Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lehet, hogy itthon alig...

Miért lehet, hogy itthon alig tudok angolul beszélni de az USA-ban meg folyékonyan ment?

Figyelt kérdés

Itthon a munkám kapcsán ha telefonálni kell angolul az irodában, felveszek egy nagyon furcsa, nagyon béna akkcentust. Alig tudom kiejteni a szavakat, nem találom őket.

Amikor kinnt voltam az USA-ban két alkalommal 3 hónapot, ott majd az első pillanattól folyékonyan tudtam bárkivel beszélni. Azt kérdezték a helyiek mindig, hogy New Yorki vagyok, mert olyan a beszédem?

Nagyon jól ment a beszélgetés mindig. Ahogy hazajöttem már meg se tudok szinte szólalni.

Mitől lehet ez?


2019. aug. 8. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott rá vagy kényszerülve, itthon pedig nem.
2019. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem kellett hirtelenjében átállnod magyarról angolra
2019. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt már ilyen. 13 éves korom óta Angliában élek, egyetemre is oda járok, de a mai napig is ha Magyarországon vagyok épp és kapok egy angol hívást, olyankor mindig csak makogok hírtelenjébe hunglis akcentussal. Feltételezem ez normális akkor.
2019. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van 1-2#nek


+ vannak akik magyarban szégyenlősek más nyelven beszélni/megszólalni.


Online-on külföldi ismikkel perfektül megy, amikor látogattam őket akkor is.

Csak itthon vagyok para pl ki szól meg az beszédstílusom miatt.

2019. aug. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ketlem ha nem tudsz telefonban megszolalni, hogy NY-van native speaker-nek hinnenek. Udvariassak, that’s all.
2019. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szégyenlős vagy mások előtt más nyelven beszélni. Én is régóta élek Angliába, de Magyarországon sose merem felvenni a telefont mert tudom hogy kapják az emberek a fejüket az idegen nyelvre (családom is). Meg más amikor egy angol környezetbe vagy, én azt veszem észre hogy Angliában sokszor még angolul is gondolkodok mert annyira benne vagyok Magyarországon még ez vissza áll magyarra.
2019. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!