Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges teljesen megtanulni...

Lehetséges teljesen megtanulni az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek lehetséges megtanulni az angol nyelvet teljesen? Nem a nyelvtani részre gondolok, azokkal rendben vagyok, hanem arra, hogy nézek egy sorozatot például angolul és már évek óta használom napi jelleggel az angolt, még sincs olyan, hogy ne kellene egy filmet vagy egy youtube videót megállítanom, hogy egy-egy szót felüssek hogy mit is jelent.


A szókincsem úgy gondolom, nem olyan vészes. Egy beszélgetés során bármit ki tudok fejezni, mégis sokszor olyan szavakkal találkozok, amit ritkábban használunk a hétköznapokban és egyszerűen nem ismerem őket. Valaki talált megoldást erre a problémára?


Egyszerűen csak folyamatosan tanuljam az új szinonimákat és ismeretlen szavakat amíg el nem fogynak?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. júl. 23. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem lesz, hogy elfogynak, hiszen még magyarul is van többezer szó, amit valahol használnak, más meg életében nem hallotta. De nyilván így lehet gyarapítani a szókincset, meg olvasással. Közel anyanyelvi szintre jutni leginkább a célországban lehet, bár akad, akinek itthon is sikerül.
2019. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy az angollal hogy van, de én a magyart, az anyanyelvemet 73 éve tanulom, de nem mondhatnám, hogy "teljesen" tudom. A napokban tudtam meg, mi a különbség a "bognár" és a "bodnár" között.
2019. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hasznos lenne ha angol nyelvterületen élnél, egyre kevesebb olyan szó lenne ami gondot okozna. De olyan sose lesz, hogy minden szót ismersz, hisz magyarul is vannak olyan szavak (pl a szakszavak) amiknek nem mindenki ismeri a jelentését.
2019. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az angol tipikusan olyan nyelv, hogy aki legkésőbb 10 éves koráig nem kerül ki tartósan nyelvterületre, sosem fogja olyan szinten megtanulni, hogy egy angol anyanyelvű ne vegye észre, hogy nem anyanyelve az angol. Nekem volt Nagy-Britanniában olyan hongkongi születésű férfi ismerősöm, aki fiatalon elvett egy brit nőt és hozzáköltözött - nos, még 25 év házasság és nagy-britanniai tartózkodás után, 100%-os brit környezetben is hallható akcentusa volt, még én is észrevettem. Angolul lehet tanulni, de a nyelvet megtanulni, maradéktalanul elsajátítani sohasem. Egy műveltebb angol olyan 10 ezer szót használ rendszeresen a több millióból, de hiába ismered ezt a leggyakoribb 10 ezret mind, ha a nyelvtani és kulturális finomságokkal nem vagy tisztában.
2019. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm mindenki válaszát!
2019. júl. 23. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól, hogy valakinek akcentusa van, még beszélheti anyanyelvű szinten az angolt. De teljesen nem lehet megtanulni, minden szót még az anyanyelviek sem ismernek.
2019. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!