Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol - egyes szavaknál...

Angol - egyes szavaknál teljesen máshogy van a kiejtés, mintahogy kikéne ejteni. Van rá valami szabály? Leírás pontosabban

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Körülbelül 6 éve tanulom az angolt iskolában, egészen jól megy rengeteg szavakat ismerek, hallás utánim is nagyon jól fejlődik..csak egy gond van amit sose tudok megérteni. Néha bosszant, van amikor leégek..


Vannak egyes szavak amiket teljesen máshogy kell kiejteni mintahogy ABC-ben van.. mondjak egy példát. ABC szerint e-t i-nek szoktuk ejteni ..általában.. De most például tegyük fel 'hamster' szót. hemsztör. e-t ö-nek ejtjük nem i-nek. Ezt a logikát teljesen nem értem. Másik példát. a-t e/é-nek szoktuk ejteni ..általában.. ugyanúgy.. a szó: autumn. kb. utumn-nak ejtük e/e helyett u. Ami eleinte mindig bosszantott az a should. mindig shádnak ejtettem mert u az á-nak a megfelelője közbe meg shud..


Van erre valami szabály vagy logika vagy nem tudom? Vagy mit rontok el állandóan? Ez az egy főbajom van szeretnék rajta javítani, de sose tudok..csak belekötések után tanulom meg. (nem, nem belekötős válaszokat szeretnék)


Előre is köszönöm a válaszokat



2019. júl. 30. 16:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az anyanyelvűek sem tudják.

Ez azért némi felmentés a magyar anyanyelvű tanároknak. :D

2019. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Azóta helyzetbejelentés ha érdekel még az érdeklődöknek.


Rengeteg Youtube videó, Netflix filmnézegetés után jóval megnőtt ehhez az érzékem, sokkal kevésbé van ez az összekeverés avagy rossz kiejtés.

2020. jan. 3. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!