Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol - egyes szavaknál...

Angol - egyes szavaknál teljesen máshogy van a kiejtés, mintahogy kikéne ejteni. Van rá valami szabály? Leírás pontosabban

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Körülbelül 6 éve tanulom az angolt iskolában, egészen jól megy rengeteg szavakat ismerek, hallás utánim is nagyon jól fejlődik..csak egy gond van amit sose tudok megérteni. Néha bosszant, van amikor leégek..


Vannak egyes szavak amiket teljesen máshogy kell kiejteni mintahogy ABC-ben van.. mondjak egy példát. ABC szerint e-t i-nek szoktuk ejteni ..általában.. De most például tegyük fel 'hamster' szót. hemsztör. e-t ö-nek ejtjük nem i-nek. Ezt a logikát teljesen nem értem. Másik példát. a-t e/é-nek szoktuk ejteni ..általában.. ugyanúgy.. a szó: autumn. kb. utumn-nak ejtük e/e helyett u. Ami eleinte mindig bosszantott az a should. mindig shádnak ejtettem mert u az á-nak a megfelelője közbe meg shud..


Van erre valami szabály vagy logika vagy nem tudom? Vagy mit rontok el állandóan? Ez az egy főbajom van szeretnék rajta javítani, de sose tudok..csak belekötések után tanulom meg. (nem, nem belekötős válaszokat szeretnék)


Előre is köszönöm a válaszokat



2019. júl. 30. 16:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ide szeretnék írni még kettő szót, ami eszembe jutott:):)

Szép szavak:) gorgeous

generous

2019. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Értem. :) Azt hittem csak én vagyok egyedül ezzel a gonddal.


már nem tudom hányadik válaszoló. Értem. Ez a baj, még nem találtam meg ennek a logikáját, de remélem idők során belém rögzül. Köszönöm mindenkinek

2019. júl. 31. 14:38
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kerestem benne logikát, szerintem egy idő után ez érzésből megy; simán rá lehet érezni. De nem tudom, van-e erre tehát konkrét szabály, de ha van is, szerintem ezekre a kiejtésekre egy idő után az ember ráérez. Jó, persze van 1-2 szó, amit el kell mondani, hogy hogy kell kiejteni, egy-kettő tehát, ami szokatlanabb; de azért a legtöbbnél rá lehet érezni szerintem:):)
2019. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Gondolom ugyanúgy megy a kiejtés angolnál mint magyarnál a ragozás. nincs rá konkrét szabály (val/vel melyiket kell pl.)
2019. aug. 1. 09:29
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

:):)

De , a -val;-vel-re van :)


magas hangrendű magánhangzóhoz magas (magas mgh-k:teniszütő magánhangzói)

mély hangrendűhöz (autó magánhangzói) meg mély.


Ha meg vegyen hangrendű, akkor pl lehet

Anett-tel, meg Anett-tal is:) Nekünk még ez általánosban így lett tanítva, hogy ne vesszen el pl egy "t"-betű se, de ne írjunk mégse egymás mellé belőle hármat. Aminél meg nem lenne 3 egyforma betű egymás mellett, amellé meg simán odaírod; kivéve, ha pl mondjuk legyen kacsa, és akkor oda jön még egy hosszú ékezet, hogy kacsával :) V labdával , vagy pl még ha kalap, akkor nem kalapval, hanem kalappal, ja és anno a tanárunk azt mondta, hogy a "juhhal" az valami újfajta állat lenne, és akkor ezt írjuk így, hogy "juhval". :) De mondjuk az én személyes véleményem szerint a juhhal is helyes:) És végülis helyesebb, mint a juhval , mert azért mégiscsak ott van az a h-betű. Oké, hogy nem mindenki ejti ki,de szerintem de:D:D:D Mert pl juhok:):):) Meg még juhokkal is:D:D::D ---ide most ezt nem fejtegetem tovább, de remélem, eléggé királyul leírtam: ^ ^ És remélem, nem is hagytam ki semmit:):):) Minden jót! :) :)

2019. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*vegyes
2019. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Hát, nekem mondtak erre semmilyen konkrét szabályt. Magamtól tudom :P
2019. aug. 1. 15:40
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nem olyan fonetikus, mint a német, francia, holland, spanyol stb.

Egy idő után ki lehet találni, hogy kell ejteni, illetve hallás után nagy eséllyel le tudod írni a szót, mert gyakorlatod van benne. De örökérvényű szabály nincs.

2019. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
A kiejtés egy tizedrangú dolog, szard le.
2019. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
70%
A tanároknak is fos a kiejtésűk, és ők sem tudják hogy kell minden szót kiejteni.
2019. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!