondolom mások is szoktak így, ezért leírom már a valóságot, hogy aki olvassa még a kérdést esetleg máskor, az valós képet kapjon, ne ilyen baromságot, amit egyesek idehánytak.


Szóval, nem tudom ti mit szívtok, vagy hol éltek, hova jártok, mert levelezőn egyáltalán nem kötelező bejárni a konzultációkra. Ahol az, azt a béna helyet ott kell hagyni egyből. Én viszonylag komoly egyetemre jàrok, nem akarom megnevezni, a top 5-ben rendszeresen benne van magyar viszonylatban. Még nálunk se várják el, hogy konzultációkra menjünk, eleve csak ppt vetítés az egész, semmi pluszt nem ad, amit ne tudna bárki megtanulni magától is. A rendezőelv az, hogy a konzultációk látogatása ajánlott, viszont a tanárok is mondták, hogy kötelezni senkit nem lehet, hiszen nyilván családos, dolgozó emberek járnak többnyire levelezőn, ez meg nem óvoda, hogy megszabják mit csinálj. Annyi a lényeg, hogy vizsgán megfelelj a követelmenyeknek, pont. Néha van évközi zh, az se kötelező jelleggel, csak jegymegajánlónak.

Van tanár, aki írat katalógust, félévente egy ilyen akad, viszont ott is csak olyan jelleggel, hogy aki ott volt előadáson, annak vizsgán plusz pont jár, ha esetleg szükséges.

Sok olyan társunk van, akit vizsgákon látunk csak mindig, és nem bukott ki évek óta, szóval ezek szerint csak nem probléma, ha nem jár be konzultációkra. Itt egyesek meg olyan komolyan veszik magukat gyk-n, mintha ők sz.rták volna a spanyol viaszt, még a sz.r is vigyázban áll bennük állítom, annyira be vannak feszülve egy egyetemi konzultációtól, vagy úgy bàrmitől, mert annyira komolyan veszik az egész bohóckodás ppt olvasást, meg mindent az életben.

2022. febr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!