Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul szeretnék megtanulni....

Angolul szeretnék megtanulni. Általánosban tanultam 4évet, de az olyan is volt. Tudtok ötleteket adni, hogy hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

4.től kezdtük el az angolt, egy olyan tanárral akinek csak középfokú nyelvvizsgája volt.

Ő sem tudott rendesen angolul, rengeteg olyan szó volt a könyvben amit nem tudott.

És emiatt is nagyon alap a tudásom.

Még 7. vagy 8.ban megpróbálkoztam egy alapfokúval, de nem mentem át rajta 10nél kevesebb pont kellett az biztos, csak nem emlékszem rá pontosan hogy mennyi. (Talán 8 vagy 5, nem tudom)


Tehát kb. így állok az angollal.

De(!) szeretnék megtanulni angolul, csak nem tudom, hogy hogyan kezdjem el, vagy folytassam.


Elég sok lehetőség megnyílna nekem ezáltal, szerintem.

Mit ajánlotok ?

És ha lehet részletesen írjátok le.

(Pl. könyv olvasás... Milyen könyv ? Hogyan kell azt elképzelni ? Minden "második szónál meg kell hogy álljak"? És ki kell keresnem, hogy össze tudjam rakni ? Így hogyan lehet haladni ? A könyv végére nem felejtem el az összes "új" szót ?

Vagy azokat is kiírom magamnak ?)


Vagy pl. a film nézés.

(Milyen film? Feliratos ? Magyar vagy angol felirattal ? Az hogyan tud nekem segíteni ? Stb...)


Tehát így értem.

Teljesen közérthetően.

Nem ismerek módszereket, ezért szeretném így megtudakolni a dolgokat.


Köszönöm szépen! :)



2019. jún. 14. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Legjobb módszer egy jó magántanár. Ez a legdrágább is egyben. Következő legjobb módszer a nyelviskola, ez már nem olyan vészesen drága. Ha egyiket sem tudod megengedni magadnak, akkor önállóan kell boldogulnod, ami mindenképp kompromisszumos megoldás, de legalább olcsó. Egy jó tankönyv(sorozat) kell hozzá. Ilyen például a Pioneer vagy az English File.
2019. jún. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Youtube: Könnyen, gyorsan angolul

(ez rengeteg videó, minileckékkel, magyarul elmagyarázza az egész angol nyelvtant, az alapoktól.)


- 5 perc angol ingyenes tananyagai + Szalai Nóra megvehető könyvei


- Rimaszombati Károly könyve: Angol nyelvtan 22 pontban


- Horváth Károly könyve, szóbeli részhez, rengeteg szó, olvasmányok, témakörök szerint kidolgozva alap-, közép- és felsőfokon: Twentí but one


- Raymond Murphy könyve: English Grammar in Use

elmagyarázza a komplett angol nyelvtant, rengeteg tesz és hozzájuk megoldókulcs is van.


én ezekből egyedül tanultam meg, ingen.


Szalai könyvét megvettem, a többit ajándékba kaptam.

2019. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
javítás: Rimaszombati Károly könyve: Angol nyelvtan 222 pontban
2019. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
En egy angol anyanyelvuvel tanultam meg kozepszinten. Sok applikaciot talaltak ki erre. Probald ki: hellopal, italki, hellotalk.
2019. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha már az alapokkal tisztában vagy, akkor ajánlom a filmnézést angol feliratokkal, szótárral.
2019. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!