Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki 2020/2021-e...

Van itt olyan, aki 2020/2021-es tanévtől a BME-re szeretne menni? Vagy esetleg, aki most oda jár? (2019)

Figyelt kérdés

Tudom elég korai a kérdés, hiszen még elég messze van, de hátha már tudja valaki hova szeretne tovább menni :)

Én a BME-re szeretnék továbbtanulni építészmérnöki karra.


Jelenlegi vagy volt hallgatók véleményét, tanácsait a sulival és felvételivel kapcsolatban szívesen fogadom :D



2019. júl. 1. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz könnyű az építészmérnöki az biztos. Kár, hogy az anyagi megbecsültségük viszonylag alacsony, messze elmarad pl. a villamosmérnökhöz képest.
2019. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Röviden: nehéz, és nem fogsz vele jól keresni.


Sok beadandó, rajzolás, és kb fele annyi fizetés, mint egy mérnökinfósnak vagy villamosmérnöknek.

2019. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%
Kb ahogy az előzők leírták. Épész az extra szopás, de legalább szarul is fizet.
2019. júl. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

nehéz, ls tényleg nem fizet jól

viszont ha ez tetszik akkor ez tetszik, ha egyszer a villamosmérnöki nem érdekel az még nehezebb lett volna

2019. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
72%
Én is a BME-re szeretnék menni 2020/2021-es tanévtől, csak mérnökinfóra. :)
2019. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm tanult ott, pokoli nehéz volt. Pisilni is rohanva járt ki mindig, annyi beadandója volt. Azóta dolgozik, nem fizetik meg jól, sőt: volt hogy 3-4 hónapon át ki sem fizették. Szerintem gondold át :(
2019. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
A BME nem egy egyetem. A BME egy életstílus. A BME egy harc a túlélésért. Csak az válassza, aki készen áll rá. Sokan elbuknak. De akik fent maradnak, azoknak megadatik a legnagyobb dicsőség és fenséges magasságokba emelkednek a mérnökök között. Kivéve a GTK, az egy fos nulla semmi, mehetsz vele a mekiben pénztárosnak.
2019. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ! ❤️


Most kicsit elbizonytalanodtam 😅


Már nagyon régóta szeretnék építészmérnök / belső építész lenni. Nyilván küzdenék és tudom, hogy elég nehéz, de ha nem is éri meg és tényleg egy halál kb, akkor lehet ezt tényleg át kéne gondolnom.

2019. júl. 23. 11:15
 9/12 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, írsz egy üzenetet? 😊
2019. júl. 23. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Na, végül hogy döntöttél?


Amúgy eléggé elnőiesedett szakma. Sajnos ez is összefügg a xar fizetésekkel. (Mégha csak közvetett kapcsolat is van a kettő között.) Érdekes a villany, gépész, infó pont fordított...

2019. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!