Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók/orvosira...

Orvostanhallgatók/orvosira készülők, ti mit választottatok a biológia mellé, kémiát vagy fizikát?

Figyelt kérdés

2019. jún. 21. 13:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem is jó lenne, ha mindenki ugyanabból menne, de az a hátránya, hogy valahol az egyiket tanítják jobban, valahol a másikat, és csak kevés helyen mindkettőt. Gyakorlatilag kész csoda, hogy van még kémia- és fizikatanár. Általános iskolákban meg pláne...


Az elvégzés meg a szorgalomról és a terhelésbírásról szól, nagyon "extra" gondolkodásmód nem szükséges hozzá. Szemben egy programozóval mondjuk. De ettől még persze egyik se egyértelműen könnyebb, mint a másik!!! Kinek a pap...

2019. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kémiával mentem kérdező :) A többség szintén. Szerintem el tudtam úgy sajátítani a biofizikát is, hogy alapvetően nem sok fizikát kellett tanulnunk gimiben, viszont szerintem a kémia is ment volna, mert jól oktatták. A biofizikát már nem igazán...de önszorgalommal megoldottuk. Debrecenben a dékán igazából azt szeretné, ha mindkettőt jól tudnánk, azt hiszem el is kezdtek szervezni valami felzárkóztatót a jövőbeni friss elsősöknek, nem tudom lesz-e belőle valami.
2019. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettővel jól járhat az ember, a fizika megkönnyítí picit a biofizikát, és az élettan egyes részeit, a kémia pedig az orvosi kémiát alapozza meg jól. Viszont pl. gyógyszerészetin szenved az aki fizikával jött, orvosin nincs akkora különbség. A kémiát sokan azért választják, mert a középsulikban biológia-KÉMIA tagozatok vannak főként, nem pedig fizika.
2019. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kémiával mentem, mint a nagy többség. A 15 fős csoportunkból egy srác jött fizikával, kb.ilyen arányokat kell elképzelni 200-230 főre felszorozva.

Szerintem hasznosabb a kémia, de nem akarom itt osztani az észt, azt válaszd, ami neked jobban menne, biztosabb bejutást, magasabb pontszámot eredményezne. :)

2019. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!