Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvfüggő a többletpont a...

Fizikakedvelő kérdése:

Nyelvfüggő a többletpont a 2020-as felvételi pontszámítás szerint?

Figyelt kérdés

Hadd fejtsem ki amire gondolok. Azzal tisztában vagyok,hogy egy B2 komplex és államilag elismert nyelvvizsga plusz egy emelt szintű érettségi lesz a jelentkezés követelménye. Azonban hasonlóképpen találkoztam azzal az állításokkal is,hogy egy második emelt/nyelvvizsga hozhat többletpontot. Engem az érdekel,hogy a nyelvizsgának kötelező-e másik nyelvből lennie? Ha van egy B2-m és egy C1-m angol nyelvből,akkor megkaphatom utóbbiért a többletpontot?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 26. 15:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát a rendőrtiszti főiskolára speciel már azóta kötelező amióta létezik az iskola , de egyébként az NKE-re minden szakra kötelező .... :D és mégis adnak érte többletpontot ,de mivel kötelező gyakorlatilag az értéke így 0. ,meg sok helyen nyelvvizsga nélkül nem sok esélyed van a ponthatár végett.
2019. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem, az állításod továbbra sem igaz. A JELENTKEZÉSnek soha nem volt feltétele a nyelvvizsga megléte. A DIPLOMA megszerzésének volt a feltétele eddig csak a nyelvvizsga. Egyébként itt egy random szak az NKE-ről az idei felvételi eljárásban, sehol nem írja, hogy a jelentkezésnek feltétele lenne a nyelvvizsga.


[link]


A rendészeti szakokkal kapcsolatban igazad van.


Ettől függetlenül 2020-tól kezdve nem fog járni egy csupán B2-es nyelvvizsgával rendelkező jelentkezőnek semennyi többletpont, mert azzal csak a jelentkezés feltételét teljesíti. Szóval nem úgy lesz, ahogy írod, hogy mindenki megkapja a 28 többletpontot, és ezáltal nem lesz jelentősége, hanem mindenki 0 pontot fog kapni az első B2-es nyelvvizsgájára.

2019. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Majd meglátjuk :D
2019. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A diplománál nyelvfüggő, és ez sem mellékes, bármilyen nyelv nem jó, ezek jók általában:

angol

német

francia

olasz

spanyol

orosz


Tehát hiába beszélsz perfekt szerbet, navahót vagy udmurtot, azok nem lesznek jók egy diplomához. És a felvételinél is ezt nézd, felesleges eszperantóból csinálnod nyelvvizsgát.


A felvételin egyk hol olvastátok, hogy nem jár a 28 pont? Az 50-et tudtam, azt megtaláltam, hogy nem jár 2×, mert maximum 50 pont lesz adható az emeltekért (akár 3-ért is!!!!). De olyat is olvastam az NPK válaszában, hogy vki német nyelvvizsgáért, és egy 5-ös emelt szintű érettségiért is megkapja a 28 pontot, lévén, hogy 2 nyelvvizsgája van. (Ne keressetek benne értelmet!)

Forrás:

[link]

2019. jún. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a logikus, szerintem is. A válaszból is ez következik nagyobb valószínűséggel. De ezt így explicite nem láttam leírva. Pocsék a tájékoztatás, látom itt is boldog boldogtalan válaszolgat a józan esze alapján. Ami itt sajnos nem ér sokat! :DDD
2019. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én ezen a héten felsőfokúval próbálkoztam angol nyelvből és németből is tervezek B2-t tenni. Pont ezért hasznosak válaszaitok:)
2019. jún. 29. 17:48
 17/19 anonim ***** válasza:

"A felvételin egyk hol olvastátok, hogy nem jár a 28 pont?"


A dokumentumban amit linkeltem, és te is linkeltél az imént:


"2. KÉRDÉS:

A jelentkező gazdaságinformatikus szakot szeretne megjelölni.

A felvételhez előírt emelt szintű vizsgát

egy emelt szintű földrajz érettségi (akár minimális szintű - 25%-os) teljesítésével tervezi megoldani, s

rendelkezik egy angol középfokú (B2) nyelvvizsgával. Jár-e neki többletpont?


VÁLASZ:

NEM, hiszen az emelt szintű földrajz érettségivel és az angol középfokú nyelvvizsgával a felvehetőség

feltételét teljesíti a jelentkező"

2019. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"De olyat is olvastam az NPK válaszában, hogy vki német nyelvvizsgáért, és egy 5-ös emelt szintű érettségiért is megkapja a 28 pontot, lévén, hogy 2 nyelvvizsgája van"


Hát ezt meg félreolvastad. A dokumentumban egy ilyen eset van leírva, a jelentkező ezekkel rendelkezik:

- B2 angol nyelvvizsga

- B2 német nyelvvizsga

- 65%-os emelt szintű német érettségi


Az emelt német érettségivel teljesíti a jelentkezés két feltételét, EGYSZERRE. Ezért a másik kettő nyelvvizsgájára már jár pont, hiszen az emelt érettségi 60% feletti teljesítése sikeres nyelvvizsgának tekinthető. (ez eddig is így volt amúgy).


Szóval az emelt nyelvi érettségi amolyan Jolly Jokernek tűnik. Szóval ha jó vagy angolból, lehet megfontolandó, hogy emeltezz belőle, mert azzal teljesíted a jelentkezés feltételeit, és számítani fog az összes nyelvvizsgád.


Én amit a dokumentumban nem értek, az a 3. kérdés.

Gazdaságinformatikus szakra jelentkezik az illető. Gazdaságinformatikus szakra a következő érettségi tárgyak vannak: matematika kötelező, és fizika vagy informatika vagy szakmai előkészítő tárgy vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy.


Az illető földrajzból emelt szintű érettségit tesz, hogy kielégítse a jelentkezés feltételét (a jelentkezés feltételét kielégítő emelt szintáű érettséginek nem kötelező az adott szakra megadott vizsgatárgyak közül valónak lennie).

Valamint ezen felül, matekból is tesz emeltet.


DE, annak ellenére, hogy a földrajzzal már teljesítette a jelentkezés feltételét, matekból nem kap többletpontot, pedig szerintem kellene...

2019. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És akinek úgy van ,hogy szakmaival bővített emelt érettségije van ,és így c1nek számolják a mostani a rendszerben ?:D
2019. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!